Viacerí členovia nášho klubu boli na majstrovstvách Európy jednolivcov, zastúpenie sme mali v kategórii do 14 rokov, do 16 rokov i do 18 rokov.
V Plzni boli na ME do 14 rokov s Danielom Trčkom a Reném Hanákom Romana Čisovská (TK Vysoké Tatry) a Nina Stankovská (TC EMPIRE Trnava).
Tréner Juraj Jančovič bol na ME do Moskvy do 16 rokov so Samuelom Paulovčákom, Lenkou Starou a Adriánou Šenkárovou (všetci TC EMPIRE).
Na juniorských ME do 18 rokov bol aj člen našej medzinárodnej akadémie EMPIRE Tennis Academy Artem Dubrivnyy, ktorý sa ich zúčastňoval spolu s ruským tímom vo švajčiarskom meste Klosters. Zísla striebornú medailu vo štvorhre!
Plzeň, Česká republika, 2016 European Junior Championships 14 a under Pilsen, CZE, antuka, vonku:
Romana ČISOVSKÁ (SVK) [3]
1. kolo: voľný žreb
2. kolo: Ella HAAVISTO (FIN) 6-4 6-1
3. kolo: Ana RISTEVSKA (MKD) 6-0 6-0
4. kolo: Alexandra VECIC (GER) 6-1 6-3
Štvrťfinále: Noa KRZNARIC (CRO) [11] 1-6 2-6
Štvorhra s: Nina STANKOVSKÁ (SVK) [3]
1. kolo: voľný žreb
2. kolo: Noa KRZNARIC (CRO) / Sara ZALUKAR (CRO) 6-2 6-4
3. kolo: Luca JANOSI (HUN) [13] / Amarissa Kiara TOTH (HUN) [13] 6-2 6-4
Štvrťfinále: Melania DELAI (ITA) [6] / Federica SACCO (ITA) [6] 6-1 6-3
Semifinále: Denisa HINDOVÁ (CZE) [2] / Kristýna LAVIČKOVÁ (CZE) [2] 6-3 6-7(5) [6-10]
Nina STANKOVSKÁ (SVK) [10]
1. kolo: voľný žreb
2. kolo: Kylie BILCHEV (GBR) 4-6 6-3 6-7(4)
Štvorhra s: Romana ČISOVSKÁ (SVK) [3]
1. kolo: voľný žreb
2. kolo: Noa KRZNARIC (CRO) / Sara ZALUKAR (CRO) 6-2 6-4
3. kolo: Luca JANOSI (HUN) [13] / Amarissa Kiara TOTH (HUN) [13] 6-2 6-4
Štvrťfinále: Melania DELAI (ITA) [6] / Federica SACCO (ITA) [6] 6-1 6-3
Semifinále: Denisa HINDOVÁ (CZE) [2] / Kristýna LAVIČKOVÁ (CZE) [2] 6-3 6-7(5) [6-10]
Moskva, Rusko, 2016 European Junior Championships 16 a under, antuka, vonku:
Samuel PAULOVČÁK (SVK)
1. kolo: voľný žreb
2. kolo: Henry VON DER SCHULENBURG (SUI) 1-6 2-6
Štvorhra s: Krištof MINÁRIK (SVK)
1. kolo: Liam DELICATA (MLT) / Miguel GALEA (MLT) 4-2 4-2
2. kolo: Duje AJDUKOVIC (CRO) [8] / Admir KALENDER (CRO) [8] 1-4 4-0 4-5(3)
Adriána ŠENKÁROVÁ (SVK)
1. kolo: voľný žreb
2. kolo: Sofia Nami SAMAVATI (DEN) 2-6 2-6
Štvorhra s: Lenka STARÁ (SVK)
1. kolo: Lisa PICCINETTI (ITA) / Costanza TRAVERSI (ITA) 4-5(1) 1-4
Lenka STARÁ (SVK)
1. kolo: voľný žreb
2. kolo: Kristina NOVAK (SLO) 7-5 6-4
3. kolo: Olga DANILOVIC (SRB) [2] 2-6 1-6
Štvorhra s: Adriána ŠENKÁROVÁ (SVK)
1. kolo: Lisa PICCINETTI (ITA) / Costanza TRAVERSI (ITA) 4-5(1) 1-4
Klosters, Švajčiarsko, 2016 European Junior Championships, kategória B1, antuka, vonku:
Artem DUBRIVNYY (RUS)
1. kolo: voľný žreb
2. kolo: Filip DUDA (CZE) 7-6(6) 6-4
3. kolo: Geoffrey BLANCANEAUX (FRA) [3] 3-6 6-7(5)
Štvorhra s: Pavel KOTOV (RUS) [6]
1. kolo: voľný žreb
2. kolo: Luca KEIST (SUI) / Mirko MARTINEZ (SUI) 6-2 4-1 skreč
3. kolo: Jakob AICHHORN (AUT) [9] / Jurij RODIONOV (AUT) [9] 7-5 6-4
Štvrťfinále: Marvin MOELLER (GER) [1] / Louis WESSELS (GER) [1] 1-6 6-4 [10-5]
Semifinále: Kenneth RAISMA (EST) [5] / Mattias SIIMAR (EST) [5] 7-6(4) 6-3
Finále: Piotr MATUSZEWSKI (POL) [2] / Kacper ZUK (POL) [2] 3-6 2-6
Slovenský tím v Plzni: