Trénerský tím v trnavskom klube sa posilnil o trénera, ktorý má za sebou spoluprácu s poprednými hráčkami rebríčka WTA. Od 1. septembra 2014 sa bude našim mladým tenistom venovať Vladimír Pláteník (38), ktorý im chce pomôcť podobne, ako sa mu to podarilo v prípade jeho bývalej zverenkyne Dominiky Cibulkovej. Bude pracovať okrem iného aj na budovaní medzinárodnej tenisovej akadémie EMPIRE Tennis Academy, ktorá bude priestorom pre rozvoj talentu zahraničných hráčov.


Vladimíra Pláteníka možnosť spolupráce s TC EMPIRE Trnava okamžite zaujala a klub podľa neho spĺňa všetko, čo potrebuje profesionálny tenista k svojmu ďalšiemu rastu. „Je v záujme klubu ešte ďalej vylepšovať, čo sa dá. Iný klub takýchto rozmerov na Slovensku neexistuje a ja som presvedčený, že mojimi skúsenosťami budem vedieť prispieť k jeho ďalšiemu progresu, ako aj k progresu slovenského tenisu,“ povedal tréner pre web tcempire.sk.
V rokoch 2007 až 2009 bol Vladimír Pláteník koučom terajšej slovenskej tenisovej jednotky Dominiky Cibulkovej. Vďaka vtedajšej spolupráci sa Cibulková prepracovala zo 158. priečky rebríčka WTA vo dvojhre na dvanástu. „Mojou výzvou je znova pomôcť mladým hráčom tak, ako kedysi Dominike Cibulkovej a iným tenistom,“ potvrdil Pláteník, ktorý dobre pozná areál TC EMPIRE. Bude sa v ňom pripravovať aj so svojou súčasnou rakúskou zverenkyňou Patriciou Mayrovou-Achleitnerovou, 85. hráčkou rebríčka WTA. „Spolupráca naďalej pokračuje, v zime sa bude aj ona pripravovať v Trnave a absolvujem s ňou v nadchádzajúcej sezóne približne 15 turnajov,“ dodal Pláteník.
Klub má podobné ambície ako známy slovenský tréner a jeho príchod potvrdzuje snahu o kvalitatívny rast tréningového procesu v TC EMPIRE Trnava. „Tešíme sa z príchodu Vladimíra Pláteníka, ktorý patrí na Slovensku i v zahraničí k uznávaným koučom a má za sebou spoluprácu s výnimočnými hráčkami ako je Dominika Cibulková, Naďa Petrovová, Ksenia Pervaková, Henrieta Nagyová alebo Yanina Wickmayerová," privítal kooperáciu manažér TC EMPIRE Trnava Oto Majba.
Príchod známeho kouča privítal aj šéftréner TC EMPIRE Trnava Miloslav Grolmus. „Je trénerom s veľkými skúsenosťami, ktorý viedol veľa hráčok z prvej svetovej stovky rebríčka WTA. Očakávam, že bude mať na starosti našu medzinárodnú akadémiu EMPIRE Tennis Academy a príchod hráčov do nej. Svojimi skúsenosťami prispeje pomocou školení k zlepšeniu kvality našich klubových trénerov,“ uviedol Grolmus.

Zdroj foto: Ivan Kopčáni

platenik DSC 6667ur

 

 

Oznamy

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.