V sobotu 10. januára odštartovali na Slovensku prvé halové majstrovstvá jednotlivcov v roku 2015, konkrétne v kategóriách starších žiakov a žiačok aj so zastúpením našich hráčov. Najlepšie výsledky na nich dosiahol János Fekete. Najcennejším kovom doplnila Jánosa aj Klára Ondrejčeková, ktorá vyhrala štvorhru.

Halové M-SR starších žiakov sa konali v klube TK Slávia Agrofert STU Bratislava na ulici Májová od 10. do 13. januára. V hlavnom pavúku dvojhry figurovali János Fekete, Lukáš Bielik, Adam Arbet, Tomáš Vanko, Tomáš Lánik, Michal Novanský, Stanislav Valent a Filip Žilkay (mladší žiak).

Najúspešnejším z tenistov TC EMPIRE bol János Fekete. Postupne zdolal Paloviča (6:2, 6:3), klubového kolegu Tomáša Vanka (6:0, 6:4), vo štvrťfinále Gondora 6:0, 6:3. V súboji o finále vyzval Adama Behúňa a vyhral hladko 6:1, 6:0. „János sa prezentuje veľmi agresívnym poňatím hry. Súperov dostáva pod tlak, z ktorého buď plynú víťazné údery alebo súperi chybujú. V jednom zápase zatiaľ najviac stratil päť gemov a to mal veľmi ťažký žreb. V prvom kole hral s Palovičom a s ním v lete prehral v dvoch setoch. V druhom nastúpil proti Vankovi, ktorý je deviaty v ročníku a bol prvý nenasadený, no János si poradil suverénne,“ komentoval výsledky Feketeho tréner Miloslav Grolmus.

János Fekete podla vynikajúci výkon aj vo finále, Dušana Oberta zdolal 6:1, 6:3„János získal suverénne víťazstvo, v piatich zápasoch prehral len sedemnásť gemov, čo je tri aj niečo gemov na jeden zápas. Hral agresívne a nebojácne, tento titul si zaslúžil. Takto suverénne som naposledy vyhral M-SR ja,s úsmevom podotkol Feketeho tréner Miloslav Grolmus.

Fekete bol zároveň s Krištofom Minárikom vo finále štvorhry, kde taktiež nezaváhali a dvojicu Behúň, Oberta zdolali 6:3, 6:0

Halové M-SR starších žiačok sa konali v klube TK HSC Piešťany na Hlbokej 92 v rovnakom termíne. Klub TC EMPIRE Trnava mal v hlavnom pavúku trojnásobné zastúpenie -  Klára Ondrejčeková,  Nina Stankovská a Barbora Kmošková.

Barbora ako jediná nenasadená hráčka z našich sa nedokázala presadiť a podľahla v prvom kole Schwarcovej 0/6 2/6. Klára aj Nina stroskotali na rovnakej súperke, konkrétne na Romana Čisovskej. Klára nestačila na svoju súperku vo štvrťfinále a Nina v semifinále. Klára porazila Barianiakovú a Jaškovú, Nina sestru Baraniakovej, Mikušovú a Kadlečkovú. Nina prehrala semifinálový zápas veľmi nešťastne, keď musela svoj zápas skrečovať za stavu 5/7 0/3 pre bolesť ruky. 

Klára sa dokázala presadiť so svojou spoluhráčkou Kadlečkovou vo štvorhre, keď sa stali halovými majsterkami Slovenska pre rok 2015, keď vo finále zdolali Čisovskú a Schwarcovú. Nina musela pre bolesť ruky štvorhru v druhom kole skrečovať a Barbora nestačila v prvom kole spolu s Langerovou na Kláru a Kadlečkovú.

20150113fekete  

János Fekete s trofejou za singlový titul

ZZ113

János s trénerom Miloslavom Grolmusom

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oznamy

Predaj permanentiek na zimnú sezónu 2021/2022

Klub TC EMPIRE Trnava ponúka permanentky na zimnú tenisovú sezónu v našom klube v nafukovacej hale na troch antukových dvorcoch od 13€ na hodinu. Všetky informácie - Tomáš Boleman, email : Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. , tel.: 0911 170 738.

Cenník kurtov na letnú sezónu

Pozrite si cenník kurtov na letnú sezónu pre verejnosť.

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.