Člen TC EMPIRE Trnava Martin Blaško nenašiel premožiteľa ani vo finále dvojhry na turnaji EMPIRE Futures Trnava 2015. Po sobotňajšom deblovom triumfe s Vajdom vybojoval aj singlovú trofej, keď si poradil so Slovincom Tomislavom Ternarom 3:6, 6:4, 6:4. Pre Slováka je to prvý titul na okruhu medzi mužmi.

VIDEO: POSLEDNÁ LOPTA ZÁPASU

VIDEOROZHOVOR S MARTINOM BLAŠKOM

TOMISLAV TERNAR'S INTERVIEW

 

Pre Martina Blaška bolo nedeľňajšie finále veľmi náročné, podľa vlastných slov siahol na dno svojich síl. „Dnes to malo kvalitu z oboch strán. Prvý set som prehral 3:6, robil som dosť chýb. Súper bol oveľa lepší. V druhom som prehrával už 0:2, no nakoniec som sa vzchopil. Povedal som si, že predsa je to finále. Otočil som to, v treťom som mal vedenie 3:1 s brejkom. No lopty bol už staré, takže servis vtedy nehral veľkú úlohu. Za stavu 5:4 som to potom po dlhom geme po centimetrovom aute vyhral,“ komentoval Martin Blaško priebeh zápasu. Blaško získal prvý titul medzi mužmi, najbližšie bol k nemu doteraz v júni 2015 v slovinskej Litiji, kde hral finále. „Je to super, ale ešte si to musím uvedomiť. Je to čerstvé, veľmi mi to nedochádza. Oslavovať veľmi nebudem, zajtra idem do Srbska na ďalší turnaj. Nemám na to čas.“

Hľadisko v trnavskom klube TC EMPIRE drukovalo Blaškovi, prišli aj jeho blízki. „Prišla moja rodina, priateľka, priateľkina rodina, moji tréneri z NTC. Nečakal som, že prídu všetci. Cítil som sa tu výborne, mal som tu v klube domáce prostredie. Je to super turnaj, super rozhodcovia,“ dodal tenista, ktorý si pripíše za titul 18 bodov do rebríčka ATP.

Vo finále sa pokúšal vybojovať si svoj prvý titul na okruhu ITF aj Tomislav Ternar, ale Slovinec napokon neuspel. „Môj výkon bol celkom dobrý, ale stále sa potrebujem zlepšovať vo veľa veciach. Musím mať konzistentnejší bekhend, hrať agresívnejšie, ísť si po lopty. Aj pri podaní niekedy zbytočne stuhnem, najmä pri prvom mám nízke percento úspešnosti. Druhý servis mám potom pomalý a súperi to využívajú. Martin podával lepšie, bol lepší z bekhendu, mal ho rýchlejší a efektívnejší. Aj keď som bol lepší z forhendu, nestačilo mi to,“ hodnotil finále Slovinec, ktorý si dá týždeň voľno a potom bude hrať na turnaji v Rakúsku.

Finalisti dvojhry na EMPIRE Futures Trnava 2015 (Foto: Marek Číž, www.tcempire.sk)

Blasko EMPIRE Futures Trnava 2015 foto Marek Ciz 001

Blasko EMPIRE Futures Trnava 2015 foto Marek Ciz 002

Blasko EMPIRE Futures Trnava 2015 foto Marek Ciz 003

Blasko EMPIRE Futures Trnava 2015 foto Marek Ciz 004

 

Oznamy

Klubový príspevok na rok 2020

V zmysle smernice o výške a spôsobe uhrádzania ročného príspevku spoločnosti TC EMPIRE Trnava, a.s. a v súlade so zákonom o športe sa stanovuje ročný príspevok tenisovému klubu za r. 2020 v nasledovnej výške:

Športovec do 10 rokov: 5 €

Športovec do 14 rokov: 10 €

Športovec nad 14 rokov: 15 €

Tréner/rozhodca: 20 €

Funkcionár klubu: 25 €

Ročný príspevok bude súčasťou faktúry vystavenej na príslušnú osobu.

 

Platba faktúr

Od dnešného dňa 11.6.2020 je možné uhradiť faktúry za tréningový proces aj v hotovosti v letnom bare EMPIRE. 

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.