Na podujatí 38. LBS Müller Junior Cup Ulm, ktoré je súčasťou okruhu Tennis Europe, neprehral János Fekete ani jeden zápas dvojhry a získal vôbec prvý titul na turnaji kategórie 2. V Nemecku bol spolu s trénerom Romanom Lobotkom.

Antukový turnaj je zaradený do kategórie 2 a v hlavnom pavúku dvojhry štartovalo dovedna 64 hráčov. János Fekete musel teda na triumf zdolať šesť rovesníkov. Bol nasadenou sedmičkou. „Čo sa týka jeho výkonov, bol som veľmi milo prekvapený. Prvýkrát som si po turnaji mohol povedať, že to bol János, akého som spoznal, keď som priešiel trénovať do TC EMPIRE. To mu prinieslo prvý titul vo dvojhre na turnaji kategórie 2 v kariére. Finále vyhral 6:0, 6:4, no zápas mal vynikajúcu úroveň,“ komentoval výkony Roman Lobotka, ktorý bol s Feketem na výjazde. „Veľká vďaka patrí klubu TC EMPIRE, ktorý mu vytvára podmienky pre jeho ďalšie zlepšovanie a osobnému trénerovi Milovi Grolmusovi, ktorého mi János pripomína, nakoľko som Mila trénoval, keď bol v takom veku ako János,“ uzavrel s úsmevom Roman Lobotka.

Miloslav Grolmus mal trénerské povinnosti v trnavskom klube, ale výsledky svojho zverenca pozorne sledoval. „Veril som, že to môže prísť, lebo János už hral lepšie na tréningoch. Na nedávnom turnaji v rakúskom meste Fürstenfeld hral výborne vo štvorhre (získal tam titul). Vo dvojhre nehral dosť aktívne, ale stále som mu hovoril, že to príde, len nech si rovnako verí a hrá útočne aj vo dvojhre. Okrem toho robil veľa nevynútených chýb, tak sme sa v tréningoch zamerali na ich odstránenie,“ hovoril o forme svojho zverenca Miloslav Grolmus, ktorý pripomína, že Fekete otočil v Nemecku priebeh zápasov.

„Začal viac bojovať. Otočil dva zápasy zo stavu 0:3 v treťom sete. Je to preňho veľké víťazstvo, v rebríčku Tennis Europe poskočí odhadom na 70. miesto. Spojilo sa uňho zopár dôležitých vecí vrátane agresivity, variabilnosti, bezchybnosti hry a bojovnosti  a dostavil sa veľký výsledok. Dúfam, že mu to vydrží do konca sezóny,“ dodáva spokojný tréner Miloslav Grolmus.

Výsledky Jánosa Feketeho [7] vo dvojhre:

1. kolo: Neal LASOWSKI (Nemecko)   6-1 6-1
2. kolo: Philippe Roderich MATEI (Nemecko)   6-2 4-6 6-3
3. kolo: Lucas KRAEMER [10] (Nemecko)   7-6(5) 6-3
štvrťfinále: Nino EHRENSCHNEIDER [4]   3-6 6-3 7-5
semifinále: Cezar CRETU [1] (Rumunsko)   6-7(4) 6-1 6-2
finále: Mihai Razvan MARINESCU [2] (Rumunsko)   6-0 6-4

Finalisti dvojhry na turnaji 38. LBS Müller Junior Cup Ulm:

20150809 Fekete rumunsko

 

Fekete v Nemecku s Romanou Čisovskou a Katarínou Kužmovou:

20150809 Fekete Cisovska Kuzmova  Rumunsko

 

 

Oznamy

Predaj permanentiek na zimnú sezónu 2021/2022

Klub TC EMPIRE Trnava ponúka permanentky na zimnú tenisovú sezónu v našom klube v nafukovacej hale na troch antukových dvorcoch od 13€ na hodinu. Všetky informácie - Tomáš Boleman, email : Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. , tel.: 0911 170 738.

Cenník kurtov na letnú sezónu

Pozrite si cenník kurtov na letnú sezónu pre verejnosť.

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.