Array

Slovenské tenistky do 14 rokov sa prebojovali do semifinále na majstrovstvách sveta družstiev v Prostějove. Tím v zložení Mia Pohánková, Soňa Depešová a Kali Šupová pod vedením kapitána Rudolfa Horvátha zvíťazil vo štvrťfinále nad výberom Veľkej Británie 2:1. V súboji o postup do finále si zmerali sily s najvyššie nasadenou Českou republikou, s ktorou prehrali.

Slovenské tenistky do 14 rokov obsadili na majstrovstvách sveta družstiev v Prostějove štvrté miesto. Tím v zložení Mia Pohánková, Soňa Depešová a Kali Šupová pod vedením kapitána Rudolfa Horvátha nestačil v súboji o tretie miesto na druhé nasadené Spojené štáty americké a podľahol im 0:2. Záverečná štvorhra sa za rozhodnutého stavu nehrala.

V súboji o 3. miesto proti Američankám nastúpili na dvojhry Mia Pohánková a Soňa Depešová. Pohánková odohrala vyrovnaný zápas s Capucine Jauffretovou. Prvý set získala Slovenka v tajbrejku, v ďalších dvoch však ťahala za kratší koniec a prehrala 7:6, 1:6, 4:6. O vyrovnanie sa potom pokúsila Soňa Depešová. Shannon Lamová však bola nad jej sily a Depešová jej podľahla 4:6, 3:6.

Celkové poradie družstiev na MS dievčat do 14 rokov:

1. Česká republika
2. Nemecko
3. USA
4. SLOVENSKO
5. Kórea
6. Veľká Británia
7. Japonsko
8. Brazília

 

 

 

Oznamy

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.