• Veronika Andrea Poláková
  • Rea Moravcová
  • Timea Pavličková
  • Andriána Šenkárová

Majstrovstvá Slovenska družstiev starších žiačok sa začali 9.9.2012 a TC EMPIRE Trnava ako nasadený tím  sa v prvom kole stretol s Právnikom Bratislava.Zápas sme rozhodli už po dvojhrách, keď jedine Rea Moravcová ťahala za kratší koniec. Najťažší zápas odohrala Veronika Andrea Poláková, ktorej súperka zobrala prvý set a po vyrovnanom druhom sete nedala súperke v treťom sete šancu a vyhrala 3/6 7/5 6/1. Jednoznačne sme dominovali aj v oboch štvorhrách a po celkovom výsledku 6:1 sme postúpili do semifinále proti Akademiku Košice.

Kompletné výsledky našich hráčok si môžete pozrieť TU.

Na semifinálový zápas sme nastupovali s veľkým očakávaním, pretože nenastúpila Viktória Kužmová, najlepšia hráčka Košíc. Napriek tomu sa čakal vyrovnaní zápas, kde sa prognózy naplnili do bodky. Zápas sme začali vynikajúco, keď Adriána a Timea vyhrali v dvoch setoch a viedli sme 2:0. Rea v súboji trojok jednoznačne prehrala a Košice znížili stav. Veronika Andrea Poláková zohrala vyrovnaný zápas s Pillárovou, ale v dvoch tesných setoch nedokázala súperku pretlačiť a prehrala 4/6 6/7. Tamara ako tímová jednotka družstvo podržala a nedala Lázárovej šancu po setoch 6/3 6/3. Výsledok 3:2 po dvojhrách nám hral pred záverečnými štvorhrami do karát. Vsadili sme na pár Pavličková, Kupková, ktorý nastúpil proti Kožlejovej a Lázárovej. Dievčatám ušiel veľmi rýchlo prvý set 1/6 a vedeli sme, že výhru môžeme záchrániť jedine v supertiebreaku. Dievčatá jasne dominovali v druhom sete a uštedrili svojim súperkám kanára. Supertiebreak dievčatá odštartovali veľmi zle a náskok 0/3 a 1/4 nedokázali zvrátiť a prehrali 5/10. Prehru nedokázali odvrátiť ani Poláková so Šenkárovou, ktoré jasne prehrali nad Pillárovou a Surovou 2/6 1/6. Prehry v oboch štvorhrách nás odsunuli do bojov o bronz.

V boji o bronz nás čakal Slovan Bratislava, ktorý v semifinále nestačil na domáce Topoľčany. Opäť sa opakoval rovnaký scénar ako v predošlom zápase, keď Adriána, Timea a Tamara svoje zápasy vyhrali a Rea s Veronikou prehrali. Tento stav nás opäť pasoval do role favorita pred záverečnými štvorhrami a vsadili sme na podobnú zostavu ako posledný zápas, akurát Rea vymenila Adriánu. Žreb nám tentoraz prial a Rea s Veronikou dostali silnejšiu dvojicu Gugllielmeti, Mayerová. Nestačili na súperky po výsledku 2/6 1/6. Tamara s Timeou nastúpili proti Kerdíkovej a Tvaroškovej a po úspešnom tesnom prvom sete uštedrili súperkám kanára. Po výsledku 6/4 6/0 a celkovom skóre 4/3 sme sa mohli radovať z bronzových medailí.

Mrzia určite prehraté obe štvorhry zo súboja s Akademikom, kde pri hraní celého tretieho setu verím, že Tamara a Timea by uspeli. Napriek tomu gratulujeme dievčatám k bronzovým medailám a k vzornej reprezentácii klubu.

msr st ziacky 2012 2

Bronzové družstvo: zľava: Poláková, Šenkárová, Kupková, Kapitán Smrťka, Pavličková, Moravcová

Oznamy

Zberači a zberačky pozor !

V areáli TC EMPIRE Trnava sa uskutoční EMPIRE Tennis Academy Open 2024. Ide o medzinárodný ženský turnaj s dotáciou 60 000 USD. Deti, ktoré majú záujem zbierať loptičky sa môžu prihlásiť u p. Bolemana 0911 170 738. Pre deti zabezpečíme oblečenie, jedlo a pitný režim.Turnaj prebieha od utorka 7.5. do nedele 12.5.2024. Zbierania sa môžete zúčastniť iba niektoré dni alebo víkend. Pomôže čokoľvek. Tešíme sa na spoluprácu.