Array

Prvým turnajom bol Nike Junior Tour Final. Firma Nike naň pozýva iba najlepšieho hráča krajiny, celkovo sa  zúčastnilo 32 krajín. Najväčším problémom bolo vyrovnanie sa z veľkými teplotnými rozdielmi. Keď sa odlietalo bolo na Slovensku -5 stupňov, v Miami nás čakalo 30 stupňov. Viktor v 1.kole porazil austrálsku jednotku Popirina 6:4,6:1. Ťažšie sa na zelenej antuke rozbiehal, ale napokon bol na dvorci jednoznačne lepší. V druhom kole čakal Viktora Američan Nefve, ktorý v prvom kole hladko porazil českú jednotku Jirouška. Viktor hral výborne, agresívne a prvý set hladko vyhral 6:2. V druhom sete to bolo vyrovnané, ale Viktor čím ďalej tým viac doplácal na horúčavu. V druhom sete bol ešte stav 3:3 a 40:15 pre Viktora, ale nevyužitie týchto šancí bol zlomový moment zápasu. Viktor napokon v troch setoch úplne vyčerpaný prehral. Turnaj bol výborne obsadený a firmou Nike perfektne zorganizovaný a atraktívny.

Druhý turnaj bol Orange Bowl, ktorý je nazývaný aj neoficiálnymi majstrovstvami sveta. V prvom kole hral s jednotkou z Indie. Zápas bol od prvej lopty náročný, ale Viktor išiel za svojím cieľom a viedol 5:2 a 40:15. Potom ho súper obral klamstvom o jasný setbal a karta sa obrátila a Ind vyhral set 7:6. Potom viedol už 4:1. Potom sa Viktor vzoprel a zápas začal otáčať. Spresnil hru, robil menej chýb a zápas napokon vyhral, 6:1 v treťom sete. V druhom kole ho čakal najlepší rus Avizba, ktorý predošlí turnaj u Boletieriho vyhral a na Nike bol vo finále. Viktor hral trochu ustráchane a prehral prvý set 1:6. Druhý set bol úplne vyrovnaný, Viťo nevyužil množstvo gembalov a brejkbalov, za stavu 4:5 ešte viedol 40:00, ale nakoniec výbornému súperovi podľahol. V úteche Viktor vyhral 3 kolá, keď porazil Holanďana, Kolumbijca a Bulhara. Podľahol v 4.kole Japoncovi.

Ako trénera ma mrzí prehra s Američanom Nefve na turnaji Nike, kde bol Viťo lepším hráčom a mohol byť vo štvrťfinále, čo by bol veľký úspech. Podľahol skôr horúčave ako súperovi. Ale aj tak sa Viťo nestratil, podával dobré výkony, presadzoval sa aktívnym a perspektívnym tenisom a dosiahol pekné výsledky na oboch prestížnych turnajoch. Viťovi ďakujeme za výbornú reprezentáciu klubu TC Empire Trnava a prajeme mu do ďalších turnajov veľa šťastia a úspechov.

Oznamy

Zberači a zberačky pozor !

V areáli TC EMPIRE Trnava sa uskutoční EMPIRE Tennis Academy Open 2024. Ide o medzinárodný ženský turnaj s dotáciou 60 000 USD. Deti, ktoré majú záujem zbierať loptičky sa môžu prihlásiť u p. Bolemana 0911 170 738. Pre deti zabezpečíme oblečenie, jedlo a pitný režim.Turnaj prebieha od utorka 7.5. do nedele 12.5.2024. Zbierania sa môžete zúčastniť iba niektoré dni alebo víkend. Pomôže čokoľvek. Tešíme sa na spoluprácu.