Array

V TC EMPIRE sa v nedeľu začala kvalifikácia turnaja EMPIRE Futures Trnava 2014. V nej bol v úvodnom kole úspešný Filip Vittek, ktorý hladko zdolal krajana Novodomca. Mužský tenis okúsil i juniorský člen nášho klubu Ondrej Chamraz, ktorý nastúpil proti o 7 rokov staršiemu súperovi z Poľska.

videorozhovor s Vittekom
videorozhovor s Chamrazom

Aj keď Vittek triumfoval dvakrát 6:0, v zápase boli aj vyrovnané gemy. „Navonok to vyznieva, že to bol veľmi ľahký zápas, ale určite tam boli gemy, v ktorých sme sa ťahali. Vtedy som, samozrejme, musel zapnúť na vyšší level. Rada Novodomca veľmi dobre poznám, už som s ním predtým hral dvakrát alebo trikrát. Zakaždým som vyhral, ale je to jednoducho bojovník, čiže vždy treba hrať naplno a dokončiť zápas do poslednej lopty,“ povedal Vittek o zápase pre tcempire.sk. Člen a odchovanec TC EMPIRE odchádza po turnaji do Ameriky. „Keby som sa tu v Trnave kvalifikoval do hlavnej súťaže, bol by som spokojný. Študujem už v Amerike na univerzite, čiže toto je môj posledný turnaj a potom idem naspäť do USA. Chcem sa hlavne zabaviť a uvidíme ako to dopadne,“ hovoril 21-ročný Vittek. „V TC EMPIRE sa mi hrá výborne, som tu odmalička, kurty tu veľmi dobre poznám. Teraz klub spolupracuje s Erikom Csarnakovicsom z Bratislavy, čiže chodím hrávať aj do LOVE 4 TENNIS,“ dodal Vittek.


Chamraz: Je to super skúsenosť


V prvom kole kvalifikácie sa predstavil aj iba 15-ročný člen TC EMPIRE Ondrej Chamraz, ktorý podľahol jedenástemu nasadenému Poliakovi Piotrovi Grynkowskemu 0:6, 2:6. „Bol som slabší v nohách a mal som slabú percentuálnu úspešnosť prvého podania. To rozhodlo o gemoch pri mojom servise, keďže som musel ísť dosť cez druhý. On veľmi dobre returnoval. Aj keď som dokázal podať svoj prvý servis, hneď som mal pod nohami dlhý return. Mal som s tým dosť problémy. Jeho podanie mi až taký problém nerobilo. Nemal ho až taký dobrý, z čoho som bol prekvapený,“ zhodnotil zápas Chamraz, ktorý však nemá čo ľutovať. „Je to super skúsenosť, lebo som konečne zistil, na čo mám a na čo nemám. O také 2-3 roky už pokojne môžem plnohodnotne hrať na takomto mužskom turnaji,“ dodal mladík, ktorého teraz čaká turnaj v českých Strakoniciach a potom Á-čkové podujatie tu v Trnave.


Výsledky členov TC EMPIRE Trnava v 1. kole EMPIRE Futures Trnava 2014:


Filip Vittek - Radoslav Novodomec 6:0, 6:0
Ondrej Chamraz - Piotr Grynkowski 0:6, 2:6
Marcel Musil - Tomáš Hrabec 3:6, 0:6
Marek Lukačovič - Michal Vošček 2:6, 2:6 video
Michal Lukačovič - Lukáš Jeleník 6:7 (11), 1:6
Fábius Karaffa - Tomáš Pavlovský 2:6, 3:6 video

 

Oznamy

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.