Array

 Do štvrťfinále dvojhry na turnaji EMPIRE Futures Trnava 2014 postúpili piati slovenskí tenisti. Podarilo sa to Jurajovi Masárovi, Kamilovi Čapkovičovi a Karolovi Beckovi z klubu TC EMPIRE, a aj Michalovi Milkovi a Ivanovi Košecovi. V piatok sa odohrá aj slovenské štvrťfinálové derby, keď proti sebe nastúpia Karol Beck a Kamil Čapkovič.

VIDEOROZHOVOR S JURAJOM MASÁROM

VIDEOROZHOVOR S KAMILOM ČAPKOVIČOM

VIDEOROZHOVOR S IVANOM KOŠECOM

Nečakaným výsledkom sa skončil zápas druhého kola medzi turnajovou jednotkou Ivom Klecom a kvalifikantom Ivanom Košecom z TK Slávia Agrofert STU Bratislava. Košec vyhral dvakrát 7:5. „Neviem, čo mám povedať. Som nenormálne šťastný. Zatiaľ je to moje najväčšie víťazstvo v kariére. Nechápem tomu, ako sa to mohlo stať,“ uviedol šťastný 23-ročný víťaz. V druhom sete mal už manko 2:5, ale ziskom piatich gemov stav zvrátil. „Keď bolo v druhom sete 1:4, vypýtal som si ošetrenie. Len som sa šetril na tretí set. Ani som len nedúfal, že vyhrám v dvoch. Zahral jeden slabší gem pri svojom podaní a potom som si uhral svoj a už to išlo,“ referoval Košec, ktorý nastúpi vo štvrťfinále proti Čechovi Nejedlému. „Obaja sme pracanti, musíme hrať až 5 zapásov aj s kvalifikáciou, aby sme postúpili do štvrťfinále. Teším sa na to. Musím ho zdolať.“ Košec hral v Trnave štvrtú úspešnú kvalifikáciu po sebe, predtým dokázal postúpiť do hlavných súťaží na turnajoch Futures v Piešťanoch, Michalovciach aj Lomnici. „Únavu už ani nevnímam. Už mi to je jedno, bolí ma celé telo,“ dodal.

Z postupu do štvrťfinále sa tešil aj domáci Kamil Čapkovič, ktorý je nielen hráčom TC EMPIRE Trnava, ale v klube má ako tréner aj vlastných zverencov. Zdolal českého hráča Petra Michneva 6:7, 6:4, 6:1 „Už toľko netrénujem, takže nikdy nejdem do zápasu s tým, že ho zdolám ľahko. Na začiatku som sa cítil veľmi dobre, získal som si náskok. Potom mi trochu ušla koncentrácia. V druhom sete som ho brejkol na 3:2, získal som miernu psychickú prevahu. V treťom sete som si už veril, začal som sa cítiť dobre po úderovej stránke,“ hodnotil Čapkovič, ktorému v hľadisku fandili aj jeho zverenci. „Super, že sa prišli pozrieť. Možno sa niečo aj naučili. Možno zistia, že keď im niečo hovorím, že je to aj pravda,“ zasmial sa Kamil, ktorý odohrá v piatok zaujímavý zápas proti Karolovi Beckovi. Dvojica ešte proti sebe nikdy nehrala. "Zhodou okolností sme spolu trénovali v NTC. Boli sme spolu aj na veľa turnajoch. Viem presne ako hrá, celkom sa na to teším. Škoda len, že som si dnes minul veľa síl, lebo na neho budem musieť byť fit,“ dodal Čapkovič.

Juraj Masár, ktorý je členom TC EMPIRE Trnava a našim extraligovým hráčom, bol s výkonom v druhom kole spokojnejší ako v prvom, keď hral s Mariánom Turčanom. „Môj výkon bol lepší ako včera v prvom kole. Zo začiatku som urobil ešte viac chýb, ale robil ich aj súper a potom som sa zlepšoval. Boli tam pasáže, ktoré boli dobré. Som spokojný najmä so svojim servisom. Myslím si, že som neurobil ani jednu dvojchybu. To bol základ,“ uviedol pre tcempire.sk Masár, ktorý vedie s Kaleničenkom vzájomnú zápasovú bilanciu už 3:0. „Neboli to predtým úplne jasné zápasy, mohol ich vyhrať aj on. Asi mi sedí jeho hra,“ pokračoval Masár, ktorý si vo štvrťfinále zmeria sily s Čechom Václavom Šafránkom. „Minulý rok som s ním raz tesne prehral. Chcel by som mu to vrátiť. Dúfam, že sa mi to podarí,“ dodal zverenec Ladislava Švarca.


Výsledky Slovákov na EMPIRE Futures Trnava 2014, 2. kolo dvojhry:


Juraj Masár - Danylo Kaleničenko (UKR) 6:3, 6:4

Karol Beck - Patrik Fabian 6:3, 6:2

Michal Milko - Adrián Partl 7:5, 7:6

Kamil Čapkovič - Petr Michnev 6:7, 6:4, 6:1

Ivo Klec - Ivan Košec 5:7, 5:7

 

Oznamy

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.