Array

Projekt špičkovej tenisovej akadémie EMPIRE Tennis Academy naberá reálne kontúry. Po angažovaní skúseného trénera Vladimíra Pláteníka sa s našim klubom dohodol na spolupráci aj Maroš Molnár, ktorý viedol a vedie v oblasti kondičnej prípravy množstvo známych profesionálnych slovenských športovcov vrátane hokejistov, tenistov či futbalistov.
Neoddeliteľnou súčasťou vrcholového tréningu je aj kondičná príprava, za ktorú bude v EMPIRE Tennis Academy zodpovedný Maroš Molnár. Absolvent Fakulty telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského je trénerom atletiky 1. triedy a držiteľom viacerých certifikátov vrátane certifikátu športovej fyzioterapie. Svoje dlhoročné skúsenosti zúročil v spolupráci a kondičnej príprave hokejistov vrátane Miroslava Šatana, Ľubomíra Višnovského či tenistiek Daniely Hantuchovej a Dominiky Cibulkovej. V súčasnosti sa venuje Petrovi Podhradskému, Martinovi Štajnochovi, futbalistovi Igorovi Žofčákovi i tenistom Milošovi Mečířovi a Jozefovi Kovalíkovi. „Dlhodobo spolupracujem s Vladom Pláteníkom, ktorého som, keď bol ešte aktívny hráč, aj trénoval. Keď potom viedol ako tenisový tréner Cibulkovú, Wickmayerovú, Petrovovú i Hercogovú, vždy som mu v tom pomáhal. Keďže bude kooperovať s TC EMPIRE Trnava, klub oslovil aj mňa, či by som nemal záujem o podieľaní sa na tvorbe serióznej a svetovej tenisovej akadémie. Podmienkou je, aby to celé malo odborné vedenie po tenisovej, kondičnej i fyzioterapeutickej stránke," povedal pre tcempire.sk Maroš Molnár.
Kondičná príprava vrcholových športovcov je v súčasnosti veľmi komplexnou záležitosťou. Zahŕňa testovanie, vyhodnocovanie a zapracovanie výsledkov testov do tréningového procesu, ktoré využijú tenisoví tréneri. „Už sme urobili v Trnave testovanie prvých hráčov vo veku od 14 do 18 rokov, ktorí budú aj v akadémii. Podrobili sa kompletnej pohybovej analýze a rozdelili sme ich do skupín, s ktorými sa bude ďalej pracovať. Naučia sa, ako majú vykonávať jednotlivé cvičenie technicky správne, aby ich vedeli robiť i na turnaji pred zápasmi v rámci rozcvičenia alebo po zápasoch," opísal prvé kroky špičkový kouč.
Maroš Molnár dáva pri práci dôraz na najmenšie detaily a analyzuje fyzické aj pohybové testy, ktoré sa zaznačia v digitálnej forme. „Ide o to, aby sme to vedeli spätne porovnávať. Výsledky sa budú zbierať rok a následne sa vytvorí kniha, ktorú keď si nalistujete, nájdete v nej vstupné testy, analýzu sily, rýchlosti, vytrvalosti a tréningy. Je to jedinečná vec, ktorá v našich končinách nemá obdobu," vysvetlil Molnár, ktorý je nadšený trnavskou výzvou. „Sledujem novinky v rámci kondičnej prípravy. Analýzy máme urobené pre hokejistov. Toto je prvá šanca urobiť niečo také pre tenis. Mali sme vedomosti, že v Trnave vzniká niečo veľké a že je tam skupina ľudí, ktorí chcú vytvoriť serióznu akadémiu. Tá má byť jedinečná na Slovensku a ak to bude takto pokračovať, tak aj v Európe," uzavrel zaujímavú tému Maroš Molnár.

Zdroj foto: http://molfit.com/sk/team

maros molnar molfit com sk team

 

Oznamy

Jarné kondičné sústredenie do 14 rokov

Klub TC EMPIRE Trnava už tradične organizuje jarné kondičné sústredenie pre deti do 14 rokov v hoteli Relax Inn v Šoporni. Podrobné informácie nájdete v priloženom dokumente.

Rozpis bublín do 14 rokov

Pozrite si rozpis bublín od 7.1.2019. V prípade, že sa daný hráč neodhlási z tréningu deň vopred do 14.00, hodina mu bude zarátaná. Odhlasovanie trénerovi Lajkepovi 0940 564 208.

 

Zimný rozpis prípravky

Pozrite si zimný rozpis prípravky. Podľa nového rozpisu začíname už od pondelka 1.10.2018. Prípadné informácie u kompetentných trénerov.

Termínová listina turnajov a akcií na rok 2019

Pozrite si prehľad turnajov a akcií, ktoré sa uskutočnia v areáli TC EMPIRE Trnava v roku 2019.

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.