Array

Projekt špičkovej tenisovej akadémie EMPIRE Tennis Academy naberá reálne kontúry. Po angažovaní skúseného trénera Vladimíra Pláteníka sa s našim klubom dohodol na spolupráci aj Maroš Molnár, ktorý viedol a vedie v oblasti kondičnej prípravy množstvo známych profesionálnych slovenských športovcov vrátane hokejistov, tenistov či futbalistov.
Neoddeliteľnou súčasťou vrcholového tréningu je aj kondičná príprava, za ktorú bude v EMPIRE Tennis Academy zodpovedný Maroš Molnár. Absolvent Fakulty telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského je trénerom atletiky 1. triedy a držiteľom viacerých certifikátov vrátane certifikátu športovej fyzioterapie. Svoje dlhoročné skúsenosti zúročil v spolupráci a kondičnej príprave hokejistov vrátane Miroslava Šatana, Ľubomíra Višnovského či tenistiek Daniely Hantuchovej a Dominiky Cibulkovej. V súčasnosti sa venuje Petrovi Podhradskému, Martinovi Štajnochovi, futbalistovi Igorovi Žofčákovi i tenistom Milošovi Mečířovi a Jozefovi Kovalíkovi. „Dlhodobo spolupracujem s Vladom Pláteníkom, ktorého som, keď bol ešte aktívny hráč, aj trénoval. Keď potom viedol ako tenisový tréner Cibulkovú, Wickmayerovú, Petrovovú i Hercogovú, vždy som mu v tom pomáhal. Keďže bude kooperovať s TC EMPIRE Trnava, klub oslovil aj mňa, či by som nemal záujem o podieľaní sa na tvorbe serióznej a svetovej tenisovej akadémie. Podmienkou je, aby to celé malo odborné vedenie po tenisovej, kondičnej i fyzioterapeutickej stránke," povedal pre tcempire.sk Maroš Molnár.
Kondičná príprava vrcholových športovcov je v súčasnosti veľmi komplexnou záležitosťou. Zahŕňa testovanie, vyhodnocovanie a zapracovanie výsledkov testov do tréningového procesu, ktoré využijú tenisoví tréneri. „Už sme urobili v Trnave testovanie prvých hráčov vo veku od 14 do 18 rokov, ktorí budú aj v akadémii. Podrobili sa kompletnej pohybovej analýze a rozdelili sme ich do skupín, s ktorými sa bude ďalej pracovať. Naučia sa, ako majú vykonávať jednotlivé cvičenie technicky správne, aby ich vedeli robiť i na turnaji pred zápasmi v rámci rozcvičenia alebo po zápasoch," opísal prvé kroky špičkový kouč.
Maroš Molnár dáva pri práci dôraz na najmenšie detaily a analyzuje fyzické aj pohybové testy, ktoré sa zaznačia v digitálnej forme. „Ide o to, aby sme to vedeli spätne porovnávať. Výsledky sa budú zbierať rok a následne sa vytvorí kniha, ktorú keď si nalistujete, nájdete v nej vstupné testy, analýzu sily, rýchlosti, vytrvalosti a tréningy. Je to jedinečná vec, ktorá v našich končinách nemá obdobu," vysvetlil Molnár, ktorý je nadšený trnavskou výzvou. „Sledujem novinky v rámci kondičnej prípravy. Analýzy máme urobené pre hokejistov. Toto je prvá šanca urobiť niečo také pre tenis. Mali sme vedomosti, že v Trnave vzniká niečo veľké a že je tam skupina ľudí, ktorí chcú vytvoriť serióznu akadémiu. Tá má byť jedinečná na Slovensku a ak to bude takto pokračovať, tak aj v Európe," uzavrel zaujímavú tému Maroš Molnár.

Zdroj foto: http://molfit.com/sk/team

maros molnar molfit com sk team

 

Oznamy

Informačné stretnutie k novému rehabilitačnému centru EMPIRE Tennis Academy

Vo štvrtok 15.8.2019 o 17.30 sa uskutoční vo veľkej zasadačke hotela EMPIRE informačné stretnutie pre rodičov a hráčov ohľadom nového rehabilitačného centra EMPIRE Tennis Academy. Predmetom stretnutia bude predstavenie centra a spôsob prevádzky pre hráčov TC EMPIRE Trnava. Po ukončení stretnutia bude možnosť prehliadky centra. 

Tešíme sa na Vašu účasť.

 

Termínová listina turnajov a akcií na rok 2019

Pozrite si prehľad turnajov a akcií, ktoré sa uskutočnia v areáli TC EMPIRE Trnava v roku 2019.

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.