Array

Naše družstvá opäť predviedli skvelé výkony na majstrovstvách Slovenska družstiev v mládežníckych kategóriách. Po mladších žiakov a dorastencoch sa tentoraz činili dorastenky a mladšie žiačky, ktoré boli zhodne vo finále, pričom hráčky TC EMPIRE Trnava do 18 rokov získali slovenský titul.


Tímová súťaž dorasteniek sa konala v TK Kúpele Piešťany a kapitánom družstva bol tréner Martin Durdík. Naše baby nastúpili v zostave Tamara Kupková, Timea Pavličková, Sindy Kurtinová, Adriána Šenkárová, Lenka Stará, Kiara Petrovická, Alexandra Lázárová a Karin Kožlejová. Silné obsadenie sa prejavilo aj vo výsledku, keďže naše zástupkyne stratili iba dva body. V 1. kole zdolali TK Žilina 8:1, v semifinále TK Slovan hladko 9:0 a vo finále aj TK Slávia Agrofert STU Bratislava pomerom 8:1. „Musím pochváliť baby za super výkony, nasadenie a hlavne za to, že držali spolu ako tím, čo sa nakoniec prejavilo v koncovke! Nebudem nikoho hodnotiť zvlášť, pretože to boli družstvá a každá jedna z nich má na tomto titule svoj podiel od začiatku do konca – tak na kurte, ako aj mimo neho. Povzbudzovali jedna druhú, dokázali, aký sme silný tím. Som veľmi rád, že to vyšlo a všetkým patrí veľká gratulácia," tešil sa zo zisku prvenstva kapitán Martin Durdík.


Finále na kurtoch bratislavského Slovana si zahrali pod vedením kapitána Tomáša Bolemana aj naše mladšie žiačky, ktoré našli premožiteľky až tam. Z prvého kola postúpili cez TK Slávia Agrofert STU Bratislava po výsledku 5:1, v semifinále Lieskovský tenisový klub-LTC bola po zápasoch remíza 3:3 a tak rozhodol vyšší počet setov - 8:7 v prospech TC EMPIRE. Nad naše sily bol už silný tím TK Slovan Bratislava, ktorému mladšie žiačky podľahli 0:6. Tím tvorili tieto hráčky: Natália Slabá, Natália Benciová, Radka Zelníčková, Romana Zelenayová, Terézia Gavalcová, Paula Nebylová, Ela Pláteníková, Tereza Porubská, Lujza Juráková, Simona Trellová a Ema Čuláková

„Dievčatá ako nenasadený tím dosiahli na M-SR maximum, a to účasť vo finále. Slovan Bratislava bol objektívne jasným favoritom majstrovstiev a v zápasoch nestratil ani bod. Finálová účasť je určite obrovským úspechom a dievčatám patrí veľká vďaka za predvedené výkony a heroickému obratu v semifinále," povedal v úvode hodnotenia kapitán Boleman, ktorý priblížil aj vývoj prvých stretnutí. Dievčatá nastúpil v 1. kole proti TK Slávia Agrofert STU Bratislava. „Naše hráčky predviedli veľmi dobré výkony, po dvojhrách sme vyhrávali 3:1. Zvíťazila Ela Pláteníková, Radka Zelničková a Natália Benciová. Nedarilo sa iba Natálii Slabej, keď podľahla dobre hrajúcej Kotlíkovej. Podarilo sa nám vyhrať obidve štvorhry, keď Benciová so Zelenayovou i Slabá so Zelničkovou nedovolili svojim súperkám uhrať ani set. V semifinále sme narazili na Lieskovský tenisový klub-LTC. Bol to tuhý boj až do konca. Vo dvojhrách sme nemali šťastie, pretože sme prehrali dva zápasy 4:6 v tretích setoch a prehrávali sme 1:3. Šťastie sa k nám priklonilo vo štvorhre, keď sme obe vyhrali a postúpili o jeden set do finále. Benciová so Zelenayovou zvládli supertajbrejk a Slabá so Zelničkovou potvrdili postup v dvoch setoch," opisoval cestu do finále kapitán.


Tím dorasteniek TC EMPIRE Trnava, ktoré sa stali majsterkami Slovenska s kapitánom Martinom Durdíkom:

20150826dorastenky piestany

 

20150826dorastenky piestany2

Vicemajsterky SR, mladšie žiačky z TC EMPIRE Trnava s kapitánom Tomášom Bolemanom:

 DSC2009

Natália Benciová (Foto: Dušan Barbuš)

Benciová 207

Natália Slabá (Foto: Dušan Barbuš)

Slabá 011

Romana Zelenayová (Foto: Dušan Barbuš)

Zelenayová 201

Radka Zelníčková (Foto: Dušan Barbuš)

Zelničková 203

 

 

 

 

Oznamy

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.