Termín turnaja v roku 2018: 12. 05. - 20. 05.

Májový antukový EMPIRE Slovak Open je najväčším slovenským ženským turnajom. Jeho dotácia zaznamenáva neustály progres. V prvom ročníku to bolo 25-tisíc dolárov. V sezóne 2011 to už bolo dvakrát toľko. V 2012 a 2013 si hráčky rozdelili 75-tisíc dolárov a podujatie je zároveň od 2013 Medzinárodnými majstrovstvami Slovenska. To sa zopakovalo aj v siedmom ročníku, no dotácia zároveň poskočila na 100 000 dolárov, ktorá ostala aj v sezóne 2016, 2017 a 2018. V sezóne 2018 sa koná jubilejný 10. ročník!

Viac informácií na: www.empireslovakopen.sk  

Trnavský turnaj EMPIRE Slovak Open má po štyroch rokoch slovenskú víťazku vo dvojhre. Najväčšie antukové podujatie u nás, ktoré sa v tejto sezóne konalo po jubilejný 10. raz, ovládla 20-ročná Viktória Kužmová, ktorá vo finále zdolala Paraguajčanku Veronicu Cepedeovú-Roygovú 6:4, 1:6, 6:1. Pre Košičanku ide o najcennejší titul v jej doterajšej kariére.

Kužmová napodobnila Annu Karolínu Schmiedlovú, ktorá v Trnave triumfovala pred 4 rokmi. Vtedy malo podujatie dotáciu 75 000 USD, teraz má 100 000 USD. „Vyhrať tento turnaj, taký veľký a ešte aj na antuke, to je pre mňa naozaj úspech," zhodnotila po finále Kužmová, ktorej súperka neuspela v boji o titul už druhý raz. Paraguajčanka prehrala vo finále minulý rok s Češkou Vondroušovou.

„Súperka nerobila chyby skoro počas celého zápasu. V druhom sete som sa povyhadzovala, urobila som nejaké zbytočné chyby. Mala som aj kŕče, snažila som sa hrať rýchlejšie, prestalo mi to padať. Nakopol ma štvrtý gem tretieho setu, tam som zahrala winnery, čo mi veľmi pomohlo. Prestala som myslieť na to, že mi niečo je a išla som si za tým. Som veľmi rada, že som vyhrala aj po Kaji Schmiedlovej ako druhá Slovenka," pokračovala Kužmová.

Kužmová sa posunie na 84. priečku vo dvojhre vďaka 140 WTA bodom za triumf. „Je to super, lebo sa vyhnem niektorým kvalifikáciám, ktoré sú na turnajoch veľmi ťažké. Je fajn, že by som sa mala dostávať do hlavných súťaží," potešila sa Kužmová, ktorá sa vyhne aj kvalifikácii grandslamového Roland Garros. Už je prvá nad čiarou.

„Bude to prvýkrát, čo som sa dostala do hlavnej súťaže v Paríži. Veľmi sa tam teším, pretože si myslím, že formu mám a pôjdem si to tam užiť a dám zo seba to najlepšie. Vo štvrtok odlietam do Paríža. Dám si teraz voľno asi dva dni a zregenerujem," dodala Slovenka.

Vo štvorhre sa v Trnave tešili Austrálčanka Jessica Moorová a Kazaška Galina Voskobojevová, ktoré v nedeľňajšom finále (predchádzalo singlovému) zvíťazili 0:6, 6:3, 10:7 nad najvyššie nasadeným švajčiarsko-britským duom Xenia Knollová, Anna Smithová.

Prehľad doterajších víťazok:

2018

dvojhra: Viktória KUŽMOVÁ (SVK)
štvorhra: Jessica MOORE (AUS), Galina VOSKOBOEVA (KAZ)

2017

dvojhra: Markéta Voundroušová (CZE)
štvorhra: Naomi Broady (GBR), Heather Watson (GBR)

2016

dvojhra: Kateřina Siniaková (CZE)
štvorhra: Tereza Mihalíková (CZE), Anna Kalinskaya (RUS)

2015

dvojhra: Danka Kovinic (MNE)
štvorhra: Yuliya Beygelzimer (UKR), Margarita Gasparyan (RUS)

2014

dvojhra: Anna Karolína Schmiedlová (SVK)
štvorhra: Stephanie VOGT (LIE), Saisai ZHENG (CHN)

2013

dvojhra: Barbora Záhlavová Strýcová (CZE)
štvorhra: Mervana Jugic-Salkic (BIH), Renata Voráčová (CZE)

2012

dvojhra: Anastasija Sevastova (LAT)
štvorhra: Elena Bogdan (ROU) Renáta Voráčová (CZE)

2011

dvojhra: Yvonne Meusburger (AUT)
štvorhra: Janetta Husárová (SVK) Renáta Voráčová (CZE)

2010

dvojhra: Sandra Záhlavová (CZE)
štvorhra: Iveta Gerlová (CZE) Lucie Kriegsmannová (CZE)

2009

dvojhra: Yvonne Meusburger (AUT)
štvorhra: Sandra Klemenschits (AUT) Vladimíra Uhliřová (CZE)

Víťazka dvojhry (vpravo Kužmová) a finalistka Cepedeová-Roygová:

IMG 3073

Deblové finálové dvojice:

IMG 2741

 

 

 

Oznamy

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.