Array

Memoriál Ivana Čierneho patrí do kategórie mladšieho žiactva a tento rok bol zaradený do druhej najvyššej kategórie. Každoročne turnaj priláka množstvo nádejných tenistov, ktorí sa prišli pobiť o hodnotné ceny a body do slovenského rebríčka. Chceme poďakovať všetkým sponzorom, za pomoci ktorých sa podarilo zabezpečiť nadštandardné ceny pre víťazov, čo bezpochyby zatraktívnilo celé podujatie.

Celkovo sa prezentovalo v turnaji 35 chlapcov a 37 dievčat. Chlapci vytvorili 11 a dievčatá 15 párov. Domáci klub mal zastúpenie v súťaži 10 hráčmi. U chlapcov sa najväčšie nádeje vkladali do Kevina Kurtina a Michaela Škodu, ktorí boli druhý, resp. piaty nasadený. Kevin bohužiaľ nezvládol štvrťfinálový zápas proti Dobrému Martinovi a podľahol mu 3/6 2/6. Milo prekvapil Michael Škoda, ktorý to dotiahol do semifinále. Na ceste do semifinále vyradil domáceho hráča Romana Huttu v druhom kole po výsledku 6/2 6/1. Michael prehral v semifinále jasne s neskorším víťazom Davidom Čiernym zo Zvolena, ktorý ale tento rok hosťoval za domáci klub a výraznou mierou prispel k celkovému triumfu na Majstrovstvách Slovenska družstiev mladšieho žiactva. David bol počas celého turnaja suverénny a ani v jednom stretnutí nepripustil drámu čo i len v jednom sete. Vo finále zdolal nenasadeného Juraja Gajdoša 6/1 6/1. Z domácich hráčov sa predstavili ešte Juraj Dobrovodský, ktorý prešiel kolo a Ondrej Chmelár, ktorý vypadol hneď v úvodnom kole.

03092012592 memorial 2012 1 

Semifinalisti turnaja: zľava - Martin Dobrý a domáci Michael Škoda, Finalista: Juraj Gajdoš a víťaz David Čierny

Medzi finalistami Ivan Čierny

Kevin Kurtin si napravil chuť vo štvorhre, kde po boku Davida Čierneho ako nasadený pár číslo 1, zdolali vo finále pár Fekete, Žák 6/3 6/0.

memorial 2012 2

Zľava finalisti: Fekete, Žák a víťazi turnaja Čierny, Kurtin

V súťaži dievčat taktiež dominovala prvá nasadená Lenka Stará, ktorá vo finále zdolala Patríciu Junasovú po výsledku 6/1 6/2. Príjemným prekvapením turnaja bol postup domácej Natálie Schwarcovej do semifinále, kde podľahla neskoršej víťazke Starej po setoch 6/3 6/1. Natália po boku Lenky Starej vybojovala druhé miesto, keď vo finále podľahli Patrícii Junasovej a Alexandre Mrvovej 6/4 7/5. Z domácich hráčok sa predstavili ešte Aneta Gašparíková a Tatiana Chovancová, ktoré prešli úvodnými dvoma kolami a predviedli pekné a bojovné výkony.

memorial 2012 3   memorial 2012 5

Tretie miesto vo dvojhre: zľava - Natália Schwarcová a Sára Abdellaoui, vedľa protagonistky finále štvorhry: zľava - víťazky Junasová, Mrvová a finalistky Stará, Schwarcová 

Všetkým víťazom srdečne blahoželáme.

 

Oznamy

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.