Array

Neodmysliteľne do turnajového kalendára TC EMPIRE Trnava patrí halový medzinárodný turnaj dorastencov a dorasteniek do 18 rokov štvrtej kategórie EMPIRE Cup U18. Tento turnaj je v polovici marca vrcholom zimnej sezóny pre domácich hráčov, ktorí majú príležitosť si zmerať sily s medzinárodnou konkurenciou. Každoročne sa o body do medzinárodného juniorského rebríčka bojuje počas celého týždňa v pevnej hale TC EMPIRE Trnava na troch taraflexových dvorcoch. Juráková s Kötelesovou dokonale využili domáce prostredie a triumfovali vo štvorhre.

ceny

Ceny pre víťazov

Deň 8

6.ročník EMPIRE Cupu sa skončil finálovými zápasmi dvojhry. Phillip Gresk z Poľska po napínavom a vyrovnanom súboji zdolal Marka Osmakcica zo Švajčiarska 6/7(4) 6/3 6/4. V zápase sme videli iba dve straty podania na strane Švajčiara, ktoré nakoniec rozhodli o osude zápasu. V dievčenskom finále jasne dominovala Poľka Magdalena Frech, ktorá zdolala Češku Annu Vrbenskú 6/1 6/3.

Finale_dvojhry

finalistky dvojhry

Finalisti dvojhry: zľava: Gresk, Osmakcic, Vrbenska, Frech

Deň 7

Siedmy deň nebol pre slovákov úspešný, keď ani jednému sa nepodarilo postúpiť do zajtrajšieho finále. Na úvod nestačil Patrik Obal na Phillipa Greska z Poľska v dvoch setoch ako i Ivan Štarke na Marka Osmokcica zo Švajčiarska. Najbližšie k postupu mala Katka Strešnáková, ktorá ale nedotiahla do víťazného konca vedenie 6/2 4/1 a prehrala v troch setoch s Magdalenou Frech z Poľska. V druhom dievčenskom semifinále nestačila Šarlota Česneková na Češku Annu Vrbensku. Zajtra sú obe finále na programe o 10.00. 

Cesnekova

Obal

Vľavo: Česneková s riaditeľom turnaja Bolemanom, vpravo: Patrik Obal

Obaja tretí vo dvojhre

Finále štvorhry vyvrcholilo v sobotu poobede a ani tam sa chlapcom slovákom nedarilo, konkrétne Blaško s Molčanom prehrali s Greskom a Borzom 5/7 4/6. Gresk môže zajtra potvrdiť zisk double, keďže je i vo finále dvojhry.

finale stvorhry

Finalisti štvorhry: zľava: Molčan, Blaško, Borza a Gresk

Dievčenské finále štvorhry bolo čisto slovenské a obstarali ho domáce Juráková s Kotelesovou proti Strešnákovej a Kužmovej. Domáce hráčky boli úspešnejšie a vyhrali 6/2 6/3.

finalistky štvorhry

Finalistky štvorhry: zľava: Kotelesová, Juráková, Kužmová, Strešnáková

Deň 6

Šiesty hrací deň sa domácim nedarilo, keď oboja stroskotali na svojich súpercoh vo štvrťfinále. Najprv Blaško nestačil na Obala a po bitke 6/3 4/6 6/7(8) odchádzal z kurtu sklamaný. Zápas bol veľmi vyrovnaný a Martin nevyužil jeden matchball. Sarah sa stretla s o rok mladšou Strešnákovou a nestačila na ňu po setoch 3/6 2/6. Z ďalších slovákov sa do semifinále prebojoval ešte Štarke a Česneková. Spoznali sme už finalistov štvorhry, kde v prvom semifinále jasne dominovali Blaško s molčanom, ktorí zvíťazili nad Kulichom a Štarkem 6/0 6/2. V druhej štvorhre dominovali Gresk, Borza, ktorí vyhrali 6/2 6/2 nad rakúskym párom Pichler, Platzer. Potešili nás domáce hráčky Juráková s Kotelesovou, ktoré zvíťazili v semifinále štvorhry a zajtra si to rozdajú v čisto slovenskom finále s Kužmovou a Strešnákovou. Zajtra sa začína o 10.00 semifinále dvojhry chlapcov, po ktorých budú nasledovať dievčatá. Finále štvorhry chlapcov je na programe nie skôr ako 14.00.

kulich starke

Zľava: Kulich, Štarke - 3.miesto štvorhra

Deň 5

Sarah Mária Juráková i Martin Blaško zvládli zápasy osemfinále dvojhry a postúpili do štvrťfinále. Martin si poradil hneď v úvodnom zápase dňa s Čechom Kellovským 6/4 6/2 a zajtra ho hneď opäť v prvom zápase na dvorci č.2 čaká Slovák Patrik Obal. Sarah si poradila s českou kvalifikantkou Miklovou 7/6 7/5 a zajtra ju čaká v treťom zápase na dvorci č.2 Katarína Strešnáková.  Zápasy slovákov na dvorci číslo 2 obstarajú ešte aj Štarke s Molčanom.

 

Blasko

Martin Blaško v akcii

Obom našim singlistom sa darilo aj vo štvorhre a postúpili so svojimi partnermi do semifinále. Semifinále štvorhry je na programe nie skôr ako 14.00.

Deň 4

Štvrtý deň bol smutný pre domáci klub, keď sa nikomu nepodarilo prejsť vo dvojhre do ďalšieho kola. Takto ostáva v súťaži dvojhry iba Martin Blaško, ktorý sa zajtra hneď o 9.00 predstaví proti Čechovi Kellovskom. Zo  Slovákov sa predstaví zajtra ešte Molčan ,Kulich, Obal a zaujme určite vzájomný zápas Štarkeho s Vajdom.

V dievčenskom pavúku naše posledné želiezko v ohni Sarah Mária Juráková nastúpi nie skôr ako 11.30 proti ďalšej Češke a kvalifikantke Miklovej. Z ďalších sloveniek sa predstavia ešte Mihalíková, Strešnáková a Jablonovská. Približne o 15.00 bude na programe štvrťfinále štvorhier.

Deň 3

V tretí hrací deň nás potešila Sarah Mária Juráková, ktorá dokázala poraziť svoju súperku Dominiku Haldinovú z Česka 6/4 6/1. Darilo sa aj ďalším slovenským hráčkam Strešnákovej a Jablonovskej, ktoré ako nasadené hráčky nedovolili uhrať svojim súperkám ani set, Katarína dokonca ani jednu hru. Z domácich chlapcov sa vo dvojhre nepredstavil nikto, ale Slovákom sa celkovo darilo, keď do ďalších bojov postúpili Búřil, Štarke, Obal a Vajda. Okrem Štarkeho všetci zviedli trojsetové zápasy.

Vo štvorhre sa predstavil Cvik s Kellovským, ale svoj zápas nedokázali dotiahnuť do víťazného konca a prehrali po supertiebreaku. Glváč s Musilom nestačili na taliansky pár Grison, Morelli a prehrali v dvoch setoch.

Rozbehla sa aj dievčenská štvorhra a pár Juráková, Kotelesová postúpili bez boja. Naopak Tamara Kupková s Terezou Mihalíkovou museli svoj zápas vzdať už v úvodnom sete.

Deň 2

Z domácich hráčok sa predstavila najskôr Barbora Kotelesová, ktorá dokázala poraziť Rusku Ksenilu Bekker 6/3 6/4. Po nej sa na kurte predstavila Tamara Kupková, ktorá nedala svojej súperke šancu a deklasovala ju 6/1 6/1. Nakoniec sa predstavil Patrik Cvik, ktorý hral proti ďalšiemu hráčovi s voľnou kartou Potemkinovi a taktiež uspel po setoch 6/3 4/6 6/1. Zo Slovákov sa ešte darilo Vajdovi, Obalovi, Kulichovi, Česnekovej a Mihalíkovej.

 

Z domácich nádejí sa predstavia v chlapčenskom pavúku Martin Blaško a Patrik Cvik.

Z domácich dievčat sa v hlavnej súťaži predstavia Sarah Mária Juráková, Barbora Kotelesová a Tamara Kupková.

Najvyššie nasadený bude v chlapčenskom pavúku David Pichler z Rakúska na 165.mieste a v dievčenskom Anastasiya Fedoryshyn z Ukrajiny na 193. mieste medzinárodného rebríčka ITF do 18 rokov. Na turnaji sa celkovo predstavia hráči a hráčky z 18 krajín a uvidíme i hráča z Mexika.

Kvalifikácia prebehla v nedeľu 10.3. a hlavná súťaž štartuje v pondelok 11.3. Vyvrcholenie turnaja je na programe v nedeľu 17.3., kedy sa uskutočnia finálové zápasy. Zápasy štartujú denne od 8.00. 

Na turnaji sa darí presadiť slovenským a českým hráčom, ktorí dominujú prehľadu víťazov.

Prehľad doterajších víťazov:

2012
chlapci: Christian Perinti (ITA)
dievčatá: Ana Bianca Mihaila (ROU)
2011

chlapci: Michal Kianička (SVK)
dievčatá: Kristýna Roučková (CZE)

2010

chlapci: Robin Kern (GER)   
dievčatá: Tereza Smitková (CZE)

2009

chlapci: Adrián Partl (SVK)
dievčatá: Anežka Makovičková (CZE)

2008

chlapci: Ivan Košec (SVK)
dievčatá: Dana Machálková (CZE)

Minuloroční víťazi a finalisti dvojhier

 

Oznamy

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.