Array

Začiatok antukovej sezóny v areáli TC EMPIRE Trnava od 14. do 21.4.2013 patrí významnému medzinárodnému turnaju do 14 rokov Trnava Cup, ktorý sa zaraďuje do druhej kategórie. Každoročne máme možnosť vidieť hráčov z európskej TOP 10 a teda špičkový mládežnický tenis. Hráči TC EMPIRE Trnava sa v medzinárodnej konkurencii nestratili a každoročne zvádzajú vyrovnané súboje v boji o celkové víťazstvo. Areál počas týždňa celkovo prívital cez 100 hráčov rôznych národností, z ktorých každý sa chcel presadiť v silnej konkurencii. Uvidíme, či o niekoľko rokov sa niektorí z nich presadia aj v svetovom tenise.

Turnaj odštartoval kvalifikáciou chlapcov a dievčat v nedeľu 14.4., z ktorej sa prebojovalo 8 kvalifikantov do hlavnej súťaže. Hlavná súťaž začínala v utorok 16.4. a o celkový triumf zabojovalo 64 chlapcov a dievčat. Turnaj vyvrcholil v nedeľu 21.4. finálovými zápasmi dvojhry. Na turnaji sa predstavila i ekláva domácich hráčov: Viktor Bánczi, Kevin Kurtin, Adam Arbet, Timea Pavličková, Karin Kožlejová, Lenka Stará a Natália Schwarcová.

Najvyššie nasadeným hráčom v chlapčenskom pavúku bude Alexander Shevchenko z Ruska, ktorému patrí 24.miesto v európskom rebríčku a u dievčat Magdalena Pantuckova z Česka s 9.pozíciu v rebríčku.

Deň 1

V nedeľu odštartovala kvalifikácia chlapcov a dievčat. Do kvalifikácie sa prihlásilo 20 chlapcov a 19 dievčat. Predstavila sa Chiara Renáta Supak, ktorá bude tento rok hosťovať za klub TC EMPIRE Trnava a počínala si suverénne a vyhrala 6/3 6/1.

Deň 2

V pondelok sa dohrala kvalifikácia a spoznali sme 8 postupujúcich chlapcov a dievčat do hlavnej súťaže. Do hlavnej súťaže sa prezentovali všetci hráči, t.j. 64 chlapcov a dievčat.

Deň 3

Domácim hráčom sa dnes vôbec nedarilo. Domáce publikum potešili Timea Pavličkovej a Lenka Stará, keď oba svoje zápasy vyhrali a vylepšili tak bilanciu domácich hráčov.

Deň 4

V druhom kole sa predstavila Lenka Stará a Timea Pavličková a obe čelili nasadeným hráčkam. Timea nastúpila proti druhej nasadenej Ruske Kamskaye a dokázala ju zdolať v dvoch setoch 6/4 6/3. Lenka už toľko štastia nemala a aj keď zápas zahájila vynikajúco a vyhrala prvý set jednoznačne 6/1, v ďalšom priebehu už dominovala súperka Češka Hájková a vyhrala 1/6 6/2 6/3. Vo štvorhre dohrali svoje zápasy iba Adam Arbet, Kevin Kurtin a Natália Schwarcová. Kevin bol úspešný a s Davidom Čiernym postupujú do ďalšieho kola. Adam a Natália so svojimi spoluhráčmi nestačili na svojich protivníkov a vypadli.

Deň 5

Pozornosť piateho hracieho dňa sa sústredila na poslednú domácu zástupkyňu vo dvojhre Timeu Pavličkovú, ktorá poobede nastúpila na dvorci č.14 proti svojej rovesníčke Miriam Timkovej. Timea začal skvele a vďaka množstvu víťazných úderov získala prvý set s prehľadom 6/2. Súperka bola veľmi húževnatá, dobre sa pohybovala po dvorci a v polovici druhého setu sa priebeh začal obracať nakoľko na strane Timei sa začali kopiť nevynútené chyby. Timei ušiel druhý set 2/6 a rozhodovalo sa v záverečnom sete, kde úvodné dve hry získala Timková, čo v konečnom priebehu rozhodlo o celom priebehu tretieho setu a Timea ho prehrala 2/6.

Vo štvorhre sa predstavil Viktor Bánczi a Samuel Paulovčák proti Paroubkovi a Velekovi a prehrali po vyrovnanom priebehu 4/10 v supertiebreaku. Nedarilo sa ani Kevinovi Kurtinovi a Davidovi Čiernemu, ktorí podľahli piatemu nasadenému páru Piros, Soha jasne 6/0 6/1. V dievčenskom pavúku máme zastúpenie v dvoch dvojiciach, konkrétne Karin Kožlejová a Lenka Stará, ktoré včera vyhrali dohrávku z prvého kola proti Baranovej a Schmidt 7/5 6/3 a dnes dohrávajú proti Kankovej a Hájkovej, priebežný stav 1/6 3/3. Pavličková bojuje po boku Guglielmetti proti Novac a Surovej a taktiež majú dnešnú dohrávku za stavu 3/6 3/1. Dnes oba páry nastúpia na svoje zápasy poobede. Včera sa nedarilo ešte v druhom kole Adriáne Šenkárovej s Patríciou Junasovou a prehrali proti Kudelovej a Pantúčkovej 5/7 1/6.

Deň 6

Zo slovenských hráčov sa po dnešných štvrťfinálových zápasoch dostal do semifinále Dominik Hrunčák, ktorý porazil Rusa Vladislava Ivanova 6/1 7/6 (5) a Laura Roháčová, ktorá porazila Češku Kateřinu Křížovou 6/4 6/2. Nedarilo sa Gašparičovi a Timkovej, ktorí nestačili na svojich súperov.

Vo štvorhre mal zastúpenie ešte domáci klub, ale dohrávky im nevyšli. Timea po boku Guglielmetti prehrali po supertiebreaku a Karin s Lenkou v dvoch setoch.

Deň 7

Žiadnemu slovenskému hráčovi sa nepodarilo prebojovať do finále, keď Dominik Hrunčák prehral v troch setoch s Čechom Paroulkem 3/6 7/5 0/6. Tak isto v troch setoch nestačila na svoju súperku Laura Roháčova a podľahla jej tesne 6/4 1/6 4/6. V zajtrajšom chlapčenskom finále o 10.00 na dvorci č.13 sa stretnú dvaja Česi Patyk a Paroulek. Dievčenské finále nasleduje po chlapčenskom a stretnú sa v ňom Lara Schmidt z Nemecka proti Katarine Zavatskej z Ukrajiny.

Deň 8

Spoznali sme celkových víťazov Trnava Cup-u. V chlapčenskej dvojhre to bola doslova bitka a celkový triumf a nakoniec šťastnejší bol Tadeáš Paroulek, ktorý zvíťazil nad Jakubom Patykom 7/5 1/6 7/5. Dievčenské finále bolo oveľa jednoznačnejšie a Ukrajinka Katarina Zavatska vyprevadila Nemku Laru Schmidt 6/2 6/0. Vo štvorhre sa tešili české páry, u chlacov Paroulek s Velekom a u dievčat Kudelová, Pantúčková.

Prehľad doterajších víťazov:

2013
chlapci: Tadeáš Paroulek (CZE)
dievčatá: Katarina Zavatska (UKR)
2012
chlapci: Louis Wessels (GER)
dievčatá: Viktória Kužmová (SVK)
2011

chlapci: Miroslav Chyba (CZE)
dievčatá: Kristína Schmiedlová (SVK)

2010

chlapci: Oliver Nagy (SVK)   
dievčatá: Belinda Bencic (SUI)

2009

chlapci: Jakub Oravec (SVK)
dievčatá: Tereza Hejlová (CZE)

2008

chlapci: Adam Pavlásek (SVK)
dievčatá: Pernilla Mendesová (CZE)

 

Oznamy

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.