Array

Počas uplynulým dvoch víkendov prebehli letné majstrovstvá Západoslovenského regiónu vo všetkých vekových kategóriách a naši hráči sa predviedli v tom najlepšom svetle.

Mladšie žiactvo odštartovalo svoj turnaj 11.5.2013 v Topoľčanoch a naše ciele boli v tejto vekovej kategórii iba tie najvyššie, veď Adam Arbet i Natália Schwarcová boli najvyššie nasadenými. Chlapčenskú časť sme úplne ovládli, keď v semifinále boli okrem Adama, Roman Hutta a Tomáš Lánik. Tomáš porazil vo vzájomnom zápase Romana a vo finále ho čakal Adam, ktorý si poradil s Moncoľom. Finále patrilo Adamovi, ktorý zvíťazil 6/1 6/1 a patrí mu obrovská gratulácia. Tomáš môže tento turnaj hrať ešte aj budúci rok, takže taktiež obrovská pochvala za predvedený výkon. Štvorhra mala podobný priebeh ako dvojhra a semifinále bola až 5 hráčov TC EMPIRE, konktétne: Roman Hutta s Adamom Arbetom ako najvyššie nasadení, Tomáš Lánik s Antonom Magdolenom a Juraj Dobrovodský s Dominikom Cvikom. Adam s Romanom potvrdili post nasadenej jednotky a po zdolaní Tomáša s Antonom v semifinále dokázali triumfovať i vo finále nad párom Urbánek, Kopál po supertiebreaku.

kraj ml ziaci 2013

Naši traja najúspešnejsí: zľava: Adam Arbet, Tomáš Lánik, Roman Hutta

Dievčatá bojovali taktiež v Topoľčanoch a finále patrilo taktiež našim hráčkam, konkrétne najvyššie nasadenej Natálii Schwarcovej a Nine Stankovskej. Obe postúpili do finále suverénne a bez straty setu. Finále tentoraz vyznelo v prospech Niny, pričom na zimnom regióne to bolo presne naopak. Nina môže v tejto vekovej kategórii hrať i budúci rok a takýto výsledok je určite veľkým úspechom. Pochvalu zaslúži určite aj Tatiana Chovancová, ktorá sa prebojovala medzi najlepších osem, kde nestačila na Natáliu. Vo štvorhre dominovala Natália po boku Kristíny Kozákovej, ktorá v klube TC EMPIRE pre túto sezónu hosťuje. Vo finále si poradili s Mrázikovou a Cesnekovou v dvoch setoch. Nina k zlatu vo dvojhre pridala ešte bronz zo štvorhry po boku Supak. 

stankovska kraj2013

Nina Stankovská s riaditeľkou turnaja  

Starší žiaci a žiačky sa predstavili v Nitre od 18.-21.5.2013. Post nasadených jednotiek opäť patril hráčom TC EMPIRE Trnava, Viktorovi Bánczimu a Adriáne Šenkárovej. Viktor bol úplne suverénny, keď v 5 zápasoch stratil iba 6 hier. Vo štvrťfinále zastavil Kevina Kurtina po výsledku 6/1 6/2, ktorý postupom medzi osem najlepších potvrdil svoje nasadenie. Spolu vo štvorhre nedali nikomu šancu a obaja si prinášajú z Nitry titul majstrov kraja do 14 rokov.  

kraj st ziaci 2013 3     Viktor Bánczi so svojim finálovým súperom Balážim

Dievčenský pavúk bol vyrovnanejší, ale teší, že z triumfu sa opäť radovala hráčka TC EMPIRE, tentoraz Lenka Stará. Lenka na ceste za triumfom nestratila ani set, keď postupne porazila Mozníkovú. Remenárovú, Moravcovú, v semifinále Adriánu Šenkárovú a vo finále Petrovickú 6/2 6/3. V semifinále sa okrem Adriány predstavila aj Karin Kožlejová, ale nestačila na Petrovickú po setoch 6/4 7/6. Karin si to vynahradila vo štvorhre, kde po boku Elišky Krištofovej vyhrali kuriózne štvorhre, keď do finále sa prebojovali bez boja a tam triumfovali proti Junasovej a Krauskovej po supertiebreaku.

kraj st ziaci 2013 2

Lenka Stará so svojou finálovou súperkou Petrovickou

kraj st ziaci 2013

Obaja víťazi regiónu staršieho žiactva 2013: Viktor s Lenkou

Dorastenci a dorastenky sa predstavili od 11.5. do 14.5. v Zlatých Moravciach. Najďalej do semifinále sa z chlapcov prebojoval Marek Lukačovič. Marcel Musil skončil medzi osmičkou najlepších. Vo štvorhre sa presadili Martin Morvay s Ondrejom Chmarazom, ktorí sa prebojovali až do semifinále. U dievčat sa dokázala presadiť Barbora Kotelesová, ktorá dokázala uhrať double. Vo dvojhre sa najviac potrápila paradoxne hneď v prvom kole proti klubovej rovesníčke Linde Hercegovej 7/5 7/6. Vo finále si poradila s Claudiou Oravcovou 6/2 6/4. Do semifinále sa prebojovala ešte aj Sindy Kurtinová, ktorá nestačila už na spomínanú Oravcovú 6/3 7/5. Klubové parťáčky Sindy s Barborou vyhrali štvorhru, keď vo finále zdolali Kollárovú, Blažovú hladko 6/2 6/2.

Dospelí rozohrali svoje majstrovstvá v Trnave od 18. do 19.5.2013. Mužov sa prezentovalo 16 a žien dokonca iba 9. Marcel Musil s Oliverom Nagyom sa prebojovali do semifinále, kde nestačili na svojich súperov. Finále štvorhry bolo v réžii Trnavčanov, kde nakoniec triumfovali Béreš Matúš s Macom Ondrejom. 

U žien sa presadila domáca Sarah Mária Juráková, ktorá vo finále zdolala najvyššie nasadenú Jaruškovú Timeu po tuhom boji 5/7 7/6 6/1.

Klub TC EMPIRE Trnava chce poďakovať všetkým hráčom, ktorí sa zúčastnili majstrovstiev regiónu a dosiahli výborné výsledky. Klub TC EMPIRE Trnava je jednoznačne najúspešnejším klubom na Západnom Slovensku, čo dokazuje aj nasledujúca štatistika. Z celkového počtu 22 zlatých medailí, náš klub získal 14 zlatých medailí. Vo dvojhre sme nezískali zlato iba v dvoch kategóriách: dorast chlapci a muži. Celkovo hráči získali okrem 14 zlatých ešte ďalších 17 medailí vo dvojhre i štvorhre. 


    

 

 

Oznamy

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.