Array

Posledný júnový týždeň 24.-27.6.2013 patril areál TC EMPIRE Trnava slovenským dorastencom a dorastenkám, ktorí si zmerali sily na EMPIRE Juniors Cupe 2013. Išlo o slovenský turnaj druhej najvyššej kategórie. O titul zabojovalo 48 chlapcov a 44 dievčat vo dvojhre aj štvorhre. Najviac sa z domácich darilo Linde Hercegovej, ktorá to vo dvojhre dotiahla až do finále a vo štvorhre triumfovala po boku Sandry Jamrichovej. Sandra si odniesla z Trnavy double, keď vyhrala i dvojhru.

Dievčenský pavúk pri účasti 44 hráčok, z toho prvých 6 nasadených z najlepšej slovenskej dvadsiatky, sľuboval kvalitný a zaujímavý turnaj. Nasadená jednotka Sandra Jamrichová nenechala nič na náhodu a suverénne od prvého kola kráčala za titulom. Ani v jednom zápase nestratila ani set a v semifinále odplatila Lucii Ondrášovej prehru z nedávnych majstrovstiev Slovenska mladšieho dorastu, ktoré sa taktiež konali v TC EMPIRE Trnava. Jej finálovou súperkou bola Linda Hercegová, ktorá určite patrila k prekvapeniu turnaja, keďže sa predstavuje na turnajoch sporadicky a chýba jej zápasová prax. Linda to ale na kurte svojim súperkám nedala pocítiť a zaslúžene sa prebojovala do finále. Na ceste do finále stratila dva sety proti Okáľovej a Fajnorovej. Finálový zápas vyšiel jasne v prospech Sandry, ktorá vyhrala 6/1 6/0. Sandra s Lindou si zahrali spolu aj štvorhru a dokázali v nej vyhrať po dramatickom finálovom priebehu nad majsterkami Slovenska do 16 rokov Fajnorovou a Majorovou 4/6 7/5 10/5. Z ďalších domácich hráčok sa najďalej dostala Kurtinová Sindy, ktorá prehrala vo štvrťfinále práve s Jamrichovou a vo štvrťfinále po boku Priščákovej sa prebojovali do semifinále. Milo prekvapila ešte iba staršia žiačka Kožlejová, ktorá dokázala poraziť dve súperky a podľahla až Fajnorovej v osemfinále.

EMPIRE Juniors Cup 2013 2

Finalistky štvorhry: zľava: Fajnorová, Majorová, Hercegová, Jamrichová   

Chlapci štyridsaťosem členný pavúk naplnili a predstavili sa i dvaja dorastenci so slovenskej desiatky, konkrétne Matúš Hrabovský a Peter Vajda. Obom sa podarilo prejsť do štvrťfinále, Hrabovský prehral s Belancom v troch setoch a Vajda s Gajdicom. Alex Gajdica sa už nedal nikým zastaviť a bez straty setu dokázal turnaj vyhrať. Vo finále sa stretol s Andrejom Vachom, ktorý taktiež do finále prešiel s prehľadom, ale finálový zápas mu nevyšiel a prehral 2/6 5/7. Tak ako v dievčenskom pavúku, aj u chlapcov sa opakoval zápas s MSR mladšieho dorastu medzi Gajdicom a Musilom. Tentoraz zápas vyšiel lepšie už spomínanému Gajdicovi, ktorý vyhral 6/3 6/3. Z domácich ešte do osemfinále postúpil Cvik, kde ale nestačil na dobre hrajúceho Behúňa. Do štvorhry sa prihlásilo 15 párov a z víťazstva sa tešili Piešťanci Belanec, Vido, ktorí zdolali vo finále Pouša s Behúňom.

EMPIRE Juniors Cup 2013 3

Finalisti dvojhry: zľava: Alex Gajdica a Andrej Vach

 

Oznamy

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.