Array

Titul vo dvojhre na EMPIRE Futures Trnava 2014 si vybojoval Jan Šátral z Česka, ktorý zdolal svojho krajana Václava Šafránka 6:4, 7:6 (5). Pre víťaza ide o štvrtý triumf na turnajoch kategórie Futures, tri z nich získal na Slovensku. Za ten najnovší v Trnave zinkasuje prémiu 1440 USD.

VIDEOROZHOVOR S VÍŤAZOM JANOM ŠÁTRALOM

Hoci sa stretnutie začalo z pohľadu Šátrala zle, a hneď prehrával 0:2, nakoniec sa tešil z víťazstva. „Vždy som mal teraz v Trnave dobré vstupy do zápasov, no dnes som si hneď v úvode prvého setu prehral podanie. Niežeby som bol nervózny, ale „Šafr“ to zahral dobre, čo zápas zmenilo aj takticky. On do toho začal viac chodiť, začal si veriť. Bol to strašne vyrovnaný duel, ťahali sme sa. Nedokážem ani presne povedať, čo rozhodlo v zápase. Možno trochu viac skúsenosti na mojej strane, ale možno ani nie,“ komentoval výsledok Šátral, ktorého súper prekvapil. „Hral agresívne a aj keď sa poznáme, nečakal som to. Bol som väčšinou pod tlakom. Hral dobre z bekhendovej strany,“ pokračoval Šátral, ktorý zdolal o štyri roky mladšieho Šafránka po tretí raz v kariére.

Šátral má zo slovenských turnajov kategórie Futures už dva tituly (Piešťany 2011, 2013), jeden má z tohto roku z poľskej Vroclavi, teraz pridal v Trnave štvrtý. „Na miesto, kde sa vyhraje, sú vždy veľmi pekné spomienky. Je tu super areál, máme všetko k dispozícii. Aj napríklad taká „hlúposť“ ako to, že máme dobré lopty na rozohrávku. Je to dôkaz toho, že sa organizátori o nás starajú. Super turnaj. Rád prídem znova,“ zhodnotil Šátral.  

Po triumfe nepôjde Šátral na turnaj do Srbska, ktorý plánoval, ale bude týždeň trénovať doma. A aké sú jeho ďalšie plány, čo sa týka rebríčka ATP, v ktorom je teraz na 565. mieste vo dvojhre? „To si nechám skôr pre seba. Vždy som chcel ísť na grandslamový turnaj, ale cesta u chlapov tam je vždy ťažká. Uvidíme,“ dodal.

 

Zľava finalista Václav Šafránek, víťaz Jan Šátral; zdroj foto: Ivan Kopčáni

IKO 5617u

 

 

IKO 5623u

 

 

Oznamy

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.