Array

Členka TK Slovan Bratislava Natália Zorgovská bola prvou slovenskou hráčkou, ktorá bojovala v úvodnom kvalifikačnom kole halového turnaja EMPIRE Womens Indoor 2015. Počínala si úspešne, keďže zdolala Rumunku Deboru Emanuelu Scurtovú 6:2, 6:3. Potom sa k nej pridali aj krajanky Claudia Oravcová, Martina Okáľová, Sandra Jamrichová a Alžbeta Houbová.

Pre slovenskú tenistku bolo z hľadiska postupu dôležité, že kontrolovala v zápase s Rumunkou dôležité stavy pri výhodách a zhodách. „Sústredila som sa hlavne na svoj servis, aby som z neho robila prípadne body alebo aby ma pri ňom netlačila. Pokúšala som sa ísť do jej returnu, chcela som tlačiť a spraviť brejk, čo sa mi podarilo aj na začiatku prvého setu za stavu 2:2. V druhom sete sme sa začali ťahať. Najprv som ju brejkla, potom mi to vrátila. Mala o gem naviac, ale ku koncu som to ustála. Koncentrovala som sa na svoju hru,“ hodnotila stretnutie pre www.tcempire.sk Zorgovská, ktorá sa cíti v areáli TC EMPIRE príjemne. „Poznám to tu a hrala som tu, keď bol v hale rýchlejší povrch. Na tomto novom sa mi hrá veľmi dobre. V hale je teplo, to je podstatné, často sa to nestáva. Je tu príjemná atmosféra,“ dodala s úsmevom.

Na kurte 2 sa potom darilo aj ďalšej Slovenke Claudii Oravcovej. So Srbkou Milou Mašičovou si poradila 17-ročná hráčka 7:5, 2:6, 6:4. Na kurte číslo tri sa o postup do 2. kola kvalifikácie snažila Martina Okáľová, ktorá zdolala Češku Kristýnu Roučkovú 6:4, 6:3. „Dnes sa mi hralo celkom fajn, aj keď nie som celkom spokojná so svojim výkonom, mohlo to byť aj lepšie. Ale vyhrala som, takže nemám byť prečo nespokojná. Na novom povrchu v hale sa mi hralo dobre, je oveľa lepší, ako ten predtým,“ komentovala Okáľová. Trojicu úspešných Sloveniek v prvý deň kvalifikácie doplnila Sandra Jamrichová, ktorá vyhrala nad Rakúšankou Antoniou Paleczekovou po dvoch kanároch 6:0, 6:0 a aj Alžbeta Houbová po triumfe nad Nemkou Jungovou 3:6, 6:3, 7:5.

VIDEOROZHOVOR SO ZORGOVSKOU

Výsledky 1. kola kvalifikácie EMPIRE Womens Indoor 2015:

Kristina LAGODA (RUS) - Vivien TEGLAS (HUN) 6-1, 6-3
Aneta MIKSOVSKA (CZE) - Rebeca Ruth SCURT (ROU) 6-0, 6-0
Anastasia GOLUBEVA (RUS) - Natalie CVACKOVA (CZE) 3-6, 1-6
Natália ZORGOVSKÁ (SVK) - Debora Emanuela SCURT (ROU) 6-2, 6-3
Anamarija STEVANOVIC (SRB) - Tatjana STOLL (GER) 1-6, 0-6
Tereza JANATOVA (CZE) - Tereza PROCHAZKOVA (CZE) 5-7, 6-2, 5-7
Claudia ORAVCOVÁ (SVK) - Mila MASIC (SRB) 7-5, 2-6, 6-4
Alzbeta HOUBOVA (SVK) - Julia JUNG (GER) 3-6, 6-3, 7-5
Kristyna ROUCKOVA (CZE) - Martina OKALOVA (SVK) 4-6, 3-6
Sandra JAMRICHOVA (SVK) - Antonia PALECZEK (AUT) 6-0, 6-0
Darya CHERNETSOVA (BLR) - Petra MELOUNOVA (CZE) 1-6, 2-6

Natália Zorgovská: 

20150207zorgovska

 

Oznamy

Zberači a zberačky pozor !

V areáli TC EMPIRE Trnava sa uskutoční medzinárodný vozíčkarsky turnaj. Deti, ktoré majú záujem zbierať loptičky sa môžu prihlásiť u p. Bolemana 0911 170 738. Pre deti zabezpečíme oblečenie, jedlo a pitný režim.Turnaj prebieha od štvrtka 8.6. do nedele 11.6.2023. Zbierania sa môžete zúčastniť iba niektoré dni alebo víkend. Pomôže čokoľvek. Tešíme sa na spoluprácu. 

Termínová listina 2023

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.