Array

Na turnaji EMPIRE Womens Indoor 2015 sa už dnes končia kvalifikačné boje vo dvojhre. Prvou Slovenkou, ktorá vyhrala vo finále kvalifikácie, bola Natália Vajdová, ktorej stretnutie si pozrel aj otec Marián, tréner svetovej jednotky Novaka Djokoviča.

VIDEOROZHOVOR S NATÁLIOU VAJDOVOU

Vajdová nastúpila vo finále kvalifikácie proti krajanke Claudii Oravcovej a s konečným výsledkom 6:2, 6:2 bola spokojná. „Hrala som pomerne dobre. Aj keď to nebola najsilnejšia súperka. Mohla som sa dobre rozohrať do hlavnej súťaže. Takéto zápasy sú prospešné,“ uviedla v prvej reakcii Vajdová, ktorá by sa rada v pavúku dvojhry dostala čo najďalej. „Hrá sa mi tu super, nový povrch je vynikajúci. Je príjemný, dobre sa na ňom hrá. Som rada, že v Trnave nastala takáto zmena.“
Natália Vajdová má možnosť pravidelne trénovať s otcom. „Teraz sa mi začal aj viac venovať, viac spolu trénujeme. Je na tomto turnaji, čo mi veľmi pomáha. Som veľmi rada, že prišiel. Čo sa týka ďalších turnajov, to už bude ťažšie. V marci ide do Ameriky. Už nebude môcť byť so mnou,“ objasnila Vajdová, ktorá si veľmi cení otcove rady. Deväť rokov trénovania Novaka Djokoviča ho spravilo svetovo uznávaným koučom. „Pomáhajú mi najmä jeho skúsenosti a to všetko, čo dosiahol. Zažil rôzne zápasy, prešiel si tým. Môže mi poradiť najmä po psychickej stránke, lebo natrénované mám. Je to o hlave na dvorci. A, samozrejme, pomoc sa mi zíde aj v technických veciach,“ uzavrela Vajdová.

Natália Vajdová pri rozhovore:

20150209vajdova

Výsledky finále kvalifikácie:
Petra MELOUNOVA (CZE) - Aneta MIKSOVSKA (CZE) 6-3, 7-6(2)
Natalie PROESE (GER) [3] - Chatchaya SAKCHATCHAWAN (THA) 6-1 6-0
Ganna POZNIKHIRENKO (UKR) [1] - Kristina LAGODA (RUS) 6-1 6-1
Natalia VAJDOVA (SVK) [5] - Claudia ORAVCOVA (SVK) 6-2 6-2
Dominika PATEROVA (CZE) [7] - Nora NIEDMERS (GER) [9] 6-1 6-3
Sofya ZHUK (RUS) [4] - Marina HRUBA (CZE) [13] 6-4 4-6 6-2
Barbora KOTELESOVA (SVK) [6] - Martina OKALOVA (SVK) 7-5 3-6 4-6
Katarina STRESNAKOVA (SVK) [8] - Kristyna HRABALOVA (CZE) [11] 6-7(6) 5-7
Výsledky hlavnej súťaže EMPIRE Womens Indoor
Petra ROHANOVA (CZE) - Anna VRBENSKA (CZE)
Anastasija SEVASTOVA (LAT) - Nina ALIBALIC (CRO) 6-2 6-1
Karolina MUCHOVA (CZE) - Anna Maria HEIL (AUT) 6-1 6-3
Michaela HONCOVA (SVK) / Lenka JURIKOVA (SVK) - Monika STANIKOVA (SVK) / Stefanie VORIH (GER)
Tamara KUPKOVA (SVK) - Chantal SKAMLOVA (SVK) [5] 4-6 2-6

 

Oznamy

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.