Array

Na desaťtisícovom turnaji EMPIRE Womens Indoor 2015 sú známe všetky semifinalistky dvojhry. Nebude medzi nimi Slovenka, keďže Viktória Kužmová prehrala vo štvrťfinále so Sevastovovou po boji 7:5, 3:6, 3:6. Medzi najlepšiu štvoricu postúpila aj Maďarka Jániová, Češka Muchová a Ruska Zhuková.

VIDEOROZHOVOR S MUCHOVOU

EMPIRE Womens Indoor Photo Gallery by Ivan Kopčáni

EMPIRE Womens Indoor Photo Gallery by Brian Dally, Twitter: @brians_pictures

Kužmová mala štvrťfinále výborne rozohrané, ale nakoniec rozhodli väčšie skúsenosti lotyšskej súperky, ktorá je o 8 rokov staršia. „Dosť ma rozptyľovalo to, ako sa správali s trénerom po každom výroku rozhodcu. Robila z toho neviem čo. Nechala som sa rozptýliť. V treťom sete som si na začiatku prehrala dvakrát servis. To bolo to, čo v závere rozhodlo," uviedla po zápase Kužmová, ktorá však berie aj skúsenosti, ktoré získala vďaka tomuto duelu. „Bola 36. v rebríčku WTA. Viem, že sa dá hrať aj s takými hráčkami. Dúfam, že ma to posunie dopredu a nabudúce budem hrať ešte lepšie. Z tých báb, ktoré tu ostali, je najlepšia. Je škoda, že sme sa už stretli v osmičke. Nevadí, čo už," dodala Kužmová.
Ďalšou postupujúcou do semifinále dvojhry je česká tenistka Muchová, ktorá zdolala Nemku Niedmersovú 6:3, 6:2. „Dnes mi išiel veľmi dobre servis. Stratila som ho dvakrát v prvom sete, potom som si ho držala už celý druhý set. Súperka robila viac chýb. Vôbec som ju nepoznala, no po pár gemoch som zistila, že mala slabší forhend," hodnotila zápas Muchová, ktorá sa cíti v Trnave dobre. Slovenské turnaje jej svedčia, veď minulý rok vyhrala desaťtisícku v Michalovciach. „V TC EMPIRE Trnava som nikdy predtým nehrala. Klub je však pekný, povrch je pomalší a to mi sedí," uzavrel Muchová.

K dvojici Sevastovová a Muchová sa pripojila do semifinálových bojov aj iba 15-ročná Ruska Sofya Zhuk, ktorá vyradila Češku Malíkovú.

Deblový titul pre Sevastovovú s Heilovou

Premiérový titul vo štvorhre na novom turnaji EMPIRE Womens Indoor 2015 získala rakúsko-lotyšská dvojica Heilová/Sevastovová, ktorá zdolala vo finále slovenský pár Hončová/Juríková 6:4, 6:3. Pre Sevastovovú je to druhý deblový titul na okruhu ITF v tomto roku.

VIDEO Z ODOVZDÁVANIA CIEN PRE FINALISTKY ŠTVORHRY

EMPIRE Womens Indoor 2015, štvrťfinále:
Anastasija SEVASTOVA (LAT) - Viktoria KUZMOVA (SVK) 5:7, 6:3, 6:3
Karolina MUCHOVA (CZE) - Nora NIEDMERS (GER) 6:3, 6:2
Sofya ZHUK (RUS) - Tereza MALIKOVA (CZE) 7:5, 3:6, 6:2
Reka-Luca JANI (HUN) [1] - Petra MELOUNOVA (CZE) 6:3, 6:1
finále štvorhry
Anna Maria HEIL (AUT)/Anastasija SEVASTOVA (LAT) - Michaela HONCOVA (SVK)/Lenka JURIKOVA (SVK) 6:4, 6:3

 

 

 

Oznamy

Zberači a zberačky pozor !

V areáli TC EMPIRE Trnava sa uskutoční medzinárodný vozíčkarsky turnaj. Deti, ktoré majú záujem zbierať loptičky sa môžu prihlásiť u p. Bolemana 0911 170 738. Pre deti zabezpečíme oblečenie, jedlo a pitný režim.Turnaj prebieha od štvrtka 8.6. do nedele 11.6.2023. Zbierania sa môžete zúčastniť iba niektoré dni alebo víkend. Pomôže čokoľvek. Tešíme sa na spoluprácu. 

Termínová listina 2023

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.