Array

Titul z prvého ročníka hardového podujatia EMPIRE Womens Indoor 2015 v klube TC EMPIRE Trnava si odnáša Lotyška Sevastovová, ktorá vo finále zdolala Maďarku Janiovú 6:1, 7:6(3).

VIDEO: Finálový ceremoniál

Víťazkou premiérového ročníka desaťtisícového turnaja v Trnave sa stala držiteľka voľnej karty Anastasija Sevastovová z Lotyšska. V prvom finálovom sete výrazne dominovala a súperke z Maďarska dovolila uhrať len jeden gem. Janiová dokázala v druhom dejstve vzdorovať viac. Viedla už 5:2, ale finálový duel napokon prehrala. „Bol to náročný zápas. Janiová hrala v druhom sete veľmi dobre a bola veľmi blízko k tomu, aby ho získala. Bol to veľký boj. Som šťastná, že som ho úspešne zvládla,“ tešila sa po stretnutí Sevastovová, ktorá sa nevzdávala ani za nepriaznivého stavu v druhom sete. „Aj keď som prehrávala 2:5, nebola som pasívna. Pokúšala som sa presadiť, aj keď vtedy hrala neuveriteľne. Ale v tajbrejku som bola lepšia,“ hodnotila Lotyška, ktorá v Trnave vyhrala už druhý turnaj. Pre tromi rokmi sa tešila z titulu v auguste na antukovom EMPIRE Trnava Cup s dotáciou 50-tisíc USD. „Neplánovala som tu hrať, ale som veľmi šťastná, že sa mi podarilo zvíťaziť s voľnou kartou od organizátorov. Cítim sa tu fajn, rada sa sem vrátim, ak možno dostanem ďalšiu voľnú kartu,“ usmiala sa Sevastovová, ktorá v Trnave spolu s Rakúšankou Heilovou získala aj deblový titul.

Janiovej, turnajovej jednotke, síce finálový duel nevyšiel, ale z turnaja si odnáša príjemné spomienky. „Finále bolo kvalitné. V prvom sete hrala veľmi agresívne, nedokázala som získavať gemy. Potom som pridala na agresivite a bolo to oveľa lepšie. Cítila som sa tu príjemne. Je to jeden z najlepších tenisových klubov, v akom som kedy hrala,“ dodala Janiová.

S turnajom bol spokojný aj jeho riaditeľ Oto Majba. „Vo finále sme mali najvyššie nasadenú hráčku a reprezentantku Maďarska Reku-Luca Janiovú a Lotyšku Sevastovovú. Prvý set vo finále bol veľmi rýchly, druhý set však naplnil očakávania, ktoré sme mali od finálového duelu. Bol dramatický, boli tam odvrátené setbaly. Trochu sme dúfali, že vo finále bude Slovenka. To sa, bohužiaľ, nepodarilo,“ dodal Majba.

EMPIRE Womens Indoor Photo Gallery by Ivan Kopčáni

EMPIRE Womens Indoor Photo Gallery by Brian Dally, Twitter: @brians_pictures

 

Fotogaléria Ivana Kopčániho z finále:

IKO 7150uIKO 7156uIKO 7215uIKO 7219uIKO 7235uIKO 7243uIKO 7256uIKO 7260u

 

 

Oznamy

Zberači a zberačky pozor !

V areáli TC EMPIRE Trnava sa uskutoční EMPIRE Tennis Academy Open 2024. Ide o medzinárodný ženský turnaj s dotáciou 60 000 USD. Deti, ktoré majú záujem zbierať loptičky sa môžu prihlásiť u p. Bolemana 0911 170 738. Pre deti zabezpečíme oblečenie, jedlo a pitný režim.Turnaj prebieha od utorka 7.5. do nedele 12.5.2024. Zbierania sa môžete zúčastniť iba niektoré dni alebo víkend. Pomôže čokoľvek. Tešíme sa na spoluprácu. 

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.