Array

Desaťtisícový mužský antukový turnaj EMPIRE Futures Trnava bude v roku 2015 opäť skvelou príležitosťou pre mladých, nielen slovenských hráčov, získať dôležité body do rebríčka ATP. V aktuálnej sezóne pôjde o tretí ročník podujatia. Na prvom zvíťazil vo dvojhre domáci Kamil Čapkovič, na druhom, minuloročnom Čech Jan Šátral.

Acceptance list
V hlavnej súťaži dvojhry, ktorá sa odohrá v klube TC EMPIRE Trnava, figurujú k 24. júlu štyria Slováci - Marek Semjan, Patrik Fabian, Martin Blaško a Oliver Nagy (voľná karta). Fabian, Blaško aj Nagy patria k nastupujúcej generácii mladých slovenských hráčov, ktorí sa zoznamujú s mužským tenisom.
Blaško je členom klubu TC EMPIRE Trnava a zároveň extraligovým víťazom ročníka 2015. Cenný titul získal spolu s Čapkovičom, Červenákom, Stančíkom, Klecom, Pospíšilom i spomínaným Nagyom. Blaško momentálne prežíva najúspešnejšiu sezónu medzi mužmi, keď bol v júni finalistom dvojhry na turnaji Futures v slovinskej Litiji. Po úspechoch na turnajoch rovnakej kategórie v Ústí nad Orlicí (semifinále dvojhry) a v Brne (štvrťfinále) sa vyhupol na 783. priečku v rebríčku ATP, zatiaľ najvyššie v kariére.
V hlavnej súťaži sa predstaví aj člen domáceho klubu a medzinárodnej akadémie EMPIRE Tennis Academy Oliver Nagy na základe udelenej voľnej karty od organizátorov. Oliver Nagy je zverencom Kamila Čapkoviča v trnavskej akadémii a v aktuálnej sezóne sa vracia do súťažného tenisu po prekonaní zdravotných problémov. Návrat mu vychádza, keďže v máji 2015 si pripísal prvý ATP bod. Prebojoval sa z kvalifikácie do druhého kola dvojhry na turnaji v Brčku v Bosne a Hercegovine a opäť je v rebríčku ATP. Jeho tréner Čapkovič, ktorý vyhral trnavský Futures v roku 2013, bude opäť hrať, má voľnú kartu do hlavnej súťaže. V kvalifikácii sa predstavia aj ďalší členovia domáceho klubu Patrik Obal a Marek Lukačovič i juniori Vladimír Kurek a Jakub Behúň.

EMPIRE Futures Trnava 2015 sa začne 2. augusta kvalifikáciou dvojhry, ktorej sa zúčastní 64 hráčov. Osem z nich postúpi do 32-člennej hlavnej súťaže, ktorá sa začína 4. augusta. V hlavnej súťaži debla sa predstaví dokopy 16 dvojíc. Finále štvorhry je naplánované na 8. augusta, finále dvojhry na nedeľu 9. augusta od 11:00 hod. Víťaz turnaja získa 18 bodov do rebríčka ATP, finalista 10, semifinalisti 6, štvrťfinalisti 2 body a 1 bod je za účasť v 2. kole.

Singlový titul v roku 2013 získal hráč a tréner domáceho klubu Kamil Čapkovič, ktorý zdolal vo finále krajana Adriana Sikoru 7:6(7), 7:5. Raritou turnaja bolo, že semifinále dvojhry bolo iba slovenské, pretože proti sebe nastúpili Adrian Sikora a Miloš Mečíř a Kamil Čapkovič proti Filipovi Horanskému. Triumf zo štvorhry si odniesla česká dvojica Lukáš Marsoun/Dominik Süč.
Titul vo dvojhre na minuloročnom EMPIRE Futures Trnava 2014 (3.- 10. august) si vybojoval Jan Šátral z Česka, ktorý zdolal svojho krajana Václava Šafránka 6:4, 7:6(5) a s Filipským pridal aj deblový titul.


Všetkých fanúšikov mužského tenisu pozývame každý deň od 11:00 do nášho areálu TC EMPIRE na ulici Jána Hajdóczyho 11 v Trnave.
Vstup je voľný!

Martin Blaško počas finále slovenskej tenisovej extraligy (Foto: Tennis Arena)

IMG 9256

 

Oznamy

Zberači a zberačky pozor !

V areáli TC EMPIRE Trnava sa uskutoční EMPIRE Tennis Academy Open 2024. Ide o medzinárodný ženský turnaj s dotáciou 60 000 USD. Deti, ktoré majú záujem zbierať loptičky sa môžu prihlásiť u p. Bolemana 0911 170 738. Pre deti zabezpečíme oblečenie, jedlo a pitný režim.Turnaj prebieha od utorka 7.5. do nedele 12.5.2024. Zbierania sa môžete zúčastniť iba niektoré dni alebo víkend. Pomôže čokoľvek. Tešíme sa na spoluprácu. 

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.