Array
 

ROZHOVORY S VAJDOMKOŠECOM A CAROM

Trio Slovákov sa dnes popoludní kvalifikovalo do hlavnej súťaže EMPIRE Futures Trnava 2015. Na dvorcoch TC EMPIRE v Trnave sa vo finále kvalifikácie tešili z víťazstiev postupne Ivan Košec, Martin Caro aj jednotka kvalifikácie Peter Vajda. 

V dramatickom zápase na dvorci č. 15 si najprv zmerali sily Ivan Košec s Milanom Habrmanom. V obojstranne aktívnom zápase sa po dvoch tesných setoch radoval z postupu minuloročný štvrťfinalista Ivan Košec. „Zápas bol fyzicky veľmi náročný. Som rád, že som ho zvládol, rozhodujúci bol tajbrejk prvého setu. V dôležitých momentoch ma podržal servis. Chcel som zápas ukončiť vo dvoch setoch, keďže som videl mračná na oblohe. Vietor som však nevnímal. Teraz bude dôležité si dobre oddýchnuť."

Na kurte č. 4 si synovec Mariána Vajdu, Peter, zmeral sily s Chorvátom Markom Lovrinovičom. Z víťazstva sa po dvoch tajbrejkoch tešil slovenský reprezentant. „Bol to oveľa ťažší zápas ako proti Vladimírovi Kurekovi. V prvom sete som stratil vedenie 3:0, vyhral som ho napokon až 7:6. V druhom sete som poľavil v koncentrácii a musel som otáčať z 1:5. V tajbrejku som však zápas napokon zvládol. Dôležité bude vyvarovať sa podobných strát koncentrácii, pretože súperi budú oveľa kvalitnejší."

V 2. kole kvalifikácie sa v dopoludňajších zápasoch rozlúčili s turnajom dvaja domáci hráči. Vladimír Kurek nestačil na Petra Vajdu, zatiaľ čo David Damian Brna nevyzrel na Čecha Filipa Doležela.

V hlavnej súťaži sa tak predstavia celkovo traja členovia domáceho klubu TC EMPIRE. Na Martina Blaška čaká kvalifikant, Kamil Čapkovič sa predstaví proti Turkménovi Isovi Mammetgulyyevovi a jeho zverenec Oliver Nagy vyzve druhého nasadeného Kirilla Dmitrieva.

Výsledky Slovákov, kvalifikácia dvojhry, 2. kolo:

Peter Vajda – Vladimír Kurek 6:1, 6:0

Tomáš Výrostko - James Chaudry (GBR) 1:6, 4:6

David Mrázek (CZE) - Milan Habrman 1:6, 4:6

Mário Turčan – Grigory Potemkin (RUS) 6:2, 6:4

Martin Caro – Gabriel Schmidt (AUT) 6:1, 6:2

David Damian Brna – Filip Doležel (CZE) 5:7, 1:6

Ivan Košec – Martin Mihál 7:5, 6:2

Lukáš Janoška – Ondrej Krstev (CZE) 2:6, 6:7 (6)

Joao Walendowsky (BRA) – Tomáš Líška 6:1, 7:5

 

Výsledky Slovákov, kvalifikácia dvojhry, 3. kolo:

Peter Vajda – Marko Lovrinovič (CRO) 7:6 (3), 7:6 (2)

František Polanka (CZE) – Martin Caro 1:6, 2:6

Ivan Košec – Milan Habrman 7:6 (5), 6:4

Mário Turčan – Zdeněk Děrkas 5:7, 5:7

Peter Vajda

 

Oznamy

Zberači a zberačky pozor !

Ako dobre viete v areáli TC EMPIRE Trnava sa uskutoční séria medzinárodných ženských profesionálnych turnajov s dotáciou 60 000 dolárov. Deti, ktoré majú záujem zbierať loptičky sa môžu prihlásiť u p. Bolemana 0911 170 738. Pre deti zabezpečíme oblečenie, jedlo a pitný režim.Turnaje prebiehajú nepretržite od utorka 28.2. do 12. marca 2023. Zbierania sa môžete zúčastniť iba niektoré dni alebo víkendy. Pomôže čokoľvek. Tešíme sa na spoluprácu. 

Termínová listina 2023

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.