Array
 

Kirill Dmitriev's Interviewrozhovor s Kamilom Čapkovičom

V stredu 5. augusta od 10:30 h hrá na kurte číslo 14 domáci hráč a člen víťazného extraligového tímu TC EMPIRE Trnava z roku 2015 Martin Blaško, príďte ho podporiť!!! ;)

V utorkovom programe 1. kola na turnaji EMPIRE Futures Trnava 2015 v areáli tenisového klubu TC EMPIRE sa predstavili traja Slováci. Do 2. kola sa však po presvedčivom výkone prebojoval iba Kamil Čapkovič. S turnajom sa rozlúčili Oliver Nagy a Andrej Sládeček.

V horúcom počasí sa na domácej trnavskej antuke darilo iba hráčovi a zároveň aj trénerovi domáceho klubu TC EMPIRE Kamilovi Čapkovičovi. Víťaz prvého ročníka turnaja spred dvoch rokov zdolal jednoznačne debutanta v hlavnej súťaži na turnajoch Futures, Turkména Isa Mammetgulyyeva, hladko 6:0, 6:2. „Som spokojný s postupom do 2. kola. Prvý set som začal koncentrovane, súper bol nervózny. Hral prvý zápas v hlavnej súťaži medzi mužmi. Bolo veľmi teplo, v druhom sete som podvedome začal šetriť sily a zápas si mierne skomplikoval, ale nakoniec to dobre dopadlo,“ zhodnotil duel pre www.tcempire.sk Kamil Čapkovič.

Pred dvoma rokmi sa Čapkovič tešil z víťazstva, vlani skončil vo štvrťfinále na rakete Karola Becka. Ambície tento rok sú však značne odlišné. „Hlavnou ambíciou bolo prejsť prvým kolom. Kebyže nim neprejdem, vypadnem z renkingu. Každý ďalší zápas, ktorý vyhrám, bude plus,“ doplnil na záver.

V akcii boli aj ďalší dvaja Slováci. Držiteľ divokej karty a domáci hráč Oliver Nagy aj napriek snahe nedokázal, aj vinou zraneného chrbta, vzdorovať nasadenej dvojke, Rusovi Kirillovi Dmitrievovi a zápas za stavu 0:6, 0:3 skrečoval. „Od začiatku zápas ma limitovalo zranenie chrbtu. Skúšal som to na kurte, avšak nešlo to dnes. Súper bol kvalitný, veľký problém mi robil servis, neskôr ma chrbát bolel už aj pri úderoch,“ vysvetlil príčiny svojej prehry Oliver Nagy.

Kirill Dmitriev: Organizácia je na výbornej úrovni

Kirill Dmitriev bol po postupe do 2. kola spokojný. „Zápasy v 1. kole vedia byť veľmi zradné. Vedel som o Oliverových kvalitách už pred zápasom. Snažil som sa hrať agresívny, rýchly tenis, dobre sa pohybovať po kurte. Som prvýkrát na Slovensku, ale turnaj sa mi páči, je tu veľmi príjemné prostredie a organizácia je na vynikajúcej úrovni. Teraz dobre zregenerujem a pripravím sa na ďalší program, ktorý ma čaká,“ zhodnotila zápas 1. kola turnajová dvojka.

V 1. kole sa s turnajom rozlúčil aj Andrej Sládeček, rovnako držiteľ voľnej karty od organizátorov. V doobedňajších hodinách podľahol Bulharovi Danailovi Tarpovi 0:6, 1:6.

Zajtra budú v areáli TC EMPIRE pokračovať zápasy 1. kola EMPIRE Futures Trnava 2015.  

Výsledky Slovákov, dvojhry, 1. kolo:

Kamil Čapkovič – Isa Mammetgulyyev 6:0, 6:2

Oliver Nagy – Kirill Dmitriev 0:6, 0:3 skreč.

Andrej Sládeček – Danail Tarpov 1:6, 0:6

 

Kamil Čapkovič

 

Oznamy

Zberači a zberačky pozor !

V areáli TC EMPIRE Trnava sa uskutoční EMPIRE Tennis Academy Open 2024. Ide o medzinárodný ženský turnaj s dotáciou 60 000 USD. Deti, ktoré majú záujem zbierať loptičky sa môžu prihlásiť u p. Bolemana 0911 170 738. Pre deti zabezpečíme oblečenie, jedlo a pitný režim.Turnaj prebieha od utorka 7.5. do nedele 12.5.2024. Zbierania sa môžete zúčastniť iba niektoré dni alebo víkend. Pomôže čokoľvek. Tešíme sa na spoluprácu. 

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.