Array

V stredu pokračovali v trnavskom tenisovom klube TC EMPIRE zápasy prvého kola EMPIRE Futures Trnava 2015. V akcii bol aj domáci hráč Martin Blaško, ktorý sa víťazstvom nad britským kvalifikantom James Chaudrym v dvoch setoch 7:5, 6:2 prebojoval do druhého kola.

VIDEO: Rozhovor s Martinom Blaškom

 

Veľká horúčava sťažovala obidvom hráčom podmienky, čo sa odzrkadlilo hlavne v závere stretnutia, v ktorom mal viac síl slovenský reprezentant. Ten síce nezachytil úvod zápasu, no po zlepšenom výkone na servise dokázal doviesť dramatický prvý set do víťazného konca. V druhom sete už naplno dominoval a dokráčal tak k povzbudivému víťazstvu.

„Na začiatku mi to príliš nešlo. Robil som veľa chýb, nedarilo sa mi ani na servise. Prehrával som 1:4. Dostal som sa však potom do tempa, zlepšil som servis, zvládol som aj nepriaznivý stav 4:5 a zhodu pri mojom servise a set som doviedol do úspešného konca. Druhý set som bol od začiatku na koni. Som vcelku spokojný, až na ten začiatok prvého setu. Súper nemal žiadnu slabinu. Dobre sa pohyboval po kurte, hral rýchlo, nerobil veľa chýb,“ zhodnotil zápas pre www.tcempire.sk Martin Blaško.

V druhom kole čaká na Martina mladý Rus Bogdan Bobrov, ktorý včera zdolal ôsmeho nasadeného Pavla Nejedlého.   „Môj hlavný cieľ, prejsť cez prvé kolo, sa mi podarilo splniť. Avšak, chcem sa dostať čo najďalej. Ak by sa mi podarilo uhrať osmičku, prípadne semifinále, bol by som veľmi rád,“ dodal na záver Martin Blaško, ktorý po zápase išiel podporiť aj svojho kamaráta Patrika Fabiana.

Tomu sa na kurtoch TC EMPIRE v Trnava darilo tiež, keď v dvoch setoch si poradil s Čechom Filipom Doleželom. Na úvod dňa sa predviedol v dobrom svetle Ivan Košec, ktorý zdolal v dvoch setoch Ukrajinca Vadyma Ursuho. Dramatický zápas odohral aj Marek Semjan proti trojke turnaja, Kazachovi Dmitrimu Popkovi. Výborný začiatok však Semjan nedokázal pretaviť do víťazného konca a Popkovi podľahol v troch setoch 7:6, 4:6, 3:6. 

Vo štvrtok sú na dvorcoch TC EMPIRE Trnava naplánované zápasy 2. kola vrátane strenutia Kamila Čapkoviča na dvorci číslo 14 od 10:30 a potom na tom istom kurte odohrá duel aj Martin Blaško.

Výsledky Slovákov, dvojhry, 1. kolo:

Peter Vajda - Tomislav Ternar (SLO) 3:6, 6:3, 2:6        

Ivan Košec – Vladym Ursu (UKR) 6:3, 6:3

Martin Blaško – James Chaudry (GBR) 7:5, 6:2

Dmitry Popko (KAZ) – Marek Semjan 6:7, 6:4, 6:3

Filip Doležel (CZE) – Patrik Fabian 6:7, 3:6

 

Martin Blaško

 

Oznamy

Zberači a zberačky pozor !

Ako dobre viete v areáli TC EMPIRE Trnava sa uskutoční séria medzinárodných ženských profesionálnych turnajov s dotáciou 60 000 dolárov. Deti, ktoré majú záujem zbierať loptičky sa môžu prihlásiť u p. Bolemana 0911 170 738. Pre deti zabezpečíme oblečenie, jedlo a pitný režim.Turnaje prebiehajú nepretržite od utorka 28.2. do 12. marca 2023. Zbierania sa môžete zúčastniť iba niektoré dni alebo víkendy. Pomôže čokoľvek. Tešíme sa na spoluprácu. 

Termínová listina 2023

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.