Array

Vo štvrtok pokračovali v areáli TC EMPIRE Trnava zápasy 2. kola dvojhry na turnaji EMPIRE Futures Open 2015. Spomedzi kvarteta slovenských reprezentantov sa do štvrťfinále prebojovalo trio Martin Blaško, Patrik Fabian a Ivan Košec. S turnajom sa rozlúčil domáci hráči a víťaz prvého ročníka spred dvoch rokov Kamil Čapkovič.

VIDEÁ: Rozhovory s BLAŠKOMFABIANOM a ČAPKOVIČOM

TOURNAMENT'S PHOTO GALLERY

 

Martin Blaško nastúpil na zápas 2. kola proti mladému Rusovi Bogdanovi Bobrovovi. Po slabšom úvode sa Martin chytil na servise, získal hernú istotu a začal sa s Rusom biť o každú loptičku. Po zvládnutom závere prvého setu už Martin kontroloval vývoj a s brejkom v druhom sete dokráčal k víťazstvu. „Zápas bol veľmi náročný, bolo veľmi teplo. Súper bol dosť kvalitný, hrali sme vyrovnaný zápas, ale koncovky setov som lepšie zvládol ja," povedal o dueli Martin Blaško, ktorého čaká vo štvrťfinále Ivan Košec. Slovensko tak bude mať zastúpenie minimálne v semifinále dvojhry na EMPIRE Futures Trnava 2015. „Slovenské derby mám rád, uvidíme ako to dopadne. Môžem už iba prekvapiť."

Pred Blaškom odohral zápas 2. kola aj Kamil Čapkovič proti piatemu nasadenému Pietrovi Licciardimu. V hľadisku ho podporoval aj jeho zverenec v TC EMPIRE Oliver Nagy, s ktorým neskôr obaja nastúpili aj vo štvrťfinále štvorhry. Kamil Čapkovič mal v prvom sete navrch, nevyužil však viaceré príležitosti. Napokon zápas prehral 6:7, 2:6. „Rozhodol záver prvého setu, keď som pokazil ľahké lopty za stavu 6:5 a 30:0 na servise. Dal som mu zadarmo tajbrejk. Chýbali mi tam trošku sily. Po prehratom prvom sete to už bolo ťažké. Ja som sa dnes viac trápil sám so sebou, s teplom, bolela ma ruka. Bol to hrateľný súper, ale som spokojný s bodom, ktorý som tu uhral," zhodnotil dnešný zápas a svoje účinkovanie na turnaji Kamil Čapkovič.

Trio Slovákov vo štvrťfinále

Najsuverénnejšie zo slovenských hráčov si v 2. kole počínal Patrik Fabian. Čechovi Zdenkovi Děrbasovi nedal žiadnu šancu, zdolal ho hladko v dvoch setoch 6:2, 6:0. „Podarilo sa mi súpera brejknúť v každom sete na začiatku. Určoval som tempo hry, tlačil som ho, dodržiaval som taktiku, na ktorej sme sa s trénerom dohodli. Súper mi to nahadzoval a mohol som ja si určovať tempo. Dobre sa mi dnes hralo. Mojej hre vyhovujú tunajšie kurty. Teraz začína skutočný turnaj o veľké body," povedal v rozhovore pre www.tcempire.sk Patrik Fabian, na ktorého vo štvrťfinále čaká Slovinec Tomislav Ternar.
Tri Slovákov medzi najlepšou osmičkou dopĺňa Ivan Košec. Ten preukázal bojovného ducha. Hoci prehral prvý set so štvorkou turnaja, Rakúšanom Christianom Trubrigom 1:6, podarilo sa mu napokon otočiť vývoj zápasu a po setoch 1:6, 6:3, 6:3 sa prebojoval sa do štvrťfinále, v ktorom sa stretne v čisto slovenskom súboji s Martinom Blaškom.


Výsledky Slovákov, dvojhry, 2. kolo
Patrik Fabian – Zdeněk Děrkas (CZE) 6:2, 6:0
Pietro Licciardi (ITA) – Kamil Čapkovič 7:6, 6:2
Ivan Košec - Christian Trubrig (AUT)  6:6, 6:3, 6:3
Martin Blaško – Bogdan Bobrov (RUS) 7:5, 6:3

Martin Blaško:

blasko

 

Oznamy

Zberači a zberačky pozor !

Ako dobre viete v areáli TC EMPIRE Trnava sa uskutoční séria medzinárodných ženských profesionálnych turnajov s dotáciou 60 000 dolárov. Deti, ktoré majú záujem zbierať loptičky sa môžu prihlásiť u p. Bolemana 0911 170 738. Pre deti zabezpečíme oblečenie, jedlo a pitný režim.Turnaje prebiehajú nepretržite od utorka 28.2. do 12. marca 2023. Zbierania sa môžete zúčastniť iba niektoré dni alebo víkendy. Pomôže čokoľvek. Tešíme sa na spoluprácu. 

Termínová listina 2023

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.