Array

Slovenské štvrťfinálové derby v šiesty hrací deň turnaja EMPIRE Futures Trnava 2015 dopadlo lepšie pre Martina Blaška. Člen domáceho trnavského klubu zdolal Ivan Košeca 1:6, 6:2, 6:2 a v sobotu o 10:00 h zabojuje o postup do finále s austrálskou turnajovou jednotkou a 313. hráčom sveta Gavinom van Peperzeelom.

 

VIDEO: Rozhovor s BLAŠKOM, Interview with TERNAR

Pre Martina Blaška bol zápas veľmi náročný, opäť musel dobiehať náskok súpera. Po prvom stratenom sete však priebeh otočil. „Prvý set mi vôbec nevyšiel. Ivo robil málo chýb. Ja som ich spravil strašne veľa a servis mi nešiel tak, ako som si predstavoval. Pred zápasom som nebol nervózny, ale veľmi som chcel vyhrať, čo ma možno zväzovalo. Potom som sa uvoľnil. V druhom sete som sa skoncentroval, snažil som sa Iva rozbehávať. On hral aj kvalifikáciu, videl som, že v behaní má už deficit. V treťom sete, keď som ho brejkol na 3:2, som už veril, že to vyhrám," povedal o slovenskom štvrťfinále Martin Blaško.

Perfektné kurty, výborné jedlo, pekný klub

Druhý slovenský semifinalista v Trnave už nebude, keďže siedmy nasadený Patrik Fabian podľahol Slovincovi Tomislavovi Ternarovi 4:6, 1:6. „Hral som solídne. Súper má veľmi dobré podanie, kvalitný forhend, očakával som od neho veľa inside-out forhendov. On sa rozhodol hrať do môjho behkendu. To sa mi hodilo, počas zápasu som sa zlepšoval," hovoril o stretnutí Slovinec, ktorý sa cíti v Trnave skvele. „Je tu veľmi pekne. Dvakrát predtým som tu hral aj na septembrovom challengeri. Miesto i klub sú veľmi pekné. Taktiež je tu v reštaurácii výborné jedlo. Spím v penzióne Oáza, kde sú ľudia veľmi milí. Kurty sú perfektné. Ľudia, čo ich robia, odvádzajú dobrú prácu. Nevidím tu nič negatívne," dodal Ternar.


Bez zaváhania a zatiaľ bez straty setu postúpil do semifinále Austrálčan Gavin van Peperzeel, ktorý zdolal Taliana Colellu 6:3, 6:4. „Vedel som, že to dnes bude ťažké. Nepoznal som súpera, ale videl som nejaké jeho výsledky, ktoré boli dobré. Aj to, že je ľavák, bolo pre mňa náročné. Vedel som, že keď budem robiť všetko správne, mám proti nemu dobrú šancu," vravel 23-ročný rodák z Nambouru. Len pred týždňom vyhral turnaj Futures v Srbsku.„Chcem vyhrať aj v tomto týždni, ale musím sa teraz sústrediť na semifinálový zápas. Som na konci svojho európskeho tripu, v Európe som už skoro 4 mesiace. Čaká ma už len jeden turnaj. Hral som veľa podujatí Futures, aj ligu v Nemecku," vysvetlil Austrálčan, ktorý si zmeria sily v semifinále s Blaškom.


Výsledky zápasov štvrťfinále dvojhry:
Martin Blaško (SR) - Ivan Košec (SR) 1:6, 6:2, 6:2, Tomislav Ternar (Slovin.) - Patrik Fabian (SR-7) 6:4, 6:1, Van Peperzeel (Austr.-1) - Alessandro Colella (Tal.) 6:3, 6:4, Pietro Licciardi (Tal.-5) - Dmitry Popko (Kaz.-3) 7:6(9), 2:6, 6:3.


Semifinálové dvojice: Martin Blaško - Peperzeel, Ternar - Licciardi

 

Martin Blaško na EMPIRE Futures TRnava 2015:

blasko DSC 8296u

 

Oznamy

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.