Array

Piešťančanka Zuzana Luknárová, ktorá má tenisové zázemie v Nemecku, postúpila v pondelok do hlavnej súťaže desaťtisícky EMPIRE Women's Indoor 2016. Pridala sa tak k ďalším ôsmim Slovenkám, ktoré figurujú v main draw trnavského podujatia. Z kvalifikácie postúpilo ešte ďalších 5 hráčok z Česka a jedna Ruska.

VIDEOROZHOVOR SO ZUZANOU LUKNÁROVOU

Štvrtá nasadená Luknárová (830. v rebríčku WTA) mala v 1. kole kvalifikácie voľno, v druhom zdolala Češku Natáliu Kallmunzerovú a vo finále kvalifikácie si poradila s Poľkou Paulinou Czarnikovou 6:4, 6:0. „Začiatok nebol najlepší. Do zápasu som sa dostávala dosť dlho. Aj keď som včera hrala 2. kolo kvalifikácie, musela som sa dnes rozohrať. V prvom sete som sa trápila, urobila som dosť zbytočných chýb. Neskôr som už začala hrať svoju hru, skoncentrovala som sa a prevzala som kontrolu nad duelom, čo je vidieť aj podľa skóre v druhom sete," povedala Slovenka pre www.tcempire.sk a uviedla, že v ostatnom období nemala dosť tréningov. „Musím sa priznať, že v tomto roku som veľa netrénovala. Ambície tu v Trnave sú skôr o tom, že sa snažím podať čo najlepší výkon. Ťažko povedať, čo sa mi tu podarí, z kvalifikácie do hlavnej súťaže to bude veľký skok."
Luknárová už dva roky trénuje v Nemecku, v malej dedinke Piding, ktorá je na hraniciach s Rakúskom pri Salzburgu. „Cesta sem trvá autom asi štyri a pol hodiny. Trénujem v EuroElite Tennis Academy pod vedením trénera Michaela Andreassona. Mala som predtým fyzioterapeuta pri Salzburgu, hľadala som v blízkosti tenisové možnosti. Trénujem tam s chalanmi, ale baby by sa tiež zišli," zasmiala sa rodáčka z Piešťan a členka TK Kúpele.

Výsledky finále kvalifikácie dvojhry EMPIRE Women’s Indoor 2016:
Alina Silich (RUS) - Mathilde Armitano (FRA) 6-2 6-3
Monika Kilnárová (CZE) – Sabina Machalová (CZE) 6-2 6-1
Eva Rutarová (CZE) – Marlies Szupper (AUT) 6-2 6-7(0) 6-3
Zuzana Luknárová (SVK) – Paulina Czarnik (POL) 6-4 6-0
Veronika Vlkovská (CZE) – Tina Tehrani (USA) 6-0 6-3
Vendula Žovinicova (CZE) – Ina Kaufinger (GER) 6-1 6-0
Barbora Miklová (CZE) – Natália Belová (CZE) 7-5 6-1
Petra Melounová (CZE) - Ena Babic (CRO) 4-6 7-5 6-2

 

Oznamy

Zberači a zberačky pozor !

V areáli TC EMPIRE Trnava sa uskutoční EMPIRE Tennis Academy Open 2024. Ide o medzinárodný ženský turnaj s dotáciou 60 000 USD. Deti, ktoré majú záujem zbierať loptičky sa môžu prihlásiť u p. Bolemana 0911 170 738. Pre deti zabezpečíme oblečenie, jedlo a pitný režim.Turnaj prebieha od utorka 7.5. do nedele 12.5.2024. Zbierania sa môžete zúčastniť iba niektoré dni alebo víkend. Pomôže čokoľvek. Tešíme sa na spoluprácu. 

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.