Array

Jedným z najzaujímavejších stretnutí 1. kola dvojhry na turnaji EMPIRE Women’s Indoor 2016 bol v utorňajšom programe duel medzi Terezou Mihalíkovou a Kristínou Schmiedlovou. Z víťazstva sa po takmer troch hodinách tešila nakoniec Mihalíková, vyhrala 6:2, 5:7, 6:4. Darilo sa aj členkám EMPIRE Tennis Academy, keď postúpili ďalej Anna Blinkovová i Vivien Juhászová.              

VIDEOROZHOVOR S MIHALÍKOVOU A BLINKOVOVOU

FOTOGALÉRIA EMPIRE WOMEN'S INDOOR 2016

Obe Slovenky sa ešte nikdy nestretli vo vzájomnom zápase na profesionálnom okruhu ITF, došlo k tomu až v Trnave na desaťtisícovom podujatí. Ich napínavý a zaujímavý duel trval až 175 minút. Derby by sa boli však radšej vyhli. „Určite ma to nepotešilo, hneď po žrebe sme si s Terkou písali. Bol to predsa len nepríjemný zápas. Terka hrá v úvode sezóny veľmi dobre, tak ako pred rokom. Má zatiaľ viac vyhratých zápasov. Viac si verí a myslím si, že aj to dnes rozhodlo. Proti sebe sme hrali ešte v juniorských časoch, s Terkou som doteraz ešte neprehrala. Musím povedať, že sa veľmi zlepšila,“ povedala pre www.tcempire.sk po prehre Kristína Schmiedlová.
Úvod slovenského derby zápasu bol nervózny, priznala to aj Mihalíková. „Keď sme sa to dozvedeli s Kikou, nevedeli sme, či sa máme smiať alebo plakať. Väčšinou sme pred vzájomnými zápasmi nervózne, obávame sa, ako to odohráme. Prvý set bol dosť nervózny, aj z mojej aj z Kikinej strany. Bolo tam dosť chýb, u mňa najmä ku koncu druhého setu. V treťom sete sme hrali kvalitne, rozhodlo pár loptičiek,“ hodnotila Mihalíková, ktorá vďaka voľnej karte na turnaj do Trnavy zmenila svoje plány. Pôvodne mala hrať na ďalších podujatiach v Austrálii po Australian Open.
„Mala som tam ostať, ale bola som príliš unavená. Bola som aj chorá, vrátila som sa a mala som tri dni voľna. Potom som potrénovala. V Trnave som dostala od organizátorov voľnú kartu, je to v podstate doma a som rada, že konečne môžem hrať na Slovensku,“ dodala vysmiata tenistka, ktorá narazí v 2. kole na jednu z dvojice Reka-Luca Janiová - Lenka Juríková.

Blinkovová zdolala Vajdovú, Juhászová nestratila ani gem


Ďalšou držiteľkou voľnej karty od organizátorov turnaja je ruská členka trnavskej EMPIRE Tennis Academy Anna Blinkovová. V prvom kole zdolala dcéru Mariána Vajdu Natáliu 6:2, 6:4. Tréner Novaka Djokoviča bol prítomný aj v hľadisku. „Dnešný zápas bol veľmi ťažký. Súperka hrala veľmi dobre, mala veľmi dobrý servis, ktorý sa ťažko returnoval. Som veľmi rada, že sa mi podarilo vyhrať,“ povedal o dueli Ruska, ktorá sa cíti v Trnave ako doma. „TC EMPIRE Trnava je veľmi dobrý klub, ja ho milujem, aj mesto. Dobre sa mi tu trénuje.“
Úplne jednoznačný priebeh malo stretnutie domácej hráčky Vivien Juhászovej a Anastassie Panteličovej zo Srbska. Slovenka vyhrala dvakrát 6:0. „Zo začiatku to bolo trochu nervózne, ale potom sa do toho dostala. Nemyslela som, že to bude až také jednoznačné, aj keď som dúfala, že to bude jeden z ľahších zápasov. Pre mňa to bolo prvé kolo na rozohratie,“ dodala spokojná Juhászová.

Tretia držiteľka voľnej karty Tamara Kupková nestačila v 1. kole na krajanku Rebeccu Šramkovú po prehre 3:6, 3:6.

Tereza Mihalíková v Trnave:

IKO 1925u

Kristína Schmiedlová v Trnave:

IKO 1932u

Marián Vajda v Trnave: 

IKO 1820u

 

 

Oznamy

Zberači a zberačky pozor !

V areáli TC EMPIRE Trnava sa uskutoční EMPIRE Tennis Academy Open 2024. Ide o medzinárodný ženský turnaj s dotáciou 60 000 USD. Deti, ktoré majú záujem zbierať loptičky sa môžu prihlásiť u p. Bolemana 0911 170 738. Pre deti zabezpečíme oblečenie, jedlo a pitný režim.Turnaj prebieha od utorka 7.5. do nedele 12.5.2024. Zbierania sa môžete zúčastniť iba niektoré dni alebo víkend. Pomôže čokoľvek. Tešíme sa na spoluprácu. 

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.