Array

Štvrťfinálový súboj turnaja EMPIRE Women's Indoor medzi slovenskými hráčkami Chantal Škamlovou a Lenkou Juríkovou sa konal na kurte číslo 2 a ako víťazka z neho odišla prvá menovaná, ktorá vyhrala 6:4, 5:7, 6:2. Potom sa k nej pridala aj ďalšia Slovenka Rebecca Šramková.

                                                       FOTOGALÉRIA EMPIRE WOMEN'S INDOOR 2016

 

                              VIDEOROZHOVOR SO ŠKAMLOVOU          VIDEOROZHOVOR SO ŠRAMKOVOU

Pre Slovenky išlo o druhý vzájomný duel, ich prvý zápas pred dvomi rokmi v Turecku vyhrala Juríková 6:3, 6:0. „Určite som spokojná s postupom, lebo dnes to bol náročný zápas. Hrať proti kamarátke nikdy nie je ľahké. S Lenkou som hrala doteraz raz a prehrala som, takže tentokrát som jej to chcela vrátiť. Podarilo sa mi to. V závere rozhodlo to, že som išla do toho viac ja a chcela som si to uhrať sama. Snažila som sa vybojovať víťazné lopty," povedala Škamlová po triumfe, ktorá má vynikajúcu formu.
V januári bola v troch singlových finále desaťtisícok v Egypte, z toho dve vyhrala. O finále sa pobije s víťazkou českého štvrťfinálového súboja Karolínou Muchovou, ktorá zdolala Terezu Malíkovú 6:4, 6:3. „Síl mám veľa, keďže som v zime veľa natrénovala, takže na semifinále sa teším," uzavrela Škamlová, 399. hráčka rebríčka WTA, ktorá hrá v sobotu finále štvorhry po boku Maďarky Réky-Luca Janiovej.
Do semifinále už postúpila aj druhá nasadená Ruska Jekaterina Alexandrovová, ktorá si poradila s ruskou členkou domácej akadémie EMPIRE Tennis Academy Annou Blinkovovou 6:4, 6:2.

Slovensko bude mať v semifinále dvojhry dvojnásobné zastúpenie, z postupu sa teší aj tretia nasadená Rebecca Šramková (287. vo WTA). Vo štvrťfinále vyhrala nad Češkou Pernillou Mendesovou 4:6, 6:4, 6:0. „Dnes to bolo celé neisté až do konca druhého setu. Priznám sa, že som si nemyslela, že to dotiahnem do víťazného konca, ale nejako sa to otočilo na konci druhého setu. Nečakala som to. Súperka mla veľmi nepríjemné spiny dozadu, nevedela som sa dostať dopredu k sieti. Nevedela som potom zaútočiť, nepúšťala ma vôbec do útoku,“ povedala Šramková. Tá bude hrať v semifinále s Ruskou Jekaterinou Alexandrovovou, s ktorou má bilanciu 1:2.

O titul vo štvorhre zabojujú v sobotu nie pred 14:00 h prvý nasadený slovensko-maďarský pár Janiová/Škamlová a slovensko-česká dvojica Juríková/Malíková.

Chantal Škamlová na turnaji v Trnave:

IKO 1943u

 

 

Oznamy

Zberači a zberačky pozor !

V areáli TC EMPIRE Trnava sa uskutoční EMPIRE Tennis Academy Open 2024. Ide o medzinárodný ženský turnaj s dotáciou 60 000 USD. Deti, ktoré majú záujem zbierať loptičky sa môžu prihlásiť u p. Bolemana 0911 170 738. Pre deti zabezpečíme oblečenie, jedlo a pitný režim.Turnaj prebieha od utorka 7.5. do nedele 12.5.2024. Zbierania sa môžete zúčastniť iba niektoré dni alebo víkend. Pomôže čokoľvek. Tešíme sa na spoluprácu. 

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.