Array

V nedeľu 14. februára sa posledným singlovým zápasom skončilo desaťtisícové ITF podujatie v TC EMPIRE Trnava. EMPIRE Women’s Indoor 2016 vyhrala vo dvojhre Ruska Jekaterina Alexandrovová, ktorá vo finále zdolala Češku Karolínu Muchovú 6:1, 6:3.

           VIDEO Z FINÁLE SINGLA           VIDEO Z FINÁLE DEBLA        FOTOGALÉRIA EMPIRE WOMEN'S INDOOR 2016

 

Finálový zápas medzi druhou nasadenou Alexandrovovou a štvrtou nasadenou Muchovou trval 72 minút. Vyrovnanejší a presvedčivejší výkon v ňom podala ruská hráčka. „V dnešnom finále som sa cítila dobre, lietalo mi to, ako som chcela. Ale je pravdou, že súperka mi tiež dala zabrať najmä v druhom sete. Začala hrať stabilnejšie. Má nepríjemný servis, ťažko sa mi returnovalo. Predviedla dobrú hru, za ktorú by som jej chcela poďakovať. Zápasy s ňou boli doteraz vždy ťažké. Som rada, že mi to nakoniec vyšlo,“ povedala po triumfe víťazka.

Alexandrovová, ktorá hovorí aj česky, trénuje v Prahe v klube TK Spoje, kde ju vedie otec Jevgenij a Petr Kralert. „Už som tam 8 osem rokov. Majú veľa kurtov a dobré podmienky pre tenis. Preto som sa tam rozhodla ostať," priblížila Ruska. 

Muchová prehrala aj druhý vzájomný duel s Alexandrovovou na okruhu ITF  po minuloročnej prehre na pätnásťtisícke v českom Přerove (2:6, 4:6). „Robila som veľa chýb, nevychádzalo mi to, nevyšlo mi nič. Očakávala som, že budem hrať o trošku lepšie. Súperka však podala dobrý výkon, všetko dohrávala, ja som jej pomohla aj pár chybami,“ hovorila Muchová. Tá otočila včerajší náročný semifinálový duel so Slovenkou Škamlovou vo svoj prospech za nepriaznivého stavu 1:5 v treťom sete. „Bola som dnes trochu stuhnutá, ale nevidela by som v tom príčinu finálovej prehry.“

Riaditeľom turnaja EMPIRE Women’s Indoor 2016 bol Oto Majba, ktorý zhodnotil deväť dní ženského tenisu v Trnave. „Celý turnajový týždeň bol z pohľadu organizátorov úspešný. Sme radi, že v hlavnej súťaži bolo až 9 slovenských a 12 českých hráčok. Prišlo veľa divákov, niektoré zápasy boli veľmi kvalitné, mnoho z nich bolo trojsetových. Z najlepších duelov spomeniem súboj 1. kola medzi našou extraligovou hráčkou Lenkou Juríkovou a prvou nasadenou Maďarkou Rékou-Luca Janiovou. Lenka odohrala dobrý zápas aj vo štvrťfinále proti Chantal Škamlovej,“ dodal Majba.

Vo finále štvorhry uspeli Škamlová s Janiovou

 VIDEO Z FINÁLE DEBLA      

O titul vo štvorhre na EMPIRE Women's Indoor bojoval prvý nasadený slovensko-maďarský pár Janiová/Škamlová a slovensko-česká dvojica Juríková/Malíková. Titul si odnášajú prvé menované po tesnom víťazstve 6:3, 2:6, 10:7. „Pre mňa bolo ísť na štvorhru po prehratom singli veľmi ťažké na psychiku, veď som vo dvojhre viedla 5:1 v treťom sete. Snažila som sa vo štvorhre neklesať po mentálnej stránke, ale hralo sa mi veľmi zle. Som rada, že sme to aj napriek tomu zvládli, Réka ma podržala. V dôležitých momentoch hrala dobre,“ povedala Škamlová o finále debla a pridala aj hodnotenie celého turnaja. „Som sklamaná, chcela som ísť do finále singla. Hlavne, keď sa hrá turnaj doma. Keď som videla zoznam hráčok, ktoré tu štartovali, skôr mi to pripadalo ako 25-tisícový turnaj,“ uzavrela Škamlová.

Víťazka dvojhry na turnaji EMPIRE Women's Indoor 2016 Jekaterina Alexandrovová a finalistka Karolína Muchová:

IKO 2913u

Finalistky so zástupcami turnaja:

IKO 2914u

Finalistky štvorhry na turnaji EMPIRE Women's Indoor 2016 s organizátormi:

IKO 2839u

 

Oznamy

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.