Array

Členovia TC EMPIRE Trnava vstúpili úspešne do juniorského turnaja v Trnave. Na podujatí EMPIRE Cup 2016 do 18 rokov sa darilo v prvom kole Davidovi ČiernemuViktorovi Bánczimu aj Samuelovi Paulovčákovi.

 
 

Juniorský ITF turnaj EMPIRE Cup štvrtej kategórie odštartoval kvalifikáciou v Trnave na hardovom povrchu Plexipave Plexicushion Prestige v nedeľu 6. marca 2016.

V pondelok siedmeho marca sa hrá už prvé kolo dvojhry chlapcov. Darilo sa v ňom najprv domácemu Davidovi Čiernemu, ktorý zdolal Bulhara Kaloyana Dimitrova 6:3, 6:1. Súper je v juniorskom kombinovanom rebríčku ITF vyššie o viac ako tisíc priečok. „David hral veľmi solídne zo základnej čiary. Robili sme aj zmeny pri servise, v prvom sete mu to fungovalo. V druhom ho prestal poslúchať, ale hru si udržal. Aj keď nemal ľahkého súpera, zvládol to dobre. Napriek tomu, že súper je v rebríčku ITF o dosť vyššie, u Davida nebolo vidieť, že by mal nejaké zábrany či prehnaný rešpekt," povedal o výkone Čierneho jeho tréner Juraj Jančovič. Čierny zvíťazil prvýkrát v kariére v hlavnej súťaži dvojhry niektorého z juniorských turnajov ITF.
Takto suverénne si už nepočínal Viktor Bánczi, ale nakoniec tiež postúpil po výhre 6:3, 7:6(3) nad Rusom Karalamakom. „Viťo je doma vždy nervóznejší. Nevie si tak vychutnať domácu atmosféru ako iní hráči. Bol stuhnutý, prvý set ešte zvládol, na druhý sa pozeralo ťažko. Bol nesústredený," uviedol Jančovič.
Čierneho čaká v druhom kole štvrtý nasadený Rumun Ioan Dan Abrudan, 333. hráč ITF a na Báncziho pätnásty nasadený Martin Bugaj, momentálne 542. tenista juniorského rebríčka.

Samuel Paulovčák postúpil taktiež do druhého kola, keď zdolal Čecha Martin Šimečka (1537. v ITF). „Samo mal hrateľného súpera. Aj keď po veľkom boji, ale využil šancu. V prvom sete hral dosť riskantne, raz dobre, raz zle, v druhom sete to už bol boj, išlo sa do výmen. Ukazoval som mu, nech sa upokojí a nie je taký prchký. Celkovo potrebuje viac tréningov, sparingov. Má švih, dobre mu to letí, ale potrebuje viac hrať," doplnil Jančovič.

Výsledky: 
Chlapci, hlavná súťaž, 1. kolo:
David Čierny (SVK) - Kaloyan Dimitrov (BUL) 6:3, 6:1
Viktor Bánczi (SVK) - Artem Karalamak (RUS) 6:3, 7:6(3)
Samuel Paulovčák (SVK) - Martin Šimeček (CZE) 7:5, 7:6
Matej Panik (CZE) - János Fekete (SVK) 6:3, 6:1
Dominik Hrunčák (SVK) - Martin Soukal (CZE) 6:2, 0:6, 6:3
Daniel Velek (CZE) - Krištof Minárik (SVK) 7:6(4), 6:1

Dievčatá, finále kvalifikácie dvojhry:
Karolina Jaskiewicz (POL) - Katarína Kužmová (SVK) 2:6, 6:4, 6:4
Isabella Zade Tcherkes Zade (ITA) - Tatiana Šimová (SVK) 6:2, 6:0

 

 

Oznamy

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.