Array

Na úvod utorňajšieho programu turnaja EMPIRE Cup 2016 sa zadarilo dvom členkám TC EMPIRE Trnava Adriáne Šenkárovej a Stelle Kovačičovej, ktoré zhodne postúpili do druhého kola dvojhry. Uspel aj Viktor Bánczi, ktorý je už v treťom kole singla.

Pre 15-ročnú Stellu Kovačičovú, ktorá zdolala v prvom kole o rok staršiu Poľku Klaru Silku 6:4, 6:2, ide vôbec o prvý triumf na medzinárodnom turnaji do 18 rokov. Súperka je pritom na 527. mieste kombinovaného rebríčka ITF do 18 rokov. Kovačičová má už teraz istých 10 bodov do rebríčka, ide o jej prvé body v kariére.

Navlas rovnakým výsledkom sa skončil aj duel medzi Adriánou Šenkárovou a Češkou Annou Siskovou, keď naša hráčka triumfovala tiež 6:4, 6:2. Šenkárová bola miernou favoritkou a túto pozíciu aj potvrdila.
Potom nastúpil na dvorec číslo dva Viktor Bánczi, člen EMPIRE Tennis Academy, ktorý si zmeral sily s pätnástym nasadeným Čechom Martinom Bugajom. V kombinovanom rebríčku ITF ich delí 60 priečok, zápas napokon vyšiel lepšie Bánczimu po výhre 7:5, 6:2. „V prvom sete som bol veľmi nervózny, pretože hrám v domácom prostredí a klube. Bol som stuhnutý, zle som sa hýbal, veľmi som si neveril. V druhom sete som sa konečne uvoľnil, išiel mi lepšie pohyb aj servis,“ hodnotil svoj výkon Bánczi. „Súper bol ľavák, jeho ľavácke podanie bolo strašne nepríjemné. Išiel mi stále cez ten bekhend, to mi robilo problémy. Časom som si na to zvykol. Výhodou bolo, že som s ním hral v minulosti debla, čiže som vedel, v čom má slabiny a čo mám naňho hrať,“ dodal Viktor Bánczi, ktorý sa stretne v 3. kole s víťazom stretnutia medzi Poliakom Danielom Michalskim Poliak a tretím nasadeným Bulharom Adrianom Andreevom.

Dievčatá, hlavná súťaž, 1. kolo dvojhry:
Barbora Matúšová (SVK) - Sabina Drábková (CZE) 6:3, 6:2
Wiktoria Rutkowska (POL) - Michaela Kadlečková (SVK) 6:3, 6:4
Arabella Koller (AUT) - Klára Ondrejčeková (SVK) 6:3, 6:0
Adriána Šenkárová (SVK) - Anna Sisková (CZE) 6:4, 6:2
Stella Kovačičová (SVK) - Klara Silka (POL) 6:4, 6:2

Chlapci, hlavná súťaž, 2. kolo dvojhry:
Viktor Bánczi (SVK) - Martin Bugai (CZE) 7:5, 6:2
Djuro Opacic (CRO) - Martin Fekiač (SVK) 6:4, 6:1

 

 

Oznamy

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.