Array

Domáci klub TC EMPIRE Trnava bude mať zastúpenie aj vo finále dvojhry na juniorskom turnaji EMPIRE Cup 2016. Postarala sa o to iba 15-ročná Adriána Šenkárová, ktorá v semifinále vyhrala bez problémov 6:1, 6:2 nad nasadenou rumunskou jednotkou Marculescuovou.

 

Šenkárová dosiahla v Trnave jeden zo svojich najlepších výsledkov v kariére. Na turnaji štvrtej kategórie sa dostala do finále dvojhry, čo sa jej doteraz podarilo zatiaľ iba raz minulý rok na ITF podujatí v Žiline. Členka TC EMPIRE zdolala teraz v semifinále Rumunku Marculescuovú, turnajovú jednotku. V kombinovanom juniorskom rebríčku ITF patrí súperke 266. priečka, Slovenka je 730.
„Už na začiatku som sa cítila dobre, pohodlne a sebavedome. Išla som do zápasu s tým, že nemám čo stratiť. Som na domácej pôde. Hneď na úvod som odskočila na 3:0 a vtedy sa mi hneď hralo ľahšie. Set som vyhrala. V prvom geme druhého setu som to mala ťažšie, ona dobre nastúpila, veľmi ma tlačila, ale odolala som. Zlomila som ju a potom to išlo samo. Súperka je veľmi behavá, má dobré nohy. Mali sme dlhé a nepríjemné výmeny,“ povedala po zápase Šenkárová, ktorá má za finále istých 30 bodov do kombinovaného juniorského rebríčka ITF.
A ako by reagovala Žilinčanka, keby jej niekto pred turnajom povedal, že bude vo finále? „Povedala by som mu, že ten turnaj vyhrám,“ dodala s úsmevom domáca hráćka, ktorú v nedeľňajšom finále o 10:00 čaká Bulharka Topalovová, 489. tenistka juniorského rebríčka.

V chlapčenskom finále Čech a Brit

Finále chlapčenskej dvojhry obstarajú v nedeľu od 10:00 prvý nasadený Michael Vrbenský a turnajová šestka z Británie Jake Hersey. Vrbenský zdolal v semifinále krajana Macháča 6:4, 6:4, Hersey Čecha Jiroušeka 6:3, 7:6(6). „V prvom sete bolo dôležité, že som Tomáša hneď v úvode brejkol, viedol som 2:0. Potom som si síce prehral servis, ale za stavu 4:4 som ho brejkol opäť. Som spokojný, že sa mi podarilo dostať do finále, na začiatku turnaja som bol ľahko nachladený,. Dúfam, že to celé vyhrám,“ nádeja sa Vrbenský, ktorý hrá v Trnave v hale prvýkrát. „Zatiaľ som tu bol na turnajoch iba v lete, v hale som prvý raz. Hrá sa mi tu dobre, povrch mi sedí, je tu super,“ dodal Vrbenský.

Deblový titul medzi dievčatam patrí Ukrajinkám, ktoré zdolali slovensko-českú dvojicu Drábková/Šimová 6:7(3), 7:6(5), 10:6. Medzi chlapcami dominovala česká dvojica Michael Vrbenský / Tomáš Macháč.

Výsledky:
Dievčatá, dvojhra:
Adriána Šenkárová (SVK) - Lorena Marculescu (ROU) 6:1, 6:2
Gergana Topalova (BUL) - Vanesa Nikolovova (CZE) 6:2, 6:4
Finále štvorhry:
Viktoriia Dema / Anna Laguza (UKR) - Sabina Drábková (CZE) / Tatiana Šimová (SVK) 6:7(3), 7:6(5), 10:6
Chlapci, dvojhra:
Michael Vrbenský (CZE) - Tomáš Machač (CZE) 6:4, 6:4
Jake Hersey (GBR) - Tomáš Jiroušek (CZE) 6:3, 7:6(6)
Finále štvorhry:
Michael Vrbenský / Tomáš Macháč (všetci CZE) - Evžen Holiš / Matej Panik 6:0, 2:6, 10:4

Víťazky debla, Viktoriia Dema / Anna Laguza (UKR):

IMG 20160312 113152

 

Oznamy

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.