Array

Na juniorskom turnaji EMPIRE Cup U18 2016 v Trnave sa v nedeľu odohrali posledné zápasy dvojhry. Vo finále dievčat nestačila domáca Adriána Šenkárová na Bulharku Topalovu po prehre 3:6, 4:6. Brit Hersey v boji o titul zdolal Čecha Vrbenského 7:5, 1:6, 6:1.

 

Šenkárová sa pokúsila získať svoj prvý singlový titul na juniorskom okruhu ITF, ale zatiaľ sa jej to nepodarilo. Nad jej sily bola Gergana Topalova, ktorú minulý rok na Cypre zdolala 6:4, 7:5. Teraz sa tešila súperka. „Hrala som veľmi dobre, no bol to náročný zápas. Nikdy neviete, ako sa môže vývoj zvrtnúť až do posledného fiftínu. Pamätám si, že som so súperkou prehrala minulý rok na Cypre a viem, že je veľmi dobrá hráčka. Gratulujem jej ku postupu do finále. Som šťastná, že mám titul," povedala Topalova pre www.tcempire.sk.

VIDEOROZHOVOR S VÍŤAZKOU DVOJHRY

Pre Bulharku ide vôbec o prvý triumf medzi juniormi vo dvojhre. „Mám už dva tituly z debla, ale toto je môj prvý zo singla. Na Slovensku som prvý raz a je tu veľmi pekne. V klube je dobré jedlo, sú tu príjemní ľudia i kvalitní rozhodcovia. Rada sa sem vrátim na ženské turnaje," dodala Topalova, ktorá má tréningovú základňu v Sofii. Jej tohtoročným cieľom je kvalifikovať sa na juniorský US Open. Za trnavský triumf získala 40 bodov do rebríčka ITF.

Z chlapcov bol najlepší Hersey z Birminghamu

Aj 15-ročný Brit Jake Hersey získal v Trnave svoj premiérový singlový titul na juniorskom okruhu ITF. Čecha Vrbenského zdolal 7:5, 1:6, 6:1. „Prvý set bol veľmi tesný. V druhom začal hrať súper lepšie, mne nevychádzalo podanie. On to využil. Následne som však v treťom dejstve zlepšil výkon, naštartoval sa a vrátil sa ku kvalitnejšiemu podaniu. Herne sa teraz cítim dobre, lepšie ako na úplnom začiatku roka, ktorý nebol dobrý. Ale toto mi dodá sebavedomie. Dúfam, že to takto pôjde aj naďalej," zaželal si víťaz, ktorý TC EMPIRE dobre pozná.

VIDEOROZHOVOR S VÍŤAZOM DVOJHRY

„Hral som tu už na turnajoch Tennis Europe, máte pekný klub. Navyše môj tréner mohol prísť so mnou, aby mi pomohol, takže som neváhal zúčastniť sa tohto turnaja," uzavrel Hersey, ktorý trénuje v Birmighame, kde sa hrá jeden z najväčších WTA turnajov na tráve.

Finalistky dvojhry Šenkárová, Topalova, foto: Lukáš Grinaj

 senkarova topalova DSC 4817

Finalisti dvojhry, Vrbenský, Hersey, Foto: Lukáš Grinaj

 vrbensky hersey DSC 4834

 

Oznamy

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.