Medzinárodný turnaj mužov EMPIRE FUTURES Trnava s dotáciou 10 000 USD, ktorý sa uskutočnil na antukových kurtoch tenisového centra EMPIRE Trnava, uzatváral tento rok sériu turnajov kategórie futures na Slovensku. Na trnavských dvorcoch sa presadil domáci Kamil Čapkovič, ktorý vo finále zdolal Adriana Sikoru 7/6(7) 7/5.

Nasadenou jednotkou bol slovenský tenista Miloslav Mečíř mladší, 258. hráč sveta, ktorý v tomto roku vyhral dva turnaje kategórie Futures v Nemecku a Chorvátsku a tiež uhral semifinále na kvalitne obsadenom challengri v Ostrave.

Zo slovenských hráčov sa ďalej predstavil ako druhý nasadený Marek Semjan (278. hráč ATP), Adrian Sikora (3.nasadený)  a Kamil Čapkovič ako turnajová štvorka. Šestkou turnaja bol talentovaný Filip Horanský, ktorý je bývalým zverencom Miloslava Grolmusa, trénera TC EMPIRE Trnava. V pavúku hlavnej súťaže sa predstavili hráči z Česka, Rakúska, Talianska, Slovinska a tiež celkovo desať slovenských zástupcov, kde voľnú kartu obdržal domáci Oliver Nagy.

Turnaj odštartoval v nedeľu 4. augusta 64 člennou kvalifikáciou, kde sa predstavilo množstvo domácich hráčov, medzi inými aj zástupca domáceho klubu Patrik Cvik. Zo zápasov kvalifikácie vzišlo osem postupujúcich do hlavnej súťaže, ktorá sa začala v utorok 6.augusta.

Do kvalifikácie sa prihlásilo celkovo 53 mužov, z ktorých iba 8 postúpia do hlavnej súťaže. Najvyššie nasadeným bol Ivo Klec (581. hráč sveta), ktorý ako neprihlásený hráč musí absolvovať kvalifikáciu. Celkovo iba 9 hráčov malo v kvalifikácii rebríček. Domácim sa nedarilo, keď Patrik Cvik nestačil na Štarkeho 4/6 5/7, Lukačovič Marek na Sentiványiho 2/6 3/6 a Lukačovič Michal na Šimona 6/4 6/7(11) 2/6. Zo Slovákov postúpili nakoniec iba Matej Maruščák a Róbert Janúch.

Hlavná súťaž začala v utorok a prvé kolo bolo rozdelené do dvoch dní. Domáci hráč, Oliver Nagy, sa predstavil proti kvalifikantovi Biškovi a Oliver po nervóznom prvom sete dokázal zápas otočiť a získal tak svoj prvý bod do mužského medzinárodného rebríčka ATP.

Oliverovi sa v druhom kole nedarilo a podľahol skúsenejšiemu Masárovi 1/6 3/6. Celkovo sa na turnaji darilo nasadeným hráčom a teda aj Slovákom. Všetci postupovali jednoznačne na dva sety. Nasadených hráčov dopĺňal Čech Maršoun, ktorý proti Milkovi odvrátil v druhom kole 3 matchbaly v záverečnom tiebreaku.

Po štvrťfinálových zápasoch boli v semifinále iba Slováci, konkrétne, najvyššie nasadený Miloslav Mečíř, Adrian Sikora, Kamil Čapkovič a Filip Horanský. Adrian vyzval v semifinále Miloslava a Kamil Filipa. Adrian po jednoznačne prehratom prvom sete dokázal v úvode druhého setu Miloša brejknúť a set si už nenechal ujsť pomerom 6/3. Milošovi v treťom sete dochádzali sily a veľmi dobre kondične pripravený Sikora to využil a vyhral celkovo 1/6 6/3 6/2. Kamil nedal v druhom semifinále šancu Filipov Horanskému a vyhral jasne 6/2 6/1.

Finálový zápas bol určite najlepším zápasom turnaja, keď Kamil s Adrianom predvádzali skvelý tenis za prítomnosti peknej diváckej návštevy. Prvý set bol úplne vyrovnaný a o víťazstve musela rozhodnúť skrátená hra. Chalani si odvrátili navzájom pár setbalov a Kamil vďaka miernej aktívnejšej hre získal prvý set pomerom 7/6 (7). Ani prehratý prvý set neubral u Adriana z odhodlania a získal vedenie 3/1. Kamil sa dokázal zmobilizovať a otočil na 4/3. Potom to už bol boj o každý bod a rozuzlenie prišlo v 12.hre za stavu 6/5 pre Kamila. Adrian podával túto rozhodujúcu hru s novými loptami, ale Kamil skvelými returnami a tromi víťaznými údermi v rade získal výhodu troch matchbalov. Kamil využil hneď svoj prvý matchbal a po výsledku 7/6 (7) 7/5 sa stal víťazom prvého ročníka EMPIRE Futures Trnava 2013.     

Vo štvorhre postúpili do semifinále české páry, ktoré dopĺňal slovenský pár Pažický, Sikora. Finálový zápas štvorhry bol už v réžii českých párov Jan Kunčík, Marek Michalička proti Dominikovi Sučovi a Lukášovi Maršounovi. Dominik s Lukášom jasne dominovali a vyhrali 6/2 6/0.

Poďakovanie patrí sponzorom podujatia, celému organizačnému tímu, hráčom za predvedené výkony a divákom, že v hojnom počte zamierili do areálu TC EMPIRE Trnava na prvý ročník turnaja EMPIRE Futures Trnava 2013. 

Sikora

                         Adrián Sikora

capkovic2 

                             Kamil Čapkovič

Pozrite si výsledky hlavnej súťaže dvojhry a štvorhry.

Fotogaléria:

stvorhra2

Finalisti štvorhry: zľava - Kunčík, Michalička, Boleman - riaditeľ turnaja, Maršoun a Suč

 horansky

Filip Horanský

 mecir

Miloslav Mečíř

michalicka

Marek Michalička

 semjan

Marek Semjan

 

DSC 8734u

                            Patrik Fabián

 Nagy

                                      Oliver Nagy

DSC 8619u

Michal Pažický

 DSC 8628u

Juraj Masár

 

 

Oznamy

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.