Termín turnaja v roku 2016: 24. 07. - 31. 07.

EMPIRE Futures Trnava 2016 je mužský turnaj kategórie Futures s dotáciou 10 000 USD. Koná sa koncom júla v klube TC EMPIRE Trnava na antukovom povrchu. V sezóne 2015 sa konal tretí ročník. Na prvom zvíťazil vo dvojhre domáci Kamil Čapkovič, na druhom Čech Jan Šátral a v sezóne 2015 triumfoval vo dvojhre člen domáceho klubu Martin Blaško, pričom spolu s Petrom Vajdom získal aj titul vo štvorhre.

Antukový desaťtisícový turnaj EMPIRE Futures Trnava 2016 ovládol vo dvojhre Francúz Corentin Denolly, ktorý v nedeľňajšom finále zdolal slovenského súpera Patrika Fabiana 7:5, 7:6(2).

ROZHOVORY S VÍŤAZMI

FOTOGALÉRIA IVANA KOPČÁNIHO

Štvrtému nasadenému Fabianovi sa tak nepodarilo napodobniť v Trnave svojho kamaráta Martina Blaška, ktorý tu pred rokom získal titul vo dvojhre. Na druhej strane si Fabian odnáša 10 bodov do rebríčka ATP. „Gratulujem súperovi k výhre, zahral perfektne. Ja som začal výborne v prvom aj druhom sete, podarilo sa mi ho brejknúť. Vadili mi však jeho vysoké liftované lopty, pomaličky sa dostával do hry. Ja som spravil pár nevynútených chýb a on ku koncu viac zabral,“ povedal Fabian po finále pre www.tcempire.sk. 
Celý týždeň v Trnave však finalista hodnotí pozitívne. „Určite som spokojný, konečne som odohral viac zápasov, hral som dobre s dobrými súpermi. Beriem to ako veľké plus a dobrú skúsenosť,“ pokračoval zverenec Milana Martinca, ktorý ho trénuje dva a pol mesiaca. Predtým viedol Annu Karolínu Schmiedlovú. „Spolupracuje sa mi s ním výborne, aj na kurte aj mimo neho. Kondične to manažuje David Olasz. Ide nám to, dúfam, že to bude takto pokračovať,“ dodal košický rodák.

Pre Francúza je to prvý singlový titul na okruhu

Francúzsky tenista Corentin Denolly, ktorý je od Fabiana o tri roky mladší, získal svoj prvý titul na okruhu ITF. Na turnaji bol ôsmy nasadený. „Finále je vždy náročné, lebo keď už ste tam, nechcete ani náhodou prehrať. Nezačal som síce dobre, ale potom som zlepšil výkon a vyhral som, z čoho som nesmierne šťastný. Je to pre mňa dobrý štart a pomoc k tomu, aby som sa posunul vyššie v rebríčku. Dúfam, že takých víťazstiev príde ešte viac,“ hovoril spokojný víťaz, inak 684. hráč rebríčka ATP.

Zľava: Francúz Corentin Denolly, zástupca klubu Oto Majba a finalista Patrik Fabian

 

IKO 4962u

Prehľad doterajších víťazov:

2016

dvojhra: Corentin Denolly (FRA)

 štvorhra: Danylo Kalenichenko, Filipp Kekercheni (UKR)

2015

dvojhra: Martin Blaško (SVK)
štvorhra: Martin Blaško (SVK), Peter Vajda (SVK)

2014

dvojhra: Jan Šátral (CZE)
štvorhra: Jan Šátral (CZE), Jakub Filipský (CZE)

2013

dvojhra: Kamil Čapkovič (SVK)
štvorhra: Lukáš Marsoun (CZE), Dominik Süč (CZE)

 

Oznamy

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.