Array

V areáli TC EMPIRE Trnava sa zišla takmer kompletná slovenská špička do 16 rokov, keď z priamej nominácie sa odhlásili u dievčat iba Uberalová a Houbová a u chlapcov Senaj. Turnaj mal veľmi kvalitnú úroveň a o zaujímavé zápasy nebolo núdza už od prvého kola. Spomeniem jeden za všetky a to 2.kolo medzi Jablonovskou a Schmiedlovou, kde Schmiedlová vyhrala po tuhom boji 7/6 7/5 a dotiahla to až do štvrťfinále, kde podľahla neskoršej víťazke Staníkovej 2/6 v treťom sete. Staníková sa stala zaslúženou víťazkou, keď počas celého turnaja stratila iba jeden set práve so Schmiedlovou. Vo finále zdolala Vajdovú 6/2 6/2, ale výsledok určite nebol taký jednoznačný, veď dievčatá hrali až 2 hodiny. Dievčatá hrali množstvo dlhých výmen, kde bola trpezlivejšia Staníková a ťažila hlavne z chýb súperky. Kötelesovej sa nepodarilo nadviazať na víťazstvo spred týždňa na MSR do 18 rokov a podľahla po nekonečnom semifinále Vajdovej 6/7 v treťom sete. Nasadená jednotka Šramková Marta doplatila na zranenie zápästia vo štvrťfinále proti Jurákovej, ktoré ešte taktickou hrou dokázala vyhrať, ale potom už jednoznačne nestačila na Staníkovú. Sympatické je, že neskrečovala ani jeden zápas a dotiahla to k dvom tretím miestam. Jablonovská si napravila chuť vo štvorhre, kde po boku Šramkovej Rebecci vyhrali titul po veľmi tesnom finále nad Jurákovou a Ilavskou v troch tiebreakoch, keď museli odvracať i matchball.

U chlapcov sa naplnili papierové predpoklady, keď vo finále dvojhry i štvorhry sa stretli prví dvaja nasadení. Vo dvojhre i štvorhre dominoval Maruščák, ktorý na ceste za dvojhrovým titulom nestratil ani set a najviac ho vo finále potrápil o hlavu vyšší Matej Selecký. Spomeniem výkon ešte stále staršieho žiaka Molčana, ktorý skončil vo štvrťfinále po tuhom boji na rakete Seleckého. Alex ukázal, že vie bojovať i s oveľa fyzicky vyspelejšími súpermi. Oliver Nagy sa taktiež predviedol solídnou hrou a potvrdil, že finále na MSR do 18 rokov nebolo náhodné. Škoda, že mu lepšie nevyšiel semifinálový zápas s Maruščákom, určite mal na to ho ešte viacej potrápiť. Podobne i tretiemu nasadenému Štarkemu nevyšiel semifinálový duel, kde podľahol Seleckému. Štarke to mohol Seleckému vrátiť vo finále štvorhry, kde to ale nedotiahol spolu s Kulichom do víťazného konca a po vyhratom prvom sete prehrali po supertiebreaku. Určite mrzí malý počet párov vo štvorhrách a najmä množstvo skrečov. Počasie počas turnaja nám opäť prialo a prvýkrát sa využili i 4 nové dvorce, ktoré pribudli spolu s klubovou budovou v areáli TC EMPIRE Trnava. V prvý deň sa teda začalo na 16 dvorcoch, čo veľmi napomohlo k ďalšiemu priebehu turnaja. Budúci rok bude k dispozícii i klubová budova s občerstvením, čo určite zvýši už i tak vysoký štandard tohto turnaja.

 

Tomáš Boleman

Riaditeľ turnaja

 

Oznamy

Zberači a zberačky pozor !

V areáli TC EMPIRE Trnava sa uskutoční EMPIRE Tennis Academy Open 2024. Ide o medzinárodný ženský turnaj s dotáciou 60 000 USD. Deti, ktoré majú záujem zbierať loptičky sa môžu prihlásiť u p. Bolemana 0911 170 738. Pre deti zabezpečíme oblečenie, jedlo a pitný režim.Turnaj prebieha od utorka 7.5. do nedele 12.5.2024. Zbierania sa môžete zúčastniť iba niektoré dni alebo víkend. Pomôže čokoľvek. Tešíme sa na spoluprácu. 

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.