Array

Prvým turnajom bol Nike Junior Tour Final. Firma Nike naň pozýva iba najlepšieho hráča krajiny, celkovo sa  zúčastnilo 32 krajín. Najväčším problémom bolo vyrovnanie sa z veľkými teplotnými rozdielmi. Keď sa odlietalo bolo na Slovensku -5 stupňov, v Miami nás čakalo 30 stupňov. Viktor v 1.kole porazil austrálsku jednotku Popirina 6:4,6:1. Ťažšie sa na zelenej antuke rozbiehal, ale napokon bol na dvorci jednoznačne lepší. V druhom kole čakal Viktora Američan Nefve, ktorý v prvom kole hladko porazil českú jednotku Jirouška. Viktor hral výborne, agresívne a prvý set hladko vyhral 6:2. V druhom sete to bolo vyrovnané, ale Viktor čím ďalej tým viac doplácal na horúčavu. V druhom sete bol ešte stav 3:3 a 40:15 pre Viktora, ale nevyužitie týchto šancí bol zlomový moment zápasu. Viktor napokon v troch setoch úplne vyčerpaný prehral. Turnaj bol výborne obsadený a firmou Nike perfektne zorganizovaný a atraktívny.

 

Druhý turnaj bol Orange Bowl, ktorý je nazývaný aj neoficiálnymi majstrovstvami sveta. V prvom kole hral s jednotkou z Indie. Zápas bol od prvej lopty náročný, ale Viktor išiel za svojím cieľom a viedol 5:2 a 40:15. Potom ho súper obral klamstvom o jasný setbal a karta sa obrátila a Ind vyhral set 7:6. Potom viedol už 4:1. Potom sa Viktor vzoprel a zápas začal otáčať. Spresnil hru, robil menej chýb a zápas napokon vyhral, 6:1 v treťom sete. V druhom kole ho čakal najlepší rus Avizba, ktorý predošlí turnaj u Boletieriho vyhral a na Nike bol vo finále. Viktor hral trochu ustráchane a prehral prvý set 1:6. Druhý set bol úplne vyrovnaný, Viťo nevyužil množstvo gembalov a brejkbalov, za stavu 4:5 ešte viedol 40:00, ale nakoniec výbornému súperovi podľahol. V úteche Viktor vyhral 3 kolá, keď porazil Holanďana, Kolumbijca a Bulhara. Podľahol v 4.kole Japoncovi.

Ako trénera ma mrzí prehra s Američanom Nefve na turnaji Nike, kde bol Viťo lepším hráčom a mohol byť vo štvrťfinále, čo by bol veľký úspech. Podľahol skôr horúčave ako súperovi. Ale aj tak sa Viťo nestratil, podával dobré výkony, presadzoval sa aktívnym a perspektívnym tenisom a dosiahol pekné výsledky na oboch prestížnych turnajoch. Viťovi ďakujeme za výbornú reprezentáciu klubu TC Empire Trnava a prajeme mu do ďalších turnajov veľa šťastia a úspechov.

 

Oznamy

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.