Array

V úvodnom kole sa opäť proti sebe postavili Timea Pavličková a Barbora Matúšová, ktoré sa stretli na halových Majstrovstvách starších žiačok. Timea bola vtedy úspešnejšia a po tuhom boji vyhrala 6/4 v treťom sete. Tentoraz bola lepšia súperka a vyhrala 6/2 6/4. Do hry hneď ráno zasiahla i Veronika Andrea Poláková, ktorá nastúpila proti Mihalíkovej z Topolčian a prehrala 3/6 0/6. Tamara Kupková sa predstavila proti Mikolášovej a nezaváhala po výsledku 6/1 6/0. Sindy Kurtinová nastúpila proti Balheim a zvíťazila 6/3 6/1. Karin Kožlejová sa predstavila ako posledná z domácich hráčok a podľahla Lázárovej 6/2 6/3. V sobotu sa po úvodnom kole dvojhry rozbehli aj štvorhrové zápasy, do ktorej sa prihlásilo 12 párov. Pavličková a Kožlejová boli so svojimi spoluhráčkami úspešné a postúpili do druhého kola. Naopak sa nedarilo Kurtinovej, ktorá podľahla spolu s Ambriškovou Šimovej a Pavličkovej 6/7 6/7.

Tamara sa prebojovala v nedeľu ráno už do štvrťfinále, keď porazila Matúšovú 6/1 7/6. Kurtinová sa prebojovala taktiež do štvrťfinále po víťazstve nad Lázárovou 6/2 6/2. Kupková nastúpila vo svojej druhej dvojhre proti nasadenej jednotke a najväčšej favoritke turnaja Kristíne Schmiedlovej. Tamara predviedla solídny výkon, ktorý ale na postup nestačil a prehrala 3/6 4/6. Zápas rozhodol hlavne servis a return, kde Schmiedlová jasne dominovala. Teší ale skutočnosť, že Tamara dokázala vo výmenách držať krok. Sindy nastúpila vo štvrťfinále proti Jamrichovej, kde bola favoritkou určite súperka. Sindy predviedla kvalitný a bojovný výkon, ale bohužiaľ na víťazstvo to nestačilo a po trojsetovej bitke 4/6 6/4 3/6 sa tešila súperka. Sindy aj napriek tomu, že mala ku koncu roka problémy s kolenom a mesiac nehrala, tak určite zaslúži veľkú pochalu za predvedený výkon.    Štvorhra sa vyvíjala pre domáci klub veľmi dobre, keď Timea so Šimovou aj Tamara s Kužmovou postúpili do semifinále, kde sa stretli proti sebe. Tamara s Kužmovou vyhrali jasne 6/1 6/2 a v zajtrajšom finále sa postavia proti Dolákovej a Palcátovej. Timea si zaslúži pochvalu za predvedené výkony vo štvorhre a 3.miesto je veľkým úspechom, keďže Timea je ešte stále staršia žiačka a túto kategóriu môže ešte hrať nasledujúce dva roky.

Semifinále dvojhry patrilo Schmiedlovej a Kužmovej, keď Schmiedlová vyhrala nad Jamrichovou 6/4 7/6 a Kužmová nad Okáľovou 6/1 6/3. Už sa rozhodlo aj o víťazke, ktorou sa stala po výhre bez boja Kužmová nakoľko Schmiedlová mala veľký otlak na nohe, ktorý ju limitoval počas celého turnaja.

HMSR ml.dorastenky 2013 3 HMSR ml.dorastenky 2013 2

    Semifinalistky dvojhry: zľava:Okáľová,Jamrichová                        Semifinalistky štvorhry:Mihalíková,Sujová,Šimová a Pavličková

 

Finále štvorhry bolo jasne v réžii páru Kupková, Kužmová, ktoré jasne dominovali nad Palcátovou, Dolákovou 6/2 6/0 a zaslúžene sa stali halovými majsterkami Slovenska do 16 rokov pre rok 2013. Tamara získala ďalší titul majsterky Slovenska, ku ktorému jej srdečne blahoželáme.

HMSR ml dorastensky 1

Finalistky štvorhry: zľava: Kužmová, Kupková, Doláková, Palcátová

HMSR ml dorastensky 3

Dvojnásobná halová majsterka Slovenska do 16 rokov Viktória Kužmová

 

HMSR ml.dorastenky 2013 1

Kompletná slovenská špička do 16 rokov pri slávnostnom zahájení turnaja

 

Oznamy

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.