Array

Posledné halové Majstrovstvá Slovenska sa uskutočnili v kategórii dorastencov, t.j. do 18 rokov. 32 najlepších chlapcov sa stretlo vo Vysokých Tatrách a dievčatá v Piešťanoch. Obe Majstrovstvá sa hrali na tvrdom povrchu a úspešne sa predstavili i hráči TC EMPIRE Trnava. Najúspešnejších chlapcom bol Oliver Nagy, ktorý sa stal halovým Majstrom Slovenska vo dvojhre a u dievčat Sarah Mária Juráková, ktorá triumfovala vo štvorhre po boku Rebecci Šramkovej.

V chlapčenskom pavúku sa predstavili dvaja nasadení hráči TC EMPIRE Trnava, Martin Blaško a Oliver Nagy a z nenasadených Marcel Musil a Patrik Cvik.

Nemilé prekvapenie čakalo v prvom kole na Martina Blaška, ktorý ako 1.nasadený stroskotal hneď na Andrejovi Glváčovi v troch setoch. Prvým kolom sa nepodarilo prejsť ani Marcelovi Musilovi, ktorý podľahol Kleinovi  v dvoch setoch. Patrik Cvik prešiel hladko cez prvé kolo, ale v druhom už nestačil v troch setoch na Pouša. Oliver Nagy, ako 8. nasadený hráč, prešiel prvými kolami suverénne a až do semifinále nestratil ani set. Tam ho čakal Michal Marko, ktorý disponuje vynikajúcim servisom. Prvé dva sety boli úplne vyrovnané a hráči si ich rozdelili zmierlivo 4/6 7/5. Tretí set sa ani nezačal, lebo Marko zápas skrečoval a Oliver sa mohol tešiť na finále proti druhému nasadenému Seleckému. Oliver finále odštartoval vynikajúco a vyhral prvý set jednoznačne 6/1. V druhom sete sa hra vyrovnala a nasledoval tiebreak, v ktorom Oliver triumfoval 7/4 a mohol sa tešiť z titulu halového majstra Slovenska do 18 rokov vo dvojhre.

Vo štvorhre sa nepredstavil Martin Blaško ani Oliver Nagy. Patrik Cvik aj Marcel Musil so svojimi spoluhráčmi nestačili na tú istú dvojicu Obal, Vajda v prvom, resp. v druhom kole.

nagy HMSR 2013 1

Halový majster Slovenska vo dvojhre do 18 rokov: Oliver Nagy

Dievčatá sa predstavili v Piešťanoch a z hráčok TC EMPIRE Trnava sa predstavili iba Sarah Mária Juráková (2.nasadená) a Sindy Kurtinová. Sarah mala ťažký žreb, keď hneď v prvom kole musela čeliť Tereze Mihalíkovej a dokázala otočiť dávno stratený zápas, keď prehrávala 0/6 2/5. Tereza po prehratom druhom sete 5/7 zápas skrečovala pre zdravotné problémy. Sarah bohužiaľ v druhom kole nestačila na Martu Šramkovú a podľahla jej 5/7 v treťom sete. Sindy odštartovala turnaj veľmi dobre, keď v prvom kole porazila nasadenú Hanesovú jasne 6/1 6/3. V druhom kole čelila Krškovej a po výsledku 6/4 7/5 postúpila do štvrťfinále. Tam čakala na Sindy Marta Šramková, premožiteľka Sarah, a nedokázala jej taktiež vzdorovať a prehrala 3/6 1/6. Celkovou víťazkou sa stala Staníková, ktorá vo finále porazila práve Martu Šramkovú.

Vo štvorhre pozícia nasadených jednotiek patrila Sarah a Rebecce Šramkovej. Prvý nasadený pár potvrdil postavenie a jasne dominovali celému turnaju, keď nestratili ani set a Sarah patrí zaslúžene titul halovej majsterky Slovenska do 18 rokov vo štvorhre. Veľmi taktiež potešila finálová účasť Sindy Kurtinovej po boku Priščákovej. Sindy potvrdila dobrú formu z dvojhry a taktiež si odnáša medailu z Majstrovstiev.

sarah Sindy HMSR 2013

Zľava: Priščáková, Kurtinová, Šramková, Juráková

Všetkým hráčom patrí poďakovanie za reprezentáciu klubu TC EMPIRE Trnava a tým najlepším srdečne gratulujeme.

 

Oznamy

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.