Array

V pevnej hale TC EMPIRE Trnava sa uskutočnil oficiálny turnaj detí do 8 rokov pod hlavičkou Slovenského tenisového zväzu EMPIRE KIDS CUP 2013. Celkovo sa prihlásilo 16 chlapcov a 16 dievčat, ktorí bojovali na taraflexových dvorcoch o celkové prvenstvo. Hralo sa na skrátený dvorec vyraďovacím systémom na 4 víťazné hry, za stavu 3:3 tiebreak. Hráči, ktorí prehrali svoje prvé zápasy bojovali ešte v úteche.

V súťaži sa predstavili 3 chlapci a 2 dievčatá z TC EMPIRE Trnava: Marek Naňo, Alex Zmund, David Švenk a dievčatá Saška Rafayová a Laura Bačíková. Turnaj mal veľmi dobrú úroveň, veď prišli deti zo Stredného dokonca jedno z Východného Slovenska. Aj z tejto skutočnosti je zrejmé, že turnajov pre najmenšiu vekovú kategóriu je v zimnej sezóne pomenej a rodičia sú ochotní cestovať za turnajom aj do iného kraja.

Z chlapcov sa dokázal presadiť v prvom kole Alex Zmund, ktorý zvíťazil 4/2 a postúpil medzi najlepších osem hráčov. Vo štvrťfinále už bohužiaľ nestačil na lepšie hrajúceho súpera. Alex, ktorý ma zatiaľ minimum turnajových skúseností, predviedol veľmi peknú hru. Marek Naňo mal smolný žreb, keď hneď v prvom kole narazil na neskoršieho finalistu. Marek zaslúži pochvalu, pretože dokázal svojmu silnému súperovi vzdorovať a prehral až v tiebreaku. Marek v úteche pokračoval vo veľmi dobrom výkone a obsadil celkové 3.miesto. Posledným zástupcom u chlapcov bol David Švenk, ktorý napriek dvom prehrám s kvalitnými súpermi predviedol pekný a bojovný výkon.Celkovým suverénnym víťazom sa stal Adam Bačík z Trnavy, ktorý na ceste za víťazstvom stratil iba dve hry. Víťazom útechy sa stal Adam Ondrášik zo Zvolena.

Empire kids cup 20132 Empire kids cup 20133
Zľava: Alex Zmund, David Švenk 3.miesto útechy: zľava: Marek Naňo, Jonáš Béreš

Empire kids cup 20131Zľava: celkový víťaz Adam Bačík a finalista Lukáš Hochel

Našim dievčatám sa tak nedarilo ako chlapcom a poprehrávali svoje prvé zápasy. Celkovou víťazkou sa stala Natália Mrvová z Jaslovských Bohuníc, ktorá vo finále porazila až po tiebreaku o rok mladšiu Ninu Kyseľovú z Topoľčian. Víťazkou útechy sa stala Barbora Garguláková zo Žiliny.

Empire kids cup 20134

Všetkých hráčom chceme poďakovať za účasť na turnaji a predvedené výkony a prajeme veľa tenisových úspechov. Víťazom gratulujeme.

 

Oznamy

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.