Array

Tamara Kupková získala striebro vo dvojhre aj štvorhre na majstrovstvách Slovenska mladšieho dorastu, ktoré prebiehali počas týždňa 10.-14.6.2013 na dvorcoch TC EMPIRE Trnava. K Tamare sa veľmi dobrými výsledkami priblížil Marcel Musil, ktorý získal bronz vo dvojhre a striebro vo štvorhre po boku Andreja Glváča.

Deň 4

Tamara nastúpila vo finále proti Tereze Mihalíkovej z TC Topoľčany na dvorci č.14. Tamare opäť ušiel prvý set a neuhrala si ani hru. V druhej hre druhého setu Tamara získala konečne prvú hru, čo jej dodalo sebavedomie a hra sa začala postupne vyrovnávať. Dievčatá sa ťahali do stavu 3/3, keď Tamara spresnenou hrou prinútila súperku ku chybám a dostala sa do vedenia 5/3. Tereza sa nezľakla nepriazniveho stavu a dokázala vyrovnať na 5/5 a dokonca sa dostala do vedenia 6/5. Tamara set dotiahla do tiebreaku, kde rozhodovala každá loptička. Tereza za stavu 6:5 využila druhý matchball a stala sa majsterkou Slovenska do 16 rokov vo dvojhre. Tamara nemusí byť vôbec sklamaná, veď v druhom sete bola Tereze viac ako vyrovnanou hráčkou a dokázala si, že patrí k špičke na Slovensku.

Kupkova Mihalikova

Finalistiky dvojhry: zľava: Mihalíková, Kupková

Tamare to bohužiaľ nevyšlo ani v jej druhom finále, keď po boku Sujovej Dominiky nestačili po supertiebreaku na Fajnorovú a Majorovú.

finale stvorhry

Zľava: Kupková, Sujová, Fajnorová, Majorová

Marcel Musil sa predstavil vo finále štvorhry po boku Andreja Glváča proti Alexovi Molčanovi a Vladimírovi Kurekovi. Marcel s Andrejom prehrali 4/6 3/6 a získali strieborné medaily. Gratulujeme.

finale stvorhra2Finalisti štvorhry: Zľava: Kurek, Molčan, Glváč, Musil

Deň 3

Vo štvrtok boli na programe semifinálové zápasy dvojhier, kde mal klub TC EMPIRE Trnava dvojnásobné zastúpenie v podobe Marcela Musila a Tamary Kupkovej.

Najprv sa predstavil Marcel proti prvému nasadenému Alexovi Molčanovi a zápas nezačal dobre. V úvodnom dejstve Molčan využil svoje šance, naopak Marcel svoje nevyužil a prehral 1/6. Hra sa v druhom sete začala vyrovnávať od stavu 1/3, keď Marcel dvoma hrami v rade vyrovnal na 3/3. Potom to bol boj o každý fiftín a Marcel za stavu 4/4 i 4/5 nevyužil 30:0 a nakoniec podľahol 4/6. Marcelovi i tak patrí gratulácia za predvedený výkon.

Musil Nema

Zľava: Marcel Musil (3.miesto dvojhra), Patrik Néma (majster Slovenska do 16 rokov)

Po Marcelovi na dvorec č.13 nastúpila Tamara proti Lucii Ondráškovej. Tamara nezastihla úvod stretnutia, keď prehrávala 1/3, ale dvoma solídnymi hrami dokázala vyrovnať. Súperka hrala veľmi trpezlivo a vybehala aj nemožné, ale Tamara svojou nátlakovou hrou začala ku koncu setu dominovať a vyhrala ho 6/4. Druhý set sa lámal za stavu 2/3 pre Luciu, kde Tamara nedokázala udržať vysokú úroveň hry a chybami set prehrala 2/6. Do tretieho setu vybehla Tamara s väčším odhodlaním vyhrať tento zápas ako jej súperka, na ktorej boli badať známky únavy. Tamara svoju súperku neustále rozbehávala a tej pomaly ale isto dochádzali sily. Rozhodla hra za stavu 3/1 pre Tamaru, keď Tamara prerazila súperke servis a za stavu 4/1 sa súperka nezmohla na odpoveď a Tamara postúpila do finále výsledkom 6/4 2/6 6/1.  

Zajtrajšie dievčenské finále je na programe o 9.00 a Tamara v ňom nastúpi proti rovesníčke Tereze Mihalíkovej, ktorá po skreči postúpila cez Kužmovú za stavu 5/2.

Dnes sa hrali ešte štvorhry, v ktorej do finále postúpili Musil s Glváčom i Kupková so Sujovou. Zajtra štvorhry vyvrcholia o 9.30 chlapci a dievčatá po finále dvojhry nie skôr ako 12.00.

 

Palcatova Krskova

Selecky Nema 

Semifinalisti štvorhry: Zľava: Kršková, Palcátová, Selecký, Néma

Deň 2

V stredu sa z dôvodu nepriazne počasia neodohrala ani jedna výmena a program majstrovstiev pokračoval vo štvrtok dvoma kolami dvojhry chlapcov a dievčat. Pre trnavský tenis to bol veľmi úspešný deň, pretože Marcel Musil a Tamara Kupková (naši poslední zástupcovia vo dvojhre) zvládli svoje oba zápasy a postúpili do zajtrajšieho semifinále. Marcel si v osemfinále bez problémov poradil s Ferencom 6/0 6/1 a potom ho už čakal tretí nasadený Alex Gajdica. Marcel veľmi bojovným výkonom zvíťazil v trojsetovej bitke 5/7 6/1 7/5 a v zajtrajšom semifinále vyzve nasadenú jednotku Alexa Molčana.

Tamara sa rozbiehala pomalšie, keď v osemfinále proti Krškovej stratila prvý set, ale potom zlepšeným výkonom zápas otočila a zvíťazila 3/6 6/1 6/2. Vo štvrťfinále potvrdila zlepšený výkon a proti Odráškovej triumfovala jasne 6/1 6/3. Zajtra v semifinále vyzve Ondráškovú, ktorá vo štvrťfinále zdolala prvú nasadenú Jamrichovú.

V chlapčenskej štvorhre ide ďalej Musil s Glváčom a Morvay s Nogom. V dievčenskej štvorhre postúpila Kupková so Sujovou a Kožlejová s Lázárovou.  

Zajtrajší program odštartujú o 9.00 semifinálové zápasy dvojhry chlapcov, po ktorých budú nasledovať dievčatá. Štvrťfinále štvorhry je naplánované na nie skôr ako 12.00. Program dňa bude ukončený semifinálovými zápasmi štvorhry.

Deň 1

V areáli TC EMPIRE sa rozohrali majstrovstvá Slovenska mladšieho dorastu. Počas celého týždňa sa predstavia najlepší hráči a hráčky do 16 rokov. Program začína denne od 9.00. Z domácich hráčov sa predstavia: Brna David, Bánczi Viktor, Kurtin Kevin, Musil Marcel, Morvay Martin,Kurtinová Sindy, Pavličková Timea, Kopčániová Klaudia, Šenkárová Adriána, Kožlejová Karin a Kupková Tamara.

Z nenasadených hchlapcov sa nedarilo bohužiaľ nikomu, keď všetci nestačili na svojich súperov. Morvay nestačil jasne na Olejňáka, Bánczi na Seleckého, Kurtin na Moravíka a Brna tesne na Valenta. Dievčatám sa darilo viacej, keď sa podarilo postúpiť hneď trom nenasadeným dievčatám, konkrétne Pavličkovej, Kožlejovej a Šenkárovej. Nedarilo sa jedine Kopčániovej. Dnes sa ešte predstavili všetci nasadení hráči, kde okrem Šobáňa všetci postúpili, takže i Marcel Musil, ktorý porazil Tomáša Líšku 7/5 6/3. U dievčat to bolo podobné, keď akurát nanešťastie Sindy Kurtinovej ako jedinej nasadenej sa nepodarilo prejsť do druhého kola a podľahla Matúšovej 6/4 6/1. Tamara Kupková postúpila jasne 6/0 6/4 a prekvapenie sa mohlo konať na úkor štvrtej nasadenej Fajnorovej vďaka Timei Pavličkovej, ktorá ale nedokázala dotiahnuť do konca sľubné vedenie 7/5 4/1 a prehrala 7/5 4/6 1/6.

Utorňajší program sa ruší z dôvodu nepriaznivého počasia. V stredu sa začína o 9.00 dvojhrami chlapcov a dievčat. Po osemfinále dvojhry bude nasledovať ešte štvrťfinále dvojhry a deň sa ukončí štvorhrami nie skôr ako 13.00.

MSR ml dorast 2013

Kompletné výsledky chlapcov nájdete na TU a dievčat TU.

 

Oznamy

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.