Array

Filip Vittek a Katarína Strešnáková sa stali víťazmi EMPIRE Trophy Cupu 2013. Išlo o slovenský turnaj najvyššej kategórie dospelých, ktorý trval v areáli TC EMPIRE Trnava od soboty 6.7.2013 do utorka 10.6.2013.

Účasť mužov prekvapila, keď sa takmer naplnil 48-členný pavúk a ostali v ňom iba 2 voľné miesta. Najvyššie nasadenie patrilo Ladislavovi Bujňákovi, ktorý ale skončil hneď v prvom kole vďaka natrhnutému svalu. Druhým nasadeným bol Filip Vittek, ktorý suverénne bez straty setu postúpil do finále a potvrdil svoje nasadenie. Na ceste do finále ho určite najviac potrápil Ivan Herz, ktorý vo svojich 42 rokoch stále predvádza vynikajúci tenis, čo dokázal postupom do štvrťfinále. Vittekov finálový súper Juraj Simčák taktiež postupoval hladko, ale iba do semifinále, kde ho preveril dobre hrajúci Hrabovský. Simčák nakoniec po trojsetovej bitke zvíťazil 2/6 6/3 6/4. Finále bolo vyrovnané, ale kvalita bola predsa len na strane Vittkak, ktorý dokázal triumfovať po setoch 6/1 3/6 6/4. Z domácich hráčov najďalej prešiel Oliver Nagy, ktorý prehral v troch setoch vo štvrťfinále nad už spomínaným Herzom. Vo štvorhre potvrdili najvyššie nasadenie Simčák s Klobušovským, ktorý vo finále zdolali domácich Musila s Macom 7/6 6/4. Do štvorhry sa prihlásilo 13 párov.

U žien jasne dominovala Katarína Strešnáková, ktorá na ceste za tirumfom nestratila ani set a zaslúžene sa stala celkovou víťazkou. Žien sa prihlásilo iba 23 a štvorhra sa ani nekonala, keďže sa nenašlo minimálny počet 6 párov. Strešnáková sa vo finále stretla s Danicou Milinkovičovou, ktorá bola taktiež až do finále suverénna, iba v prvom kole proti Kollárovej Barbore stratila úvodný set, ale neskôr už súperku predčila.   

Turnaj prebehol v príjemnej atmosfére za ideálneho počasia a hráči sa odvďačili peknými výkonmi na dvorcoch.

 

Oznamy

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.