Array

V pondelok 9.6.2014 odštartovali majstrovstvá Slovenska mladšieho dorastu, ktoré sa už tradične odohrajú na dvorcoch TC EMPIRE Trnava. Zápasy začínajú denne od 9.00 a v akcii môžete vidieť aj trnavské nádeje: David Brna, Ondrej Chmaraz, Viktor Bánczi, Kevin Kurtin, Matúš Rusnák, János Fekete, Tamara Kupková, Veronika Poláková, Karin Kožlejová, Timea Pavličková, Lenka Stará a Klára Ondrejčeková.

Deň 5

Domáci priaznivci sa sústredili na finálový zápas dievčat, v ktorom nastúpila domáca favoritka Tamara Kupková proti Dominike Sujovej. Tamara začala zápas veľmi dobre a po vyrovnanom prvom sete napokon zvíťazila 6/4. V druhom sete sa na raketu Tamary vkradla nervozita a po nevynútených chybách prehrala druhý set hladko 6/1. V treťom sete s novými loptami Tamara nadviazala na výkon z prvého setu a odskočila súperke na 4/1. Za tohto stavu si už Tamara nenechala titul ujsť a po výsledku 6/4 1/6 6/1 sa stala majsterkou Slovenska vo dvojhre v kategórii mladšieho dorastu.

Lukáš Klein ako najvyššie nasadený získal titul u chlapcov, keď v kvalitnom finále zdolal v troch setoch Tomáša Líšku 6/7 6/4 6/3.

Tamara2

Zľava: Tamara a Dominika Sujová

Klein

Zľava: Lukáš Klein a Tomáš Líška

Deň 4

Zápasom dňa môžeme označiť duel medzi domácim Davidom Brnom a Lukášom Kleinom. David sa vôbec svojho súpera nezľakol a hneď v úvode si vypracoval vedenie o 2 hry. David veľmi bojovným a húževnatým výkonom prinútil súpera k chybám a vyhral prvý set 6/2. V druhom sete sa Lukáš skonsolidoval, prestal robiť zbytočné chyby a odzrkadlilo sa to aj na výsledku druhého setu, ktorý vyhral Lukáš 6/2. V treťom sete mal Lukáš stále navrch a zdalo sa, že svojho súpera zlomí. David sa ale príkladnou bojovnosťou nehodlal vzdať a neustálym hecovaním dokázal udržať so svojim súperom vyrovaný stav. Zápas nemohol mať lepšie vyvrcholenie ako skrátenú hru záverečného setu. Hráči si v tiebreaku siahli na dno svojich síl, chytali kŕče, ale obaja chceli doviesť zápas do víťazného konca. Najprv mal David bližšie k víťazstvu, keď za stavu 6:4 nevyužil ani jeden z matchbalov. Prvý odvrátil Lukáš famóznym kraťasom a pri druhom mal športové šťastie v podobe pásky, ktorá zahrala v jeho prospech. Lukáš svoj prvý matchbal premrhal za stavu 7/6 dvojchybou. David mal ešte jednu šancu na ukončenie zápasu, ale nakoniec Lukáš zvíťazil 10:8 v tiebreaku rozhodujúceho setu. David si zaslúži obrovské uznanie za predvedený výkon a všetkým ukázal ako sa bojuje o finále majstrovstiev Slovenska.

V druhom semifinále Tomáš Líška porazil Róberta Turzáka 6/3 6/4 a obaja chalani predviedli rýchly a presný tenis.

V dievčenskom pavúku pútalo pozornosť trnavské derby medzi Lenkou a Tamarou. Pod kvalitu zápasu sa podpísala nervozita oboch hráčiek, ale nakoniec zápas lepšie zvládla Tamara, ktorá zvíťazila 6/4 6/1. V zajtrajšom finále vyzve druhú nasadenú Dominiku Sujovú, ktorá zvíťazila nad Barborou Matúšovou 6/3 6/2.

semi dievcata

Semifinalistky dvojhry: zľava: Lenka Stará a Barbora Matúšová

Popoludní vyvrcholili štvorhry a TC EMPIRE Trnava sa môže tešiť z titulu, ktorý zabezpečila Timea Pavličková po boku Dominiky Sujovej, keď zvíťazili v dvoch setoch nad Tamarou Kupkovou a Karin Kožlejovou. Aj v chlapčenskej štvorhre sme mali zastúpenie v podobe Ondreja Chamraza, ktorý sa snažil spolu s Olejňákom prekvapiť favorizovaný pár Klein, Turzák. Ondrejovi sa to nakoniec nepodarilo, ale i napriek tomu patrí Ondrejovi gratulácia za finálovú účasť.

finalestvorhra

Zľava: Sujová, Pavličková, Kupková, Kožlejová

Zajtra turnaj vyvrcholí finálovými zápasmi dvojhry o 9.00.

Deň 3

Tretí hrací deň priniesol štvrťfinálové zápasy a v chlapčenskom pavúku sme sa nedočkali nijakej drámy. Najtesnejší zápas odohral David Brna, ktorý zvíťazil nad Jurasom 6/2 7/5 a v zajtrajšom semifinále vyzve najvyššie nasadeného Kleina. Kevin Kurtin nestačil na Turzáka a prehral hladko 1/6 1/6. Pre Kevina je štvrťfinále každopádne veľký úspech, keďže je stále ešte starší žiak. V dievčenskom pavúku sa zajtra môžeme tešiť na trnavské semifinále, keď Lenka aj Tamara si bez väčších problémov poradili so svojimi súperkami. Trnavského finále sa ale nedočkáme, pretože v spodnej časti Timea Pavličková nestačila na dnes dobre hrajúcu Matúšovú a hladko prehrala. Ondrej Chmaraz sa prebojoval do finále štvorhry, keď podobne ako vo štvrťfinále zvládol so svojim spoluhráčom rozhodojúci supertiebreak. David Brna skončil v semifinále na rakete Kleina s Turzákom. V dievčenskom finále uvidíme až tri zástupkyne domáceho klubu a to Timea, Tamaru a Karin.

Zajtra sa začína semifinálovými zápasmi o 9.00 a štvorhry vyvrcholia nie skôr ako o 11.00.

Deň 2

Dnes to bol veľmi úspešný hrací deň pre trnavské farby. Poslední dvaja zástupcovia v chlapčenskej dvojhre sa prebojovali do štvrťfinále, keď Kevin Kurtin dokázal poraziť nasadeného Štubniaka jednoznačne 6/1 6/3. David Brna mal za súpera nepríjemne hrajúceho Fekiača, ale David sa s jeho hrou vysporiadal a vyhral v troch setoch. Podobne ako u chlapcov sa presadili aj všetky naše dievčatá. Tamara Kupková sa vytrápila s Petrovickou, naopak Lenka Stará aj Timea Pavličková nedali svojim súperkam šancu. V zajtrajších zápasoch budú všetky tri naše hráčky patriť k miernym favoritkám. Vo štvorhre idú ďalej Pavličková a Kupková s Kožlejovou. V chlapčenskej štvorhre máme dvoch zástupcov Ondreja Chamraza a Davida Brnu.

Zajtrajší program pokračuje o 9.00 štvrťfinálovými zápasmi dvojhry a nie skôr ako o 11.00 nasledujú semifinálové zápasy štvorhry.

Deň 1

U chlapcov sa po prvom hracom dni udržali v súťaži Kevin Kurtin a David Brna. Kým od Davida sa to čakalo, ako piateho nasadeného, Kevin prekvapil Ondreja Chamraza a porazil ho v dvoch setoch. Ostatní domáci hráči neboli nasadení a nedokázali prejsť sitom prvých dvoch kôl. Viktor Bánczi doplatil na zlý žreb v podobe Fekiača a Matúš Rusnák hral proti Jurasovi. Jánosovi Fekete sa podarilo prejsť prvým kolom a v druhom podľahol Moldovi.

Do štvorhry sa prihlásilo 16 párov a Rusnák s Morvayom a Brna so svojim spoluhráčom idú ďalej. Ondrej Chamraz sa v podvečerných hodinách pridal k zástupu štvrťfinalistov.

Dievčatám sa darilo na 50 percent, keď Kupková, Pavličková a Stará idú ďalej a Ondrejčeková, Kožlejová a Poláková nestačili na svoje súperky. Timea vyradila Kláru a Veronika s Karin nestačili na nenasadené súperky. Lenka sa podobne ako Kevin prehrýzla prvými dvoma kolami a zajtra vyzve Hubekovú. Tamara bola suverénna a nedovolila uhrať súperke ani hru. Poslednou zástupkyňou je Timea Pavličková, ktorá nastúpi proti svojej rovesníčke Guglielmetti.

Do štvorhry sa prihlásilo 18 párov a v úvodnych dvoch predkolách sa nepredstavil nikto z našich.

Zajtra sa pokračuje osemfinálovými zápasmi chlapcov a dievčat o 9.00 a nie skôr ako o 11.00 sa pokračuje štvorhrou.

chlapci nastup

Oznamy

Zberači a zberačky pozor !

V areáli TC EMPIRE Trnava sa uskutoční EMPIRE Tennis Academy Open 2024. Ide o medzinárodný ženský turnaj s dotáciou 60 000 USD. Deti, ktoré majú záujem zbierať loptičky sa môžu prihlásiť u p. Bolemana 0911 170 738. Pre deti zabezpečíme oblečenie, jedlo a pitný režim.Turnaj prebieha od utorka 7.5. do nedele 12.5.2024. Zbierania sa môžete zúčastniť iba niektoré dni alebo víkend. Pomôže čokoľvek. Tešíme sa na spoluprácu.