Array

Finalistkami desaťtisícového halového  turnaja EMPIRE Womens Indoor 2015 v klube TC EMPIRE TrnavaRéka-Luca Janiová z Maďarska a Lotyška Anastasija Sevastovová.  

VIDEOROZHOVOR S JANIOVOU

Réka-Luca Janiová potvrdzuje na trnavskom turnaji pozícii favoritky. Je prvou nasadenou a momentálne 288. hráčkou rebríčka WTA. S výkonom proti českej tenistke Karolíne Muchovej v semifinále bola spokojná. „Bol to veľmi ťažký zápas. Skončil sa síce 6:3, 6:3, ale takmer všetky gemy boli tesné. Vývoj sa mohol kedykoľvek zmeniť. Musela som sa sústrediť na každý bod,“ povedala po stretnutí Janiová, ktorá hrala proti Muchovej druhýkrát v kariére. V októbri 2014 ju zdolala 6:3, 6:4 na desaťtisícke v gréckom Heraklióne. „Teraz hrala lepšie. Sledovala som ju v Trnave už predtým a pripravila som sa na ňu a na ťažký zápas,“ hovorila maďarská fedcupová reprezentantka, ktorá si vo finále zmeria sily s Lotyškou Sevastovovou. Tá postúpila bez boja, keďže mladá 15-ročná Ruska Zhuková nemohla nastúpiť na semifinále pre svalové zranenie. „Anastasija je naozaj dobrá hráčka, ale ešte sme spolu nehrali. Na finále sa veľmi teším, je skvelé hrať proti takej tenistke,“ dodala Janiová. Finalistka Sevastovová je bývalou 36. hráčkou WTA a aj víťazkou turnaja WTA v portugalskom Estorile z roku 2010.

semifinále:
Reka-Luca JANI (HUN) [1] - Karolina MUCHOVA (CZE) 6:3, 6:3
Anastasija SEVASTOVA (LAT) - Sofya ZHUK (RUS) walkover

finále: Reka-Luca JANI (HUN) [1] - Anastasija SEVASTOVA (LAT)

EMPIRE Womens Indoor Photo Gallery by Ivan Kopčáni

EMPIRE Womens Indoor Photo Gallery by Brian Dally, Twitter: @brians_pictures

Pozrite si vyžrebovanie hlavnej súťaže a program na nedeľu 15.2.2015.

 

 

 

Oznamy

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.