Array

Lotyška Anastasija Sevastovová (25), bývalá 36. hráčka sveta, ohlásila v máji 2013 ukončenie profesionálnej kariéry. V roku 2015 sa však vrátila po 19-mesačnej pauze a začala hrať na okruhu ITF, neskôr aj WTA. Pred rokom vyhrala ako držiteľka voľnej karty náš turnaj EMPIRE Women's Indoor. Titul si odniesla aj v sezóne 2012 na podujatí EMPIRE Trnava Cup, takže na náš klub má skvelé spomienky. Nedávno vkročila do prvej svetovej stovky a ďalšie úspechy má len pred sebou. O raketovom vzostupe po návrate medzi profesionálky prezradila Lotyška viac v rozhovore pre turnajový bulletin a web.

Ešte pred rokom ste ledva figurovali v rebríčku WTA a v sezóne 2016 ste už boli aj na 100. priečke. Je to pre vás niečo, čo ste nečakali? Čo je vašim cieľom v nastávajúcej sezóne?
„Vzostup v renkingu si v tenise ťažko naplánujete. Som šťastná z progresu, či už mojej hry alebo renkingu. Ale nikdy nebolo mojim plánom byť v Top 100 za jeden rok. V aktuálnej sezóne by som sa rada udomácnila na okruhu WTA, ale ešte viac si prajem byť zdravá."

Ako si spomínate sa trnavské finále EMPIRE Women's Indoor 2015, v ktorom ste vyhrali 6:1, 7:6 nad Maďarkou Janiovou?
„Pamätám si, že to bolo veľmi kvalitný zápas, v ktorom som začala výborne v prvom sete. Niekde v polovici zápasu sa to však skomplikovalo. Súperka hrala čoraz lepšie a lepšie a ja som znervóznela. Tajbrejk druhého setu bol dôležitý a som rada, že som to dotiahla do víťazného konca, keďže som odvracala aj setbaly."

Ktoré je vaše najpamätnejšie víťazstvo v roku 2015 vo dvojhre a prečo?
„Boli zápasy, na ktoré som v uplynulom roku špeciálne hrdá. Prvým je duel s Tatjanou Mariovou v Marseille, druhý proti Maríi-Terese Torró-Florovej vo Florianopolise. Ale ten najpamätnejší je z Moskvy, keď som zdolala v 2. kole Karolínu Plíškovú (6:3, 7:6). Čo sa týka kvality môjho výkonu na kurte, tam bola najvyššia."

Podarilo sa vám prebojovať do semifinále dvojhry na WTA turnaji vo Florianopolise a do štvrťfinále v Moskve. Myslíte si, že nastal čas v tejto sezóne aj na prípadné finále?
„Bolo by fajn dostať sa opäť do finále WTA podujatia. Ale level ženského tenisu je teraz vysoko. Uvidíme, ako mi to pôjde."

Ako ste na tom s chrbtom, ktorý vás v minulosti trápil? Musíte byť v tomto extrémne opatrná?
„Dávam si na seba pozor. Vždy sa nájdu nejaké boliestky a chrbát ma občas bolí, ale všetko máme pod kontrolou."

Stále trénujete v rakúskej akadémii Better Tennis Academy s Ronaldom Schmidtom? Ako často ste vo Viedni?
„Áno, som stále tam a vo Viedni sa zdržiavam najmä medzi turnajmi. V tomto roku to však nebude často."

Na Tour sa aktuálne objavuje množstvo mladých hráčok ako Benčičová, Ostapenková, Kasatkinová, Konjuhová, Kuličková... Je to pre vás ťažšia situácia ako pred rokmi, alebo je množstvo talentov porovnateľné so situáciou v rokoch 2010, 2011?
„Je to ťažké porovnať. Tenis je viac o fyzickej pripravenosti, je rýchlejší. Sú tu talentované hráčky, páči sa mi herný prejav Kasatkinovej. Myslím si, že hrá múdro, nie ako niektoré dievčatá, ktoré sa spoliehajú len na silu úderov. Má dobrý forhend a servis. Je nebezpečná a dobre sa pohybuje." (Kasatkinová zdolala Sevastovovú na minuloročnom júnovom turnaji v Minsku vo štvrťfinále 6:7(4), 7:6(5), 6:4 a napokon ho celý aj vyhrala.)

Poznáte lepšie Ostapenkovú, vychádzajúc z toho, že je vaša krajanka? Je to najtalentovanejšia hráčka Lotyšska tejto dekády alebo dokonca viac?
„Trošku ju poznám. Myslím si, že je to dobrá hráčka, s dobrými údermi a najmä je veľmi mladá. Dúfam, že v tejto dekáde nebude v Lotyšku jedinou talentovanou tenistkou a objavia sa aj ďalšie."

 

Sevastovová s Janiovou po minuloročnom triumfe v Trnave:

sevastova IKO 7256u

 

Oznamy

Zberači a zberačky pozor !

V areáli TC EMPIRE Trnava sa uskutoční EMPIRE Tennis Academy Open 2024. Ide o medzinárodný ženský turnaj s dotáciou 60 000 USD. Deti, ktoré majú záujem zbierať loptičky sa môžu prihlásiť u p. Bolemana 0911 170 738. Pre deti zabezpečíme oblečenie, jedlo a pitný režim.Turnaj prebieha od utorka 7.5. do nedele 12.5.2024. Zbierania sa môžete zúčastniť iba niektoré dni alebo víkend. Pomôže čokoľvek. Tešíme sa na spoluprácu. 

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.