Array

V stredu sa odohralo na hardovom desaťtisícovom turnaji EMPIRE Women's Indoor 2016 veľké prekvapenie hneď v prvých zápasoch, keď domáca hráčka Lenka Juríková zdolala nasadenú singlovú jednotku z Maďarska Réku-Luca Janiovú 4:6, 6:3, 6:4.

 

VIDEOROZHOVOR S JURÍKOVOU       VIDEOROZHOVOR SO ŠKAMLOVOU

FOTOGALÉRIA EMPIRE WOMEN'S INDOOR 2016

Janiová bola minulý rok vo finále trnavského turnaja, teraz to už neobháji. Juríková vyhrala nad ňou prvýkrát na okruhu ITF, v minulej sezóne s ňou prehrala obe trojsetové bitky - jednu v Stuttgarte, druhú v Antalyi. Teraz ich delí v rebríčku WTA 345. priečok, Maďarka je 239., Slovenka 584. „Keď som videla žreb, povedala som si, že to je veľká smola v prvom kole na desaťtisícovom turnaji. Som veľmi šťastná, že som vyhrala. Bol to môj prvý zápas v tejto sezóne. Réka mala už odohraté turnaje aj Fed Cup. V zápase bolo veľmi dôležité podanie, v prvom sete som si hneď prehrala druhý servis. Set som prehrala 4:6, ale stále som si verila. Mali sme dobré výmeny, dobre som sa tlačila, na konci druhého setu sa mi ju podarilo brejknuť. Tretí set bol o nervoch. Som rada, že som to dobojovala,“ povedala Juríková pre www.tcempire.sk o prvom kole.
Po dvoch minuloročných trojsetových prehrách Juríkovej s Maďarkou prišla konečne trojsetová výhra. „My si s Rékou nikdy nedáme menej ako tri sety, je veľmi nepríjemnou hráčkou, veľmi dobre behá, nerobí veľa chýb. Má dobré stopbaly, čo dnes až tak nehrala, bola som z toho prekvapená. Bola som pripravená na to, že budem behať viac dopredu.“
V druhom kole si zahrá Juríková proti krajanke Tereze Mihalíkovej, nedávnej singlovej finalistke juniorského Australian Open 2016. „Tereza je šikovná, mladá. Ona hrala tri sety včera, ja dnes, teda má viac času na oddych. Uvidíme, ako zregenerujem. Dúfam, že si dobre zahráme,“ dodala členka TC EMPIRE Trnava, ktorá trénuje v bratislavskej akadémii LOVE 4 TENNIS. Jej trénermi sú Peter Jurík a Michal Milko.

Ďalej postúpila aj kvalifikantka Zuzana Luknárová, ktorá vyhrala nad ôsmou nasadenou Češkou Martinou Boreckou 6:3, 6:1. Ďalšia Slovenka v pavúku dvojhry Chantal Škamlová si poradila v 1. kole bez problémov s Taliankou Camillou Scalovou, ktorej nedovolila uhrať ani gem a triumfovala 6:0, 6:0. „Nedá sa povedať, že som čakala také hladké víťazstvo, lebo súperku som vôbec nepoznala a  chcela som hrať hlavne svoju hru,“ hovorila po dueli Škamlová, ktorá má aktuálne vynikajúcu formu. V januári vyhrala dva ITF turnaje vo dvojhre v Egypte a tri vo štvorhre. „Každého povzbudí, keď vyhrá viac zápasov. Ale už to ako keby ani nevnímam, lebo sú predomnou ďalšie turnaje. Určite som rada, že sa mi v Egypte darilo, ale musím sa sústrediť do budúcnosti a budovať svoju hru,“ dodala Škamlová.

Lenka Juríková v TC EMPIRE Trnava:

Jurikova IKO 2183u

 

 

Oznamy

Zberači a zberačky pozor !

V areáli TC EMPIRE Trnava sa uskutoční EMPIRE Tennis Academy Open 2024. Ide o medzinárodný ženský turnaj s dotáciou 60 000 USD. Deti, ktoré majú záujem zbierať loptičky sa môžu prihlásiť u p. Bolemana 0911 170 738. Pre deti zabezpečíme oblečenie, jedlo a pitný režim.Turnaj prebieha od utorka 7.5. do nedele 12.5.2024. Zbierania sa môžete zúčastniť iba niektoré dni alebo víkend. Pomôže čokoľvek. Tešíme sa na spoluprácu. 

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.